Първа Тема: Вносна или БГ?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

И след това обширно,изчерпателно разяснение,ако има нещо не ясно...
:roll:
Благодаря колега Kalinux!!!!!!
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Много благодаря, колега Калинукс, за изчерпателния отговор. Знам, че мнението ти си е твое и не се опитваш да го налагаш, но също така съм забелязал от изказванията ти във форума, че си голям професионалист. Така че аз ценя мнението ти и ще послушам съветите ти. Още веднъж, благодарско.

Само една промяна ще направя в рецептата ти за платика, коато ще пробвам утре: VDE Breme Pro + Turbo (вместо Secret) + галета. В каталога на VDE дават и двата варианта като удачни. Но май със Turbo захранката става по-тежка, което е и целта ми. Ще пробвам на Филмовата Къща.

Благодаря отново. Ще пиша за резултатите!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колеги, радвам се че мога да ви помогна с подхранките някакси. Но моля ви се не поставяйте в положение, в което да се чувствам за присмех от истинските професионалисти. Мисля, че в направата на собствени захранки има много други колеги с опит, напр. Kriki и Brazilian от форума, както и повечето състезатели, които са съжаление не желаят да споделят с широката аудитория на форума своите знание по ред причини. :(

Трябва да ви уверя, че за само няколко месеца всеки един от вас може да се ориентира в основни линии за направата на подхранките. За съжаление по-специфичните неща като предпочитанията на различните риби към различните аромати и съставки си остава тайна за малцина. Мисля, че това отношение могат да помогнат и колегите шаранджии, тъй като предпочитанията на шарана в общи линии трябва да важат и за други едри риби (напр. платика). Платиката пък е много близка с морунажа :? ...

Както виждате почти навсякъде споменавам платика или морунаж. Това е така, защото за другите риби не си заслужава да се прави захранка, защото не е необходимо голямо количество. Напр. за черната мряна и кефала си има подходяща (River Ace). За скобара обикновено белият хляб е перфектна захранка през лятото. За бабушката никога не ходя специално и я ловя покрай другите риби. За уклей е ясно - някаква "пушилка". Виж, за каракуда си заслужава да се разработи специална захранка, но не знам нищо по въпроса. Шаранът и без това е инцидентен на плувка (не говоря за платените), така че не го търся специално. За толстолоба също много големи количества отиват, но ползвам основно фини галета и кюспе и евентуално някакъв евтин "прахоляк".
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Хай

Мнение от ASSENAS »

Много добро. В думите на Калинукс си личи кюстендилската школа.
Ставаше въпрос за подхранка за каракуда. Не знам какво ви е мнението, но за мен каракудата е една от най-трудните за хващане риби. Говоря за целенасочен риболов на плувка в продължение на няколко часа.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Асене, и като спомена за риболова на каракуда, се сетих... каза ми преди време, че можеш да я привлечеш и задържиш пред себе си без никаква захранка - само с постоянно подаване на бели червеи. Правилно ли съм те разбрал? И би ли споделил повече подробности?
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Асене, и като спомена за риболова на каракуда, се сетих... каза ми преди време, че можеш да я привлечеш и задържиш пред себе си без никаква захранка - само с постоянно подаване на бели червеи. Правилно ли съм те разбрал? И би ли споделил повече подробности?
Също става само с подаване на житни зърна но не по много - само по половин прашка на 15-20 мин. След 1-2 часа се събират без проблем. Същото и за бабушката важи.
Fish friendly
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

През 15-20 мин.? Не е ли много нарядко?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Samuil написа:През 15-20 мин.? Не е ли много нарядко?
И аз така правя, че и по-нарядко, само че по шепа.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”