Кастери(приготвяне,съхранение)

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
helikopter
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 0:33

Кастери(приготвяне,съхранение)

Мнение от helikopter »

Моля колегите спортисти и любители да ми отговорят как точно да приготвя кастери(колко време да държа белия и как), как да ги съхраня и също защо се държат във вода.
Благодаря предварително.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Всъщност истината е, че от българския бял червей кастери се получават много, много трудно. Да не кажа, че е почти невъзможно. Това се дължи на факта, че българския бял червей се храни с риба, става воден, лек и вместо да какавидира, просто изсъхва.
Иначе има два варианта за правене на къстери.
1. Слагаш белия червей насипно в кофа оставяш кофата на открито. Слънцето не бива да ги пече пряко, но трябва да е същевремено топло. Периодично пресяваш и отделяш кастера. Така се получава плаващ кастер.
2. Ако искаш да правиш потъващ кастер слагаш белия червей в торба и мокри трици. Оставяш торбата на слънце и проверяваш периодично.

Това е, успех в опитите :)
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Paparaka написа:Всъщност истината е, че от българския бял червей кастери се получават много, много трудно. Да не кажа, че е почти невъзможно. Това се дължи на факта, че българския бял червей се храни с риба, става воден, лек и вместо да какавидира, просто изсъхва.
Иначе има два варианта за правене на къстери.
1. Слагаш белия червей насипно в кофа оставяш кофата на открито. Слънцето не бива да ги пече пряко, но трябва да е същевремено топло. Периодично пресяваш и отделяш кастера. Така се получава плаващ кастер.
2. Ако искаш да правиш потъващ кастер слагаш белия червей в торба и мокри трици. Оставяш торбата на слънце и проверяваш периодично.

Това е, успех в опитите :)

Много точно и изчерпателно, Папи !! Искам само да добавя - готовите кастери веднага ги замразявяш, за да спреш развитието им!Златистокафявите са по-тежки, а по-тъмните - по леки. Стрелянето или подаването със захранка на кастери селектира по-едрите риби!! :wink:

Успех
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
helikopter
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 0:33

Мнение от helikopter »

Браво! Супер! Много благодаря за информацията така няма да изхвърлям 1/2кг бял. Само не ми стана мноо ясно защо хората които съм виждал да ползват тази стръв ч държат във вода.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
helikopter
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 0:33

Мнение от helikopter »

Опс забравих също да въпросна и колко дълго могат да стоят замразени тея мумии :P
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

helikopter написа:Браво! Супер! Много благодаря за информацията така няма да изхвърлям 1/2кг бял. Само не ми стана мноо ясно защо хората които съм виждал да ползват тази стръв ч държат във вода.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
За да могат да изпуснат въздуха и да станат потъващи! :wink: Но съветът Папарака е за предпочитане!
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”