СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от кмета2 »

Май си много прав колега Ванко.
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от jorjinio »

А бе, докато не сменим въдиците с пушки ,няма да има оправия !!!!
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Tonito »

http://www.dnes.bg/stranata/2014/01/15/ ... rad.212589" onclick="window.open(this.href);return false;

Забележете коментарите от съседите му

"Съседи коментираха, че по-вероятно взривът да е от динамитена шашка, с каквито Благой ходел да гърми риба по река Марица, пише БТА."
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Bat Vanko »

И отново какво става на Жребеца:
http://iara.government.bg/?p=11933" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Мънцата »

Tonito написа:http://www.dnes.bg/stranata/2014/01/15/ ... rad.212589

Забележете коментарите от съседите му

"Съседи коментираха, че по-вероятно взривът да е от динамитена шашка, с каквито Благой ходел да гърми риба по река Марица, пише БТА."
За съседите не знам, ама това ми хареса :arrow: "По първоначални данни взривът е възникнал от неправилно съхраняван ароматизатор в дома на ..." :D
Бах тоа ароматизатор! :shock: :lol: :lol: :lol:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Tomahawk »

http://www.shum.bg/index.php?item=103854
Без коментар. ние си знаем.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от jorjinio »

http://prodavalnik.com/elektronna-vdits ... -i40771727" onclick="window.open(this.href);return false;
Добре де,този не е бракониер а е продавач ...........
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от zampo »

jorjinio написа:http://prodavalnik.com/elektronna-vdits ... -i40771727
Добре де,този не е бракониер а е продавач ...........
За съжаление :( Забранено е ползването а не направата и продажбата на подобни неща.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от ГСБ »

Та така, подавам сигнал за системно бракониерстване на вливането на топлия канал на АЕЦ Козлодуй в Дунав. През почивните дни бях там и в късните часове (към 7.30-8.00 вечерта) лодка с 3-ма браки (е, няма как да видя от 300-400 м регистрационен номер, нито пък ще ходя да се бия с 3-ма не по-малко физически силни от мен) пускаха мрежа напреки на вливането на канала в Дунав.

Молбата ми е, колегите от ИАРА да направят проверка, явно това се случва в края на деня, а може би продължава и по тъмно и сутрин към 10.00 часа вече няма никой.

Нямам повече подробности, но според мен това е практика там през студените месеци, ясно е защо. Това е ключово място за рибите през зимата и когато водата е студена, доста распери скачат, има бяла риба и сом, щука и мирни риби.

Ако от ИАРА започнат системни проверки, може би ще се разчуе и браките ще престанат. Достъп до там има, макар и малко офроуд, но аз ходех с лека кола, значи може.

Да не говорим, че от вътрешната страна на канала, там където само вътрешни хора от АЕЦ имат достъп се "коси" рибата точно под стената. И при това на всяко косене се изваждат риби - малки бели риби и каракуди - това съм видял, това казвам.
люско
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 14:25
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от люско »

няма как на това място да влезе "случайна" лодка да пуска мрежи и няма как "случайни" хора да търмъчат там!
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от ГСБ »

люско написа:няма как на това място да влезе "случайна" лодка да пуска мрежи и няма как "случайни" хора да търмъчат там!
Не е така, колега. Достъп до канала има отвсякъде по реката. То се вижда, че лодките си идват от Оряхово и не са по-специални от всеки друг бракониер. Колкото до вътрешните хора в АЕЦ-а, съвсем обикновени момчета бяха, но явно бачкат там или техните бащи бачкат там, защото се изисква пропуск.
Аз искам да обърна внимание, защото ако си служител на ИАРА и се направиш на обикновен риболовец, не е чак такъв проблем да заловиш лодките с мрежите. (разбира се изисква се и подготовка за това). Друг е въпроса, ако имат информация дали има служители на ИАРА. Но, пък аз не съм проверяван там никога, та не е трудно всеки да се сети, че няма контрол.

Зная, че са малко ресурсите на колегите от ИАРА, но и затова давам максимална информация като място и час, за да могат да реагират ако пожелаят. Зная, че е трудно да бъдат заловени, но в крайна сметка какво повече мога да направя аз. Единствено ако успея да им снимам лодката отблизо, но ще ме забележат.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от zx7r »

Колкото пъти съм ходил на този канал, говоря за западния от АЕЦ, толкова пъти съм виждал мрежари, дори да вадят по три мрежи от устието. И сега да отидеш, пак ще има. Отделно и циганите си го преграждат нощем в по-вътрешната част. Звънях на 112 миналата година и им предложих да съдействам, за да пипнат мангалите, докато ги вадят. За три часа никой не се появи. В момента всяка втора лодка, която излиза от Дунав, е с бракониерска риба! И есетрата не изчезва заради Железни врата...Залагат се стотици мрежи и в лиманите и в други забранени участъци. Кърмаци, ток... Страшно е на тази любима за толкова хора река, дори акълът ти не може да побере за какво тарашене става въпрос. От друга страна разбирам и местните, поне тези, за които риболовът е въпрос на оцеляване. Другите не ги разбирам.
Разбирам и огорчението ти, и аз се чувствам така. Ние, рибарите, или поне по-голямата част от нас, винаги сме гледали малко едностранчиво на проблемите. Къде от егоизъм, къде от прекомерна любов към хобито, се опитваме да лекуваме симптомите, т.е. бракониерството, но държавата ни е много болна. И понеже нещата никога не се случват без причина и цел, ще си сърбаме попарата, докато не съберем воля да оправим живота, държавата, себе си.

П.п Някой от ИАРА да обясни имат ли право профи рибарите да оставят безнадзорно мрежи в реката? Откъде имам спомен, че рибарят винаги трябва да е до мрежата си...

П.п.2 Пак към ИАРА - Риболовът от 712 км до устието на р. Цибрица е забранен за всякакъв риболов? Защо е пълно с любители и мрежари в такъв случай? Нещо съм изпуснал в закона ли?
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от zampo »

няма как на това място да влезе "случайна" лодка да пуска мрежи и няма как "случайни" хора да търмъчат там!
За съжаление ,това е горчивата истина :!:
Не е така, колега. Достъп до канала има отвсякъде по реката. То се вижда, че лодките си идват от Оряхово и не са по-специални от всеки друг бракониер. Колкото до вътрешните хора в АЕЦ-а, съвсем обикновени момчета бяха, но явно бачкат там или техните бащи бачкат там, защото се изисква пропуск.
Тук не си прав колега , най-голямото РПУ в България е РПУ - АЕЦ ! Точно на Топлия канал е и Гранична полиция с цяла флотилия катери , там е и едно от най-важните съоръжения в АЕЦ ,"Брегова помпена станция" които между другото имат постоянно разрешително за улов на риба с цел изследване за радиационно замърсяване , отделно си има цял отдел по "Сигурността" ! Така , че там случайни неща няма !
П.п Някой от ИАРА да обясни имат ли право профи рибарите да оставят безнадзорно мрежи в реката?


Да , имат :!:
П.п.2 Пак към ИАРА - Риболовът от 712 км до устието на р. Цибрица е забранен за всякакъв риболов? Защо е пълно с любители и мрежари в такъв случай? Нещо съм изпуснал в закона ли?
С този въпрос трябва да се обърнеш към Сектор Монтана.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от zx7r »

Здравей Зампо и благодаря за уточненията!
С колегата, ГСБ, говорим за друг канал и нещата, които е описал, са факт. Достъпен е откъм страната на града и реката (малкия ръкав). При ниско ниво, ако не се лъжа почти пресъхва.
http://maps.google.com/maps/ms?msid=209 ... 85,0.02399" onclick="window.open(this.href);return false;
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
люско
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 14:25
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от люско »

Говорим за различни места.В топлия канал няма как да се влиза масово и да се лови риба,а и той не пресъхва!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”