Важно - естествен хирономус в София

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Важно - естествен хирономус в София

Мнение от Samuil »

След може би 2-месечна липса от няколко дни насам вече има естествен хирономус на едно място в София. Става дума за магазина на Ломско шосе, за който идеше реч в съседната тема.

Знам, че по този начин му правя реклама, но мисля че това ще е от полза за всички съфорумци.

Хирономуса е само от дребния засега, който става за прибавяне към захранка. За стръв не става. За сметка на това цената му е добра. За стръв може да се използва изкуствен в комбинация.

Пича там е свестен и обяснява подробно как точно да го разделяте и да го прибавяте към захранката.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Самуиле, от тук натам хирономусът ще става все по кът. Този ситния може да го събират от отпадните води на София. Едрият идва от Румъния и лятото май само по Русе го зареждат.
Но да ти кажа, хирономусът си има сезон. Вярно е, че през цялата година е стръв N1, но има и друго нещо. През лятото много трудно се съхранява. Дори и да го купиш от София, докато отидеш до Искъра, може да го изпуснеш, ако не знаеш как да го съхраняваш. След това. Сравнително бавно се работи с тази стръв. Все трябва да внимаваш как го нанизваш, като го лапне уклейката не става за нищо и пак го сменяш. Лятото платика си обича едрата стръв (например грозд 3-4 бели или цял торен или хлебно топче) и направо не си заслужава хамалогията с хирономуса. Все пак не сме на състезание.

Поздрави.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Колеги, имам следното питане: Да не би прибавянето на дребен хирономус към захранката да привлича изключително дребни риби, и по този начин да се намаляват шансовете да се хване едра риба? Или не е така?

Вследствие на нагледни експерименти на Церово, се събраха изключително много слънчаци, и в устите им определено си имаше много дребен хирономус. Докато шарко като че ли кълвеше повече тогава, когато не се хвърляше захранка. Какво е имало в стомаха му не знам.

Въобще, събирането на много дребна риба в петното за риболов изгонва ли едрата от това място, и едрата също ли се привлича от дребния хирономус, хвърлен със захранката?
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Голямата риба иска едрозърнеста захранка, плевелната - финната. А щом има слънчаци не си хаби хирономуса. Някои световноизвестни състезатели така печелят състезания - захранка с хирономус и ловене на слънчак 8) . Сега разбираш какво си направил.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Ще внимавам друг път... :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”