За русалките

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Nikolaj_bg
Мнения: 69
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 13:20

За русалките

Мнение от Nikolaj_bg »

Знаете ли нещо за тях като стръв и за каква риба се използват?
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Аз съм една от рибите, които кълват на тази стръв... :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: За русалките

Мнение от babydoctor »

Nikolaj_bg написа:Знаете ли нещо за тях като стръв и за каква риба се използват?
Ми това си е хитова стръв, еднодневките - по Дунава всичко, което кълве на плувка им налита. Лошото е, че ги има за кратко. Ама пък ако ги имаше постоянно, не се знае дали така щяха да им налитат рибите. А иначе и аз не отказвам руси, нищо, че вече предпочитам черни :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Бръкваш в пясъка, на дълбочина към 20-30 см. Местата се избират със бавно течение и пясъчен нанос. отгоре може да има нападали листенца пръчици... Като промиеш извадения пясък, ще видиш едни подвижни издължени ларви с дебеличко коремче и относително мялко тяло. Абе вида им е доста разнообразен, както и цвета, но обикновено коремчето е жълтеникаво. да знаеш , че по големите хапят-не, че е смъртоносно, но е стряскащо:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Мунчо написа:Бръкваш в пясъка, на дълбочина към 20-30 см. Местата се избират със бавно течение и пясъчен нанос. отгоре може да има нападали листенца пръчици... Като промиеш извадения пясък, ще видиш едни подвижни издължени ларви с дебеличко коремче и относително мялко тяло. Абе вида им е доста разнообразен, както и цвета, но обикновено коремчето е жълтеникаво. да знаеш , че по големите хапят-не, че е смъртоносно, но е стряскащо:)
И ги има в студените балкански реки -добра стръв за мрени,кефал и пъстърва.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”