СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

acioice написа:ами пре варианта да ида на Огняново например да си заверя билета (както миналата година) да видим 2-ма мрежари (на залива след гората) да се обадим на ИАРА никои да не доиде да им теглим един бои и т.н. предпочитам да не си заверявам билета и да ходя по платени хем ще си хващам риба хем няма да имам ядове.
Това ми е решението за момента
А какво да правят тия които не им се ходи на платени водоеми?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

А какво да правят тия които не им се ходи на платени водоеми?
Ня тея нищщо не им остава освен да си пишат във форума :roll:
Fish friendly
acioice
Мнения: 785
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Риболов: Плувка, дъно, спининг (макар и много рядко)
Местоположение: София

Мнение от acioice »

ами не им остава много!
или казано друго яче или се вземаме в ръце и се оправяме сами без ИАРА или търпим да седим и да псуваме че и този водоем изтарашиха
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

acioice написа:1.Като се види бракониер по някои водоем, река и т.н. рибарите които са на този водоем се вдигат и му теглят един хубав бои ..
А ти как си представяш, че го набиваш и после се справяш с цялото село, като ти се изсипе върху палатката - ако си сам, иди дойди, ами аз като ходя с жената? После те на бой носят, но ако му врътнеш 2-3 акта за месец, другия месец се е писал вегетарианец. Не е право нещото от ИАРА, ако се прилага закона и има сериозен контрол, нещата ще се решат - така е по цял свят. Току-що си прибрах колата от паяка, актче ми лепнаха, познайте кога ще паркирам пак така :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
otgovor na lubo!!

Мнение от otgovor na lubo!! »

lubo,mnogo si emocionalen i krayno kriticen!!!!!!ne sam saglasen s teb,no nema da sporia i dase maca da te ubejdavam.prosto izkazah mnenie i mislia ce mojem da si badem polezni.ne sadi za rabotata na iara samo po edin vodoem ili teritoria!!!a tuk iskam da otgovoria i na drugia kolega,ce nezavisimo kade hodi za riba-plateno ili ne trebe da ima zaveren riboloven bilet.blagodaria za vnimanieto.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Добре де - хайде регистрирайте си един акаунт от ИАРА за да знаен с кого говорим. Иначе Любо е краен но не е само той, което би трябвало да ви накара да се замислите. Колокото до платените водоеми - много искам да видя как собственик на платен гьол ви пуска да проверите хората вътре и да установите, че 80% са без блети и те повече да не стъпят там....А и още нещо - хубаво е че проверявате билети на последък, но не смятам, че това е основния проблем срещу който трябва да се борите - не билетите а мрежите и бомбите са проблема. Знам че хората без билети по смисъла на закона също са си бракониери но това вашето си е кокошкарска работа...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

otgovor na lubo!! написа:lubo,mnogo si emocionalen i krayno kriticen!!!!!!ne sam saglasen s teb,no nema da sporia i dase maca da te ubejdavam.prosto izkazah mnenie i mislia ce mojem da si badem polezni.ne sadi za rabotata na iara samo po edin vodoem ili teritoria!!!a tuk iskam da otgovoria i na drugia kolega,ce nezavisimo kade hodi za riba-plateno ili ne trebe da ima zaveren riboloven bilet.blagodaria za vnimanieto.
Аз се оттеглям, с такова нещо не мога да споря, още повече, че сутринта вече спорих с катаджии - те поне са полезни, нищо, че не бяха прави в случая. :evil: А Любо освен емоциален е и прав :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Не съм съвсем съгласен с Любо, че колегата от ИАРА, който се е осмелил да влезе активно тук, е провокатор. Лично на мен ми харесва смелостта му и бих призовал колегите да "подкрепим местния шериф", вместо да го стреляме.
acioice
Мнения: 785
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Риболов: Плувка, дъно, спининг (макар и много рядко)
Местоположение: София

Мнение от acioice »

Аз с моята жена ходя за риба само по платени водоеми като ходим с приятели 1 или 2 коли хора ходим по други язовири ! Ако реша да прекратя платените ще си заверя билето но не виждам смисъл за момента (може да ми доиде друг акъл) а за това по платените водоеми сте прави никои няма пусне там ИАРА :) (и да ги викаш няма да доидат за платено те за другите не идват камо ли за тия) много мнения се изписаха но пак няма да има полза от това което писахме кучето си лае кервана си върви няма полза не казвам че моите деиствия и идеи са правилни но за мен това е решението както казах по рано бих подкрепил всяка идея която е свързана с конкретни действия !
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:Не съм съвсем съгласен с Любо, че колегата от ИАРА, който се е осмелил да влезе активно тук, е провокатор. Лично на мен ми харесва смелостта му и бих призовал колегите да "подкрепим местния шериф", вместо да го стреляме.
Алеко, Шерифа трябва да си е заслужил доверието. А като всички виждат че не си върши работата, значи требва друг да дойде на неговото място. Такива са неписаните закони.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
acioice
Мнения: 785
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Риболов: Плувка, дъно, спининг (макар и много рядко)
Местоположение: София

Мнение от acioice »

За подкрепата на шерифа съм с ДВЕ РЪЦЕ (ако се върши нещо а не само да се говори във форумите) ама само с подкрепа няма да стане ако те не се размърдат.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Алеко написа: бих призовал колегите да "подкрепим местния шериф", вместо да го стреляме.
Готов съм, бе Алеко, готов съм 50 лв. да давам за билет, ама да виждам, че има резултат - а за резултат може да се смята само изчезването или видимо намаляване на бракониерите, както и увеличение на рибата. Резултат не е, че са ми проверили билета, та ако ще и на всеки излет да го правят - бил си в белите страни, знаеш как е там. Пък и дори само зад западната ни граница да надзърнем, пак е по-добре от тук. Ние ли сме либийците на Европата??? :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Така е, Бейбидокторе. Но колкото и да струва билетът, колкото и големи глоби да се налагат, нищо няма да стане, докато не започне да се променя начина на ръководство на Агенцията. От там трябва да се почне, защото рибата се вмирисва откъм главата. А "местните шерифи" трябва да бъдат подкрепяни, когато работят като хората, а това в повечето случаи е факт. Само дето не им дават тази възможност.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Алеко написа: Но колкото и да струва билетът, колкото и големи глоби да се налагат, нищо няма да стане, докато не започве да се променя начина на ръководство на Агенцията.
Много обичам, че ми обличаш мислите в думи :D :D Че мен като ме понесе емоцията - днес след катаджиите за малко да го отнесе половината болница :D :D Прав си, разбира се, в законодателно отношение също има много за правене, ама...Абе яд ме еееееееее :evil: :evil: :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Лошо братя БЪЛГАРИ!!!!
Всичко което се говори за ИАРА и за нашите скъпи браконери започва да се превръща в един истински ад!!!
Искам да задам на всички един въпрос.
Като има браконер , които хвърля мрежите , парашутите и т.н. над нашите въдици , над нашите лубими места какво правим ???

а) сбираме и си тръгваме
б)викаме ИАРА , но тя в много случей не идва :roll:
в) задължително НЕ пребягваме до сила , а миролюбиво ги молим да не ни пречат
г)други

Като пиша "други" имам предвид да си слагате каквото смятате за най-полезно ама все си мисля , че никой нищо свясно не може да напише!!!
babydoctor искам да те питам нещо , което важи за всички.
Дано никога не става , но ако някой посегне на твоята жена какво би направил???Би повикал полиция и би чакал миролюбиво докато някои нещасник прави гадории???Все пак от твоята заплата се вземат пари за да може полицията да ти осигорява спокойствие.И пак казвам този въпрос не е само към babydoctor!!!! А към всички!!!
И не искам да ми разтягате локуми ами да ми кажете точно какво бихте направили!!!!
Аз на Lubo му бях написъл веднъж една много хубава поговорка , която е изцяло Българска , а именно "преклонена глава сабя не я сече"!!!Колко хубаво звучи нали ????
Ето точно в тази поговорка се съдържа ключето на всичките ни проблеми и в това число браконерите!!!
И не става въпрос за бои , пищове и сръбска музика .Става въпрос за нетарпимост !!! А повярваите ми с едно обаждане по телефоната неизчерпвате смисъла на тази дума !!!
Последно промяна от Stif_1 на Сря Апр 06, 2005 22:32, променено общо 3 пъти.
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”