Глобиха бракониер рецидивист на яз.Тополница

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Глобиха бракониер рецидивист на яз.Тополница

Мнение от stamen »

Привет,

Да изкажа едно голямо браво на ИАРА София. След мой сигнал, вчера заловиха известен бракониер на яз. Тополница. Престъпника ежедневно пуска мрежи, още преди Нова година хванах една от неговите мрежи и я извадих на брега след 20 минути борба (към 100-150 метра, рязах я 10 минути), имаше умряла трофейна бяла риба и няколко големи костура. Пуснах тогава мейл със снимки до ИАРА, но нямаше ефект, престъпника остана неясен. Вчера обаче, при ново мое посещение на язовира, видях дългата му лодка, как пусна 2 мрежи. Звъня на 112, безсмислено, прехвърлиха ме на РПУ Ихтиман, там дежурния ми каза че няма какво да направи, нямали лодка, не знаел откъде ще излязат бракониерите, звъннал на горските но път те не вдигали... Тогава намерих телефона на ИАРА София, звъннах, веднага приеха сигнала и казаха че тръгват. Аз от своя страна, си тръгнах пеша нагоре, след кратка словесна престрелка (разбирайте взаимни псувни) с хората в лодката, май разбраха че звъня със сигнал срещу тях. Бяха двама. Явно са звъннали на свои авери от Мухово, които според мен ме чакаха в края на селото - имаше запален джип, който стоеше на пътеката излизаща от полуострова, от който си тръгвах (за ходилите на язовира при Мухово знаят че колите стоят на поне 15 минути пеша от бреговете). Видях джипа отдалеч, и след доста заобикаляне през гората си стигнах до колата и с мръсна газ изчезнах :) ... Радостното е че на сутринта колегата от ИАРА се обади с благодарност за сигнала, каза че са ги хванали в Мухово, таман излизащи от язовира, взели са им мрежите, имало толстолоб над 40 кг.... Акт за 1500 лв. Оказа се че същия мизерник вече им бил познат, това му е втория акт, дори бил си платил първия, пак 1500 ... Нямало как да им конфискуват лодката, защото не са ги хванали в момента на самото престъпление с нея. ПРестъпника е от Мухово, от стар бракониерски род, покойния му баща също бил бракониер. Оправданието му било че преди години хвърлял зарибител в язовира и сега просто си вземал своята риба обратно :) . Дано да му дойде акъла.
Та това е колеги. Съвета ми е да прескачате 112 и да подавате сигнали директно в ИАРА (има телефони на сайта им), реагират бързо и си вършат работата.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”