Български захранки"PELIKAN"?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Nikolaj_bg
Мнения: 69
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 13:20

Български захранки"PELIKAN"?

Мнение от Nikolaj_bg »

Не съм ги ползвал,но чувам добри неща за тях.Бихте ли дали малко по-вече информация за тях.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Това, което съм чул за тях от професионалисти в тази област е, че са печени повечето компоненти. Аз като ги ползвах ми направи добро впечатление, че са хубаво смлени (за разлика от някои други :x ) и добър аромат имаха. Иначе всички български захранки са еднакви.
Гост

Мнение от Гост »

В Разград, където май ги произвеждат, тези захранки са много популярни. Не знам как е в другите градове. Захранките са действително добри и са доста по-евтини от аналогичните вностни. Един пакет от 0,8кг. се продава за 2,20лв. на дребно. Осигурява обем около 3 литра което пише на пакета и си е вярно. Нормално 1-2 пакета стигат за един излет. Има разновидности :река, езеро, карп, фидер, уклей, универсална и май още някакви. И всичките са различни и като аромати и като тегло във водата и като разпадане и като размер на частиците.
Не съм съгласен, че всички бг храни са еднакви. Тези например не променят цвета си в кофата в течение на целия ден докато всички други които съм ползвал след половин, един час потъмняват.
Според мен Пеликанът работи доста ефективно. Последно пробвах "за уклей" и трябва да кажа, че съм много доволен. Създаваше се бавно подвижен, траен облак във водата и хванах доста уклей. До мен захранваха с мляно кюспе и други измишльотини - е ами само цъкаха, че не хващат и си говориха за атмосферно налягане и т.н.
Предното лято съм ползвал универсална и езерна - също с много голям успех за дребна риба - бабушка каракуда. Просто са идеални за мач. Близо до брега за директен телескоп събират огромно количество дребосък и става трудно да се хване свястна риба. Но пък ако се търси котур и бяла риба на жива стръв също е подходящо да се захрани.
Успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”