БГ ароматизаторите - струват ли?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

БГ ароматизаторите - струват ли?

Мнение от Samuil »

Колеги, експериментирали ли сте с БГ ароматизатори? Имат ли ефект върху риболова? В сравнение с вносните /най-вече VDE/ как са?

Благодаря.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Имам наблюдение само от един сух ароматизатор, изглежда местно производство. Купих го от Русе и представляваше ванилия с някакъв пълнеж от царевица. Хванах много морунаж тогава. Предпочитам утвърдени марки като VDE Brasem или Sensas Brasemix. Доста по-силни са от българските и цената им е оправдана.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Kalinux, това да не е едно такова пухкаво, жълто, в сравнително малки пликчета?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Yes, майстор Саки
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ахъм, благодаря. Правих си едни пробни миксове и, там е работата, че след като омесих всичко /включително и солидно количество от пухкавата чудесия/ вместо сместа да ухае на ванилия, остана само една особена миризма на... /не знам и аз на какво да я оприлича/ препечени царевични пръчици - от тия, дето ги хрускате пред тАлАвизора. :D Пък ванилията "изфиряса" някъде... :roll:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Колеги, а с тези течните - на Пеликан - опитвали ли сте нещо?
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

kalinux написа:...Предпочитам утвърдени марки като VDE Brasem или Sensas Brasemix. Доста по-силни са от българските и цената им е оправдана.
Калинукс, дай някакви съвети - в какви съчетания, за каква риба, и как ги добавяш?

Благодаря предварително.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Самуиле, в главата ми плуват само платики и освен за тях други подхранки не ме интересуват. Пък покрай платиките вървят и морунажите на същата подхранка. Така, че това, което съм посочил на VDE и Sensas, наистина много добре действа и може да направи от евтините съставки (различни фуражи) много добра захранка. Примерно с 1 пакет концентрат от 250 гр. спокойно можеш да си забъркаш 5-8 кг захранка, според капризите на рибата. Естесвено не разчитам само на този аромат, но и на естествени такива.

Опитвал съм веднъж от течните на Пеликан за платика. Догоди ли са го точно като течния на VDE (тук не съм сигурен дали не беше на Top Secret, защото съм го купувал преди 7-8 години, а в момента го няма; това са онези високи шишета, еднакво широки по цялата дължина; сега VDE има от тях за червеношерка, меласа и др.)

От течните на VDE пробвай също меласата за платика.

Има много видове български ароматизатори. На днешно време не е проблем да разложиш една течност на отделните аромати и после да ги въпроизведеш точно по същия начин. Т.е. нашите производители добре имитират чуждите, но аз си препочитам вносните.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Мерси.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Значи да поясня за течния ароматизатор по-горе. Сега съм сигурен, че беще на Top Secret, но за съжаление продуктите на тази фирма от години не се внасят.
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

kalinux написа:Самуиле, в главата ми плуват само платики и освен за тях други подхранки не ме интересуват. Пък покрай платиките вървят и морунажите на същата подхранка.
В моята глава също плуват много платики ,и морунажи .И тъйкато явно имаме еднакви риби у глЪити да те питам за тея захранки на VDE които се продават в наилонови чували,какво ти е мнението за тях :?:
Веднъж пробвах с тях и наистина се завъртя риба пред мен ,а пред пича дето бяхме заедно нямаше толкова, но не мога да разбера дали само заради храната или и заради това ,че пред мен беше и по-дълбоко.
:roll:
Ако можеш дай някъкво мнение
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Аз съм виждал в действие ароматизатора на Рекорд - спрейчето.

С един колега бяхме на яз. Огняново преди около 2 години (не помня точно кога), та той ловеше с 7 метров директен телескоп бабушки.

Вадеше едни "баби" по 15-на санта всяка. После се сети, че си е купил ароматизатор и си напръска червейте. Е незнам какво стана, но след това почна да скубе едни баби, все 20 см. и нагоре.

Та тогава го признах този ароматизатор.

Иначе аз лично ползвам от време навреме ароматизатор за изкуствените примемки на SPRO и бих казал, че когато нищо друго не помага дава резултат :wink: - на няколко пъти съм отървавал капото с негова помощ.
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

За тези спрейчета на Рекорд съм настроен скептично, а и не съм чувъл добри отзиви за тях .Май твоето е първото такова, а на него имам вяра така че май ще взема да ги пробвам тез ароматизаторчета.
Относто тези на SPRO определено ми грабна интереса, до сега не съм ги виждал никъде,дори не знаех ,че ги има.Ако можеш да пуснеш някакъв линк или нещо такова където да мога да ги видя ще съм ти благодарен.
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Сега се усещам, че леко съм объркал фирмата, не е SPRO, a STORM :oops:

Може да ги видиш тук:
http://orozov.com/arti-storm2.html


Предполагам, че до седмица ще ги пусна и във Fishing Mania Shop.

Има няколко аромата, аз лично ползвам на дъждовен червей, имам и на херинга, който и аз бих го близнал :lol:
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

Мерси Пайк, тоя на STORM го знам ,наистина го докарват на мирис, но траен ли е :?:
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”