Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
Златев
дал Браво: 684 пъти
получил Браво: 109 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Златев »

Много благодаря!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"

prospec87
Риболов: плувка

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от prospec87 »

Здравейте някой може ли да ми даде инфо за язовир Дренов Дол Кюстендил дали е разрешен риболова вече ?

koriolan
Риболов: спининг
дал Браво: 325 пъти
получил Браво: 63 пъти

Мнение от koriolan »

Все още не, след 15 юни.

Аватар
Златев
дал Браво: 684 пъти
получил Браво: 109 пъти

Мнение от Златев »

Пълна глупост са разрешените водоеми!
За Варна са написани само арендовани и частни водоеми!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"

Д-р Дулитъл
Риболов: мързелив
дал Браво: 159 пъти
получил Браво: 104 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ужас некакъв...Първо ИАРА разрешиха участък от р.Огоста-над моста при с.Гложене.Да,ама там се е събрал и си стои в момента морунажа.И стана страшно -мангали на тумби ловят и влачат кофи с риба към Гложене-ИАРА идва ,написа няколко акта,но тия нямат управия.Всеки сече дървета,копае брега и си прави места,брега е освинен с боклуци,абе ужас...Врачани и монтанчани и те са тук.Отидох веднъж,следобяд- появи патрулка-някой от Гложене се напил предната вечер,на обяд се събудил,решил да отиде за риба,видял,че всички места са заети и звъннал на 112 за струпване на хора.Патрулката мина от гложенския бряг,разгони циганите долу ,където се бяха сбрали на куп,опита се да се заяжда и с нас,дето бяхме сложили маски и стояхме на големи разстояния един от друг.На полицая учтиво му обясних,че не нарушаваме нищо и ако се пробва да ни глобява-ще го разходя два пъти поне до Козлодуйският съд и ще си загубим времето...Както и да е разкараха се .Но ако спешно не променят заповедта и не забранят участъка,там няма да има река с дървета по брега,а канал с голи брегове,осеян с боклуци...Та така...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....

Lucifferr
Риболов: Спининг
дал Браво: 1 път

Мнение от Lucifferr »

По време на общата забрана за риболов на пролетно-лятно размножаващите се риби, може ли да се лови бяла риба или щука на разрешените за риболов водоеми?

Аватар
БОНЧО
дал Браво: 622 пъти
получил Браво: 298 пъти

Мнение от БОНЧО »

Не!Потрай още малко :fish15:
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!

niksan820
Риболов: спининг

Мнение от niksan820 »

Здравейте колеги , нов съм в риболова на хищник .Понеже сега има забрана за риболов на пролетно-лятно размножаващи се риби , а тази на щуката изтече на 01,05 .Искам да попитам мога ли да ловя щука и , ако ме проверят как ще докажа , че съм специално за щука , а не за бяла риба например (която сега е в забрана до 15,05) ? Не се издържа вече с това извънредно положение :D :D :D
Благодаря на всички

Аватар
zampo
Риболов: спининг , тролинг
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 31 пъти

Мнение от zampo »

niksan820 написа:
Пон Май 04, 2020 11:57
... ако ме проверят как ще докажа , че съм специално за щука ...
Не е необходимо да доказваш нищо , просто трябва да нямаш задържана риба от вид който е забранен в момента .
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)

Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”