Разговори с ИАРА !

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

ами...

Мнение от shaman »

Ами.. Честно казано не..
Защото бяхме излезли само за малко от работа колкото да видим как е положението.
Иначе втория път като се обадих - каза. че е на Дунава и такъв кучешки лай се чуваше, че действително само там би могъл да е.. Има едно рибарско селище там - даже са ме хапали гадовете. Интересното, обаче е как са избягали. Теоретически няма начин.
Изображение

Тук се развива действието. Има само един път. От едната страна е Дунава, от другата - 3 метрова ограда на корабната. Пътя е задънен - единствения начин да се излезе е обратно.. от където се предполага, че са дошли :?:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ами...

Мнение от Мунчо »

shaman написа:...Интересното, обаче е как са избягали. Теоретически няма начин...
Може с "Бътерфлай", към румънско...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ами...

Мнение от babydoctor »

shaman написа: Пътя е задънен - единствения начин да се излезе е обратно.. от където се предполага, че са дошли :?:
Ами аз затова побеснявам от обясненията им - по същия начин стоят нещата на повечето язовири, просто няма накъде да се бяга, освен да се скочи във водата. И после - коли нямали, хеликоптери им трябвали... :evil: :evil: :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

И желание им трябва... :(
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Nikolaj_bg
Мнения: 69
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 13:20

Мнение от Nikolaj_bg »

Какво да ви кажа..........
От устието на р.Янтра до с.Беляново/участък около 5км/реката се прегражда от бряг до бряг с десетки мрежи,които стоят там целогодишно.Гадовете от местните села влизат с дървените си лодчици,вадят рибата и оставят мрежите на същото място и така всекидневно от години...
Един ден устието беше побеляло от тапи на мрежи и аз побеснял от яд се обадих на гранична полиция-клон Свищов.От там ми отговориха,че това не е техния район,а Русенски и да избегнем всякаква саморазправа със селяните,понеже те се изхранвали по този начин :shock: Представяте ли си :shock: На Стамболийски също е така.От устието до стената денонощно се бърка с мрежи.Има слаб контрол само по време на забраната.От десет години ходя на този язовир и никой досега така и не ми е искал билет за проверка.Така е и със всички водоеми в страната.Хората нямат нужното съзнание и всичко се руши на принципа-След мен и потоп.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

То май навсякъде е така :( :( :(
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

В четвъртък на Щъркела ме провериха, бяха мноко културни , за моя най-голяма изненада нямаше нередовни риболовци .
Ако найстина работят само по сигнали, някой май ги е пързулнал . :evil:
Добре дошли под шарената сянка .
janachko
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 15:58
Местоположение: burgas

Мнение от janachko »

Колега за Стамболийски да кажа. Не знам до колко си прав ,ама тва лято приятели от ловеч ме водиха там. От страната на Севлиево,верно много лош път и така 6 км.на вътре.Не можахме да стигнем до самия язовир, а бяхме в ръкава,но ни провериха 2 пъти за 3 дена.Даже искаше да го дава щото ме кара да си вада въдиците вечер,а аз за 3 дена 2 костурчета съм хванал и много малки сомчета, които връщам естествено.Та това е от мен.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

janachko написа:Колега за Стамболийски да кажа. Не знам до колко си прав ,ама тва лято приятели от ловеч ме водиха там. От страната на Севлиево,верно много лош път и така 6 км.на вътре.Не можахме да стигнем до самия язовир, а бяхме в ръкава,но ни провериха 2 пъти за 3 дена.Даже искаше да го дава щото ме кара да си вада въдиците вечер,а аз за 3 дена 2 костурчета съм хванал и много малки сомчета, които връщам естествено.Та това е от мен.
Ми то това им е целта бе колега. Да правят проверки на най-удобните за тях места. И защо тая тема е в "Рибарска Среща"? Отивам да предложа нещо във "Внимание - БРАКОНИЕРИ"! http://forum.fishing-mania.com/viewforu ... 9b9529afd0
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”