Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Златев »

Много благодаря!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
prospec87
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 08, 2019 18:00
Риболов: плувка

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от prospec87 »

Здравейте някой може ли да ми даде инфо за язовир Дренов Дол Кюстендил дали е разрешен риболова вече ?
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 694 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от koriolan »

Все още не, след 15 юни.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Златев »

Пълна глупост са разрешените водоеми!
За Варна са написани само арендовани и частни водоеми!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ужас некакъв...Първо ИАРА разрешиха участък от р.Огоста-над моста при с.Гложене.Да,ама там се е събрал и си стои в момента морунажа.И стана страшно -мангали на тумби ловят и влачат кофи с риба към Гложене-ИАРА идва ,написа няколко акта,но тия нямат управия.Всеки сече дървета,копае брега и си прави места,брега е освинен с боклуци,абе ужас...Врачани и монтанчани и те са тук.Отидох веднъж,следобяд- появи патрулка-някой от Гложене се напил предната вечер,на обяд се събудил,решил да отиде за риба,видял,че всички места са заети и звъннал на 112 за струпване на хора.Патрулката мина от гложенския бряг,разгони циганите долу ,където се бяха сбрали на куп,опита се да се заяжда и с нас,дето бяхме сложили маски и стояхме на големи разстояния един от друг.На полицая учтиво му обясних,че не нарушаваме нищо и ако се пробва да ни глобява-ще го разходя два пъти поне до Козлодуйският съд и ще си загубим времето...Както и да е разкараха се .Но ако спешно не променят заповедта и не забранят участъка,там няма да има река с дървета по брега,а канал с голи брегове,осеян с боклуци...Та така...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Lucifferr
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 09, 2019 22:16
Риболов: Спининг
дал Браво: 6 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от Lucifferr »

По време на общата забрана за риболов на пролетно-лятно размножаващите се риби, може ли да се лови бяла риба или щука на разрешените за риболов водоеми?
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от БОНЧО »

Не!Потрай още малко :fish15:
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
niksan820
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 23, 2020 11:21
Риболов: спининг
получил Браво: 2 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от niksan820 »

Здравейте колеги , нов съм в риболова на хищник .Понеже сега има забрана за риболов на пролетно-лятно размножаващи се риби , а тази на щуката изтече на 01,05 .Искам да попитам мога ли да ловя щука и , ако ме проверят как ще докажа , че съм специално за щука , а не за бяла риба например (която сега е в забрана до 15,05) ? Не се издържа вече с това извънредно положение :D :D :D
Благодаря на всички
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от zampo »

niksan820 написа: Пон Май 04, 2020 11:57... ако ме проверят как ще докажа , че съм специално за щука ...
Не е необходимо да доказваш нищо , просто трябва да нямаш задържана риба от вид който е забранен в момента .
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от баш майстора »

Излязла е заповедта за забранените водоеми за периода 2022-2024 г. Качвам линк към сайта на ИАРА, където е публикувана.
https://iara.government.bg/wps/wcm/conn ... 86-nW.Uh6z
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от blader2 »

Македонска пъстърва?!?
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от баш майстора »

blader2 написа: Сря Мар 16, 2022 9:05 Македонска пъстърва?!?
Балканска, говореща мАкедонски, може би... :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pikefisher
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 14, 2018 10:39
Местоположение: София/Горна Оряховица

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от pikefisher »

Колеги, гледам новата заповед и изникват доста въпроси свързани с нея, по-конкретно за разрешените през забраната обекти на територията на област Велико Търново.
Сравнено с предходни години, от новата заповед липсват всички стари речни корита на р.Росица, баластриерите в землището на с.Дичин и землището на с.Писарево, както и няколко от старите речни корита на р.Янтра в община Горна Оряховица.
Има ли някакво разумно обяснение за това орязване на разрешените през забраната водоеми? Питам първо тук, ако има някой запознат колега, ако не през идната седмица ще отправя запитване към ИАРА и ще споделя тук някаква евентуално новопостъпила информация...
pikefisher
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 14, 2018 10:39
Местоположение: София/Горна Оряховица

Re: Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)

Мнение от pikefisher »

Както се пее в една песен - "Отговор се получи, потвърден и научен...". Всъщност съм изненадан от бързия отговор на ИАРА, де да реагираха толкова скоростно и на сигнали по реките :) . Шегата настрана, наистина в рамките на няколко часа получих официален отговор на запитването си, за което ги поздравявам.
За мое голямо съжаление, няма техническа грешка в заповедта и обектите наистина няма да бъдат разрешени през периода на забраната. Добрата новина е, че това е така с цел опазване и възстановяване на рибните популации, и поради извършено зарибяване в някои от тях. Къде, кога, с какво, нека не раздухваме излишно, защото има много "гладни" хора по форумите и реките. Който има голямо желание да се информира, предполагам, може да открие публична информация за проведените зарибявания - нещо, което и аз трябваше да направя преди да задавам въпроси :oops: .
Ако все пак някой иска да прегледа отговора, да ми драсне едно лично съобщение и ще му го препратя (със зачеркнати лични данни, разбира се).
Поздрави и наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”