Дайте идея..

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Дайте идея..

Мнение от Д-р Дулитъл »

Дайте идея с какво да слепя и утежня сварено жито за риболов в река-целта е топките да се разпадат постепенно и да направят хранителна пътечка.Предварително информирам,че миналата година мъздругата в Огоста по това време активно налиташе на сварено и ароматизирано жито(уловените мъздруги дефекираха житни люспи в живарника).
Това продължи,докато масовото присъствие на риболовци разглези рибата със залпове от бели червеи и маркови захранки в промишлени количества... :D
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Мнение от PAMPASA »

Ползвай грухано жито | бяло| + лепило за червеи + бяла кварцова мозайка :)
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Пробвай с лепило за червеи.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

ако питаш мене изобщо и не се занимавай с житото - лепи си бял направо - чиста работа и всякакви риби събира - и кефали и мъздруги, скобари, морунажи, каракуди... (е освен ако не гледаш икономическата страна на нещата де) :D Иначе с лепило ще стане да си слепиш житото.
Fish friendly
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Лепило за червеи-добре,имам...
Ааа,ъъъ-нещо по-евтино,щото тръгне ли рибата ще съм на Огоста всяка вечер до забраната... :wink: .
Нямаше ли някакви лепила на растителна основа за повишаване лепливостта на захранки...?
Приемам всякакви предложения за лепило, въпроса с мозайката е ясен-в мазата имам един чувал бяла мозайка...
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ми Крики-гледам,я таз икономическа страна на въпроса-както написах съм за риба всяка вечер-в 16.30 излизам от работа-в 16.45 съм на реката...само да се размърда рибата...
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Д-р Дулитъл написа:Приемам всякакви предложения за лепило, въпроса с мозайката е ясен-в мазата имам един чувал бяла мозайка...
Мозайка 2-3 номер колега, а до лепилото... к'во да ти кажа всеки има предпочитания. Скоро ползвах на Тубертини и останах много доволен от него...

Изображение
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

.........слепващо на растителна основа - варено жито ;)
Дали ще стане ако част от житото го превариш до степен да почне да се разпада. Евентуално и малко брашънце - ако искаш да е по-гъста кашата.
Житито за стръв + мозайката + кашата + някоя тайна рецепта - според мен ще изпълни ТТ заданието.
Мисля си обаче, че дребните речни камъчета ще свършат по-добра работа - освен ако в Мизия речните камъчета не са по принцип от бяла кварцова мозайка ;)
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
julian71
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 0:04
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 4 пъти

Мнение от julian71 »

Д-р Дулитъл написа:Лепило за червеи-добре,имам...
Ааа,ъъъ-нещо по-евтино,щото тръгне ли рибата ще съм на Огоста всяка вечер до забраната... :wink: .
Нямаше ли някакви лепила на растителна основа за повишаване лепливостта на захранки...?
Приемам всякакви предложения за лепило, въпроса с мозайката е ясен-в мазата имам един чувал бяла мозайка...
Дам, TTX na MVDE но пак си е скъпо,опитай със царевично брашно,а може и да го подвариш леко :idea: Аз съм опитвал на канала жто+ глина+ароматизатор бигфиш-работи
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Пробвай с нишесте :wink: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
CAVERN
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 19:52
Местоположение: St.Zagora

Мнение от CAVERN »

Глина
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Мнение от outsider »

CAVERN написа:Глина

Бинго!Точно това е най-евтиния вариант; аз съм смесвал сладка царевица с пръст от реката-не беше точно глина, средно лепкава работа, и работи безотказно; другия вариант е много леплива захранка от типа "Riviere",но цената на експеримента е друга...Ако все пак решиш да опиташ с лепилото за червеи, след като свариш житото е добре да го разстелиш на вестник да поизсъхне :idea: , че с царевица пробвах един път, и не ми стигна лепилото. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”