Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

Бат Стан написа:Имам въпрос към арендатора - ако водоемът се заледи през зимата, ще бъде ли позволен подледният риболов, разбира се, извършван от подготвени и добре екипирани хора като мен и другите колеги маниаци в тази дисциплина?
Станиле,ти скоро ходил ли си да ловиш на лед там?Тази година при най-големите студове,леда беше направо прозрачен и на доста места нямаше изобщо такъв.Опасен е водоема за подледен риболов.

Инак за прибирането на рибата е ясно,че ще е прекалено да се плаща хищник,при положение,че не е пускан от арендатора.Същото важи и за морунажа,каракудата,червеноперката.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Владимир написа:
Бат Стан написа:Имам въпрос към арендатора - ако водоемът се заледи през зимата, ще бъде ли позволен подледният риболов, разбира се, извършван от подготвени и добре екипирани хора като мен и другите колеги маниаци в тази дисциплина?
Станиле,ти скоро ходил ли си да ловиш на лед там?Тази година при най-големите студове,леда беше направо прозрачен и на доста места нямаше изобщо такъв.Опасен е водоема за подледен риболов.

Инак за прибирането на рибата е ясно,че ще е прекалено да се плаща хищник,при положение,че не е пускан от арендатора.Същото важи и за морунажа,каракудата,червеноперката.
Водоема ще е разрешен целогодишно.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Бат Стан »

Владимир написа: Станиле,ти скоро ходил ли си да ловиш на лед там?Тази година при най-големите студове,леда беше направо прозрачен и на доста места нямаше изобщо такъв.Опасен е водоема за подледен риболов.
А, тази година не беше от добрите за лед. Но предните сезони, когато беше по-студено, колеги ходиха. Най-странното е, че на единия гьол, където уж търсеха щука и костур, ги нападнаха на мърмушките каракуди. Благодаря на Иван72 за информацията, успех в начинанието.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Cowntdown »

Иван72 написа: И днес бях там и единственното нещо което се е променило по пейзажа е че няма толкова празни бутилки,кутий от стръв и всякакви други боклуци.А относно "разрешителното за ползване на повърхностен воден обект" а не договор...ще го подновим до 2025г.Ако има други въпроси питайте няма проблем с удоволствие ще ви одговоря.А относно регистрацията имах стара,с името на някаква риба,но реших че е по добре да си направя нова да се знае кой кой е.
Боклуците никога не са били проблем още повече в момента с това високо ниво и слаба посещаемост.
За друга промяна на пейзажа ставаше въпрос, но това времето ще покаже.

Имам и още няколко въпроса г-н Брезашки:

1. Казвате, че ще зарибявате водоема с шаран и амур.
Действително има екземпляри див шаран, влязъл от реката с цел размножаване, но в сравнение с другата риба те са малцинство. Максималната дълбочина, която съм измерил в периода май -ноември 2007-2013г /тази година с високото ниво със сигурност е повече/ е 3м, в 90% от площтта си гьолът е дълбок между 1 и 2м.
Няма естествен приток на течаща вода и съответно отток.
През лятото рибите оцеляват единствено благодарение на килима от водорасли.
Та въпросът ми е до колко са удачни тези видове риба за такъв тип водоем?
Язовирния шаран понася по-ниска концентрация на кислород във водата, но какво ще кажете за амура?
Това "торпедо" пространство.
Предполагам, че сте се консултирали със специалист по рибовъдство, а на нас като любители риболовци ще ни е интересно да споделите.

2. Какви размери и количество смятате да пуснете и ще удостоители ли членовете на форума със снимков а защо не и видео материал, както е прието да правим тук след зарибителна акция?

3.Какво ще се случи с хищните риби, които са доминиращи вид и биха нанесли сериозни поражения на зарибителния материал?

4. Предвидили ли сте в плана си за действие защита и на останалите водни обитатели и по какъв начин?
Стана вече въпрос, че водоемът се обитава от някои редки и застрашени видове птици.

5. Какви мерки бихте предприели срещу пролетното пълноводие, когато реката прелива?
Ако предвиждате по-висока дига ще оставите ли дърветата по брега откъм реката?

6. Как смятате да обособите места за риболовците и как си представяте риболова на мирна риба там?
С моя скромен опит -само на плувка в прозорци във водораслите или на коричка хляб на повърхността.
Имайте предвид, че в такива водоеми едрата риба рядко излиза изпод килима, особено в крайбрежната зона.
А на плувка с лодка в жегата си е тежка анимация...
Много пъти съм гледал как местните тападжии /говорим за колеги, ловящи от брега, за многобройни тапи, залагани от лодка винаги сме имали грижата да реагираме както трябва/ отиват до реката да си наловят стръв - каракуди и червеноперки шамарчета.

7. И пак да повторя въпроса, на който не отговорихте - какво ще се случи с водоема след изтичане на разрешителното ви?
Подновяватето до 2025г за мен не е отговор - говорим за периода 3-4-5 години, когато изтича.

Смятам, че въпросите ми са коректни, ще се радвам и на такива отговори и спазване на добрия тон.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Младен Маринов »

Ти разбираш ли, че в момента му говориш на китайски.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Здрвейте на всички,искам вече да приключа темата с прословутата вече баластриера.Да ще зарибявам с шаран и амур 300-400гр.бройката, пък и колкото да се изядат от хишниците все ще остане нещо.Казах вече не един път че няма да вадя риба от баластриерата с мрежи и други методи.Омръзна ми да ви обяснявам едно и също на 2-3 човека тук.Питате ме за птиците какво ще правя!!Защо до сега като не е имало арендатор какво е правено и не виждам един два фургона на брега с какво ще и навредят,единствено ще се постарая да не допускам да се стреля по тях през лов.сезон.Питате ме какво ще стане след 3,4,5год.Казах че ще преподпиша до 2025..един господин не го приема за одговор...Съжалявам друго не знам какво да ти кажа.За последно ви казвам искам да направя така че тук да има риба и които дойде да остане доволен.З нам че на някой не им е по вкуса че това се случва но това е начина да се спаси този водоем,за съседните не одговарям.Искате вид.материал от зарибяването ще го имате,даже ще имате и видео от съседните водоеми да видите за какво става на въпрос.Докато съм тук гарантирам че ще се завъди риба,защото няма какво да се лъжем в момента риб.запас не е толкова голям.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Здрвейте на всички,искам вече да приключа темата с прословутата вече баластриера.Да ще зарибявам с шаран и амур 300-400гр.бройката, пък и колкото да се изядат от хишниците все ще остане нещо.Казах вече не един път че няма да вадя риба от баластриерата с мрежи и други методи.Омръзна ми да ви обяснявам едно и също на 2-3 човека тук.Питате ме за птиците какво ще правя!!Защо до сега като не е имало арендатор какво е правено и не виждам един два фургона на брега с какво ще и навредят,единствено ще се постарая да не допускам да се стреля по тях през лов.сезон.Питате ме какво ще стане след 3,4,5год.Казах че ще преподпиша до 2025..един господин не го приема за одговор...Съжалявам друго не знам какво да ти кажа.За последно ви казвам искам да направя така че тук да има риба и които дойде да остане доволен.З нам че на някой не им е по вкуса че това се случва но това е начина да се спаси този водоем,за съседните не одговарям.Искате вид.материал от зарибяването ще го имате,даже ще имате и видео от съседните водоеми да видите за какво става на въпрос.Докато съм тук гарантирам че ще се завъди риба,защото няма какво да се лъжем в момента риб.запас не е толкова голям.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Д-р Флекс »

Иван72 написа:Здрвейте на всички,искам вече да приключа темата с прословутата вече баластриера.Да ще зарибявам с шаран и амур 300-400гр.бройката, пък и колкото да се изядат от хишниците все ще остане нещо.Казах вече не един път че няма да вадя риба от баластриерата с мрежи и други методи.Омръзна ми да ви обяснявам едно и също на 2-3 човека тук.Питате ме за птиците какво ще правя!!Защо до сега като не е имало арендатор какво е правено и не виждам един два фургона на брега с какво ще и навредят,единствено ще се постарая да не допускам да се стреля по тях през лов.сезон.Питате ме какво ще стане след 3,4,5год.Казах че ще преподпиша до 2025..един господин не го приема за одговор...Съжалявам друго не знам какво да ти кажа.За последно ви казвам искам да направя така че тук да има риба и които дойде да остане доволен.З нам че на някой не им е по вкуса че това се случва но това е начина да се спаси този водоем,за съседните не одговарям.Искате вид.материал от зарибяването ще го имате,даже ще имате и видео от съседните водоеми да видите за какво става на въпрос.Докато съм тук гарантирам че ще се завъди риба,защото няма какво да се лъжем в момента риб.запас не е толкова голям.


Колега, пак ще ти го напиша: аз и мнозинството колеги, интересуващи се от баластриерите край Писарово, подкрепяме намеренията ти и се надяваме да успееш, тъй като е от взаимен интерес. А какво дуднат двама-трима форумни хейтъри, които и на Слънцето кусури ще намерят, не бива да те впечатлява. Ти си свърши твоята работа, пък след година ще видим, какво-що ...
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Д-р Флекс написа:
Иван72 написа:Здрвейте на всички,искам вече да приключа темата с прословутата вече баластриера.Да ще зарибявам с шаран и амур 300-400гр.бройката, пък и колкото да се изядат от хишниците все ще остане нещо.Казах вече не един път че няма да вадя риба от баластриерата с мрежи и други методи.Омръзна ми да ви обяснявам едно и също на 2-3 човека тук.Питате ме за птиците какво ще правя!!Защо до сега като не е имало арендатор какво е правено и не виждам един два фургона на брега с какво ще и навредят,единствено ще се постарая да не допускам да се стреля по тях през лов.сезон.Питате ме какво ще стане след 3,4,5год.Казах че ще преподпиша до 2025..един господин не го приема за одговор...Съжалявам друго не знам какво да ти кажа.За последно ви казвам искам да направя така че тук да има риба и които дойде да остане доволен.З нам че на някой не им е по вкуса че това се случва но това е начина да се спаси този водоем,за съседните не одговарям.Искате вид.материал от зарибяването ще го имате,даже ще имате и видео от съседните водоеми да видите за какво става на въпрос.Докато съм тук гарантирам че ще се завъди риба,защото няма какво да се лъжем в момента риб.запас не е толкова голям.


Колега, пак ще ти го напиша: аз и мнозинството колеги, интересуващи се от баластриерите край Писарово, подкрепяме намеренията ти и се надяваме да успееш, тъй като е от взаимен интерес. А какво дуднат двама-трима форумни хейтъри, които и на Слънцето кусури ще намерят, не бива да те впечатлява. Ти си свърши твоята работа, пък след година ще видим, какво-що ...
Благодаря,и аз това им обяснявам.Но се убеждавам че това че има някакъв контрол,май ги дразни.
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Cowntdown »

karakuda написа:Ти разбираш ли, че в момента му говориш на китайски.
Опитах се доколкото мога на книжовен български с някоя и друга изпусната буква в бързината. Искрено се надявах на изчерпателен отговор на въпрос номер едно.
Свързан е с количеството зарибителен материал и спецификата на водоема и не смятам, че има нещо нередно да се дискутира.
Лично аз съм зарибявал доста по-малък по размери водоем от подобен тип в мой личен имот с различни видове риба докато стигна до някои изводи.
Може би въпросът не е толкова удобен, но в никакъв случай некоректен и не заслужавам да бъда определян за "форумен хейтър", колкото и модерно да звучи.
Аз също бих подкрепил дадена инициатива стига да ми бъде представен изчерпателен и добре аргументиран план за действие и в последствие резултати.
До този момент разбира се трябва да гласуваме доверие на инициатора ако разбира се го е спечелил в началото.
При мен на ниво план нещо не се получи затова зададох няколко въпроса.
Колкото е оТговорено -толкова /без да се заяждам, но виждам, че за втори път се случва и не е от бързината, но отговор се пише с "т"/.
Много здраве и наслука на всички и дано времето покаже, че недоверието на някои от нас е било напразно.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Cowntdown написа:
karakuda написа:Ти разбираш ли, че в момента му говориш на китайски.
Опитах се доколкото мога на книжовен български с някоя и друга изпусната буква в бързината. Искрено се надявах на изчерпателен отговор на въпрос номер едно.
Свързан е с количеството зарибителен материал и спецификата на водоема и не смятам, че има нещо нередно да се дискутира.
Лично аз съм зарибявал доста по-малък по размери водоем от подобен тип в мой личен имот с различни видове риба докато стигна до някои изводи.
Може би въпросът не е толкова удобен, но в никакъв случай некоректен и не заслужавам да бъда определян за "форумен хейтър", колкото и модерно да звучи.
Аз също бих подкрепил дадена инициатива стига да ми бъде представен изчерпателен и добре аргументиран план за действие и в последствие резултати.
До този момент разбира се трябва да гласуваме доверие на инициатора ако разбира се го е спечелил в началото.
При мен на ниво план нещо не се получи затова зададох няколко въпроса.
Колкото е оТговорено -толкова /без да се заяждам, но виждам, че за втори път се случва и не е от бързината, но отговор се пише с "т"/.
Много здраве и наслука на всички и дано времето покаже, че недоверието на някои от нас е било напразно.
Благодаря,виждам че си грамотен човек а не като мен неук.Един път вече казах че няма вече да давам обяснения как и какво ще правя,в началото си казах идейте и нямам никакво намерение да седя и да обсъждам кокво мислиш че ще стане.Който иска да заповяда на място и ще си говорим,както каза колегата който започна темата заедно можем повече.
ve.georgiev
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 20, 2015 12:47
Риболов: любителски

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от ve.georgiev »

Здравейте и от мен. Гледам, че темата е от повече от година. Миналата седмица за първи път посетихме с жена ми баластиерата край с. Писарово. Видях табелата "Спортен риболов" и по нея стигнах до водоема. Нямаше риболовци и никой наоколо. Не знам дали все още има риба, но бях чел в Интернет, че се хваща щука и затова бях тръгнал. Пуснахме 3 тапи и 3 дънни, но до обяд нищо не почукна. Видях, че в ляво има още едно язовирче и на него имаше 3-4 риболовци, през един път са. Колегите също нямаха успех и заминаха някъде към р. Искър, опитахме да хвърлим въдиците на втория водоем, но и там нищо. Наистина ли е зарибен и в момента и може ли да се лови? Не ме бъркат таксите, нормално е когато някой се грижи за водоема и го зарибява да има такси. Но природата е страхотна, имаше много птици. С удоволствие пак бих отишъл там, но понеже ми е непознато мястото и липсата на други колеги, а и нямаше никакво движение на рибата (да скача, да гони и т.н.), започнах да се питам дали има някаква риба. Ако някой има повече информация за този водоем ще се радвам да сподели.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Д-р Флекс »

Миналия сезон имаше арендатор на големия гьол. Беше пооправил пътя, което си личи и до днес, беше поставил фургон, смяташе да зарибява с мирна риба, и с бяла риба. Тази година съм ходил само веднъж на Писарово, заварих същата картина, като описаната от теб - нямаше фургон, таксосъбиране, и рибоулавяне :D Иначе, много красиво, наистина.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от babydoctor »

ve.georgiev написа:започнах да се питам дали има някаква риба. Ако някой има повече информация за този водоем ще се радвам да сподели.
Там рибата я занулиха преди повече от 15 г., а вреше. Сега предполагам е останал уклей, който беше неизтребим и когато щуките вилнееха, а се ловеше на 2 м. дълбочина...Там и мрежи пускаха тогава, и бомби, и пак си имаше риба...Най-големият бракониер беше шефът на полицията в Пелово, сега Искър, който освен там бъркаше с мрежи, винтери и герими в Искър и вадеше страхотни сомове..
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Marco Polo »

babydoctor написа:..преди повече от 15 г...
:roll:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”