За конопа и кефала

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

За конопа и кефала

Мнение от Yuri Varbanov »

Я си споделете мнението за наличието на коноп в захранката за кефал.Според мен не пречи,но дали помага? :roll: А и какъв е предпочитания аромат,който ползвате за кефал през летния сезон.Ясно е,че формаджото губи предимствата си през топлата част на годината.
JimBeam
Мнения: 999
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 18:15
Местоположение: Плевен

Мнение от JimBeam »

натюрел млечна царевица. и на царевица с аромат на ягода съм имал не лоши кефали. За кой водоем става дума?
Мунчо написа: Мама му стара, каква природа имаме, но не е случила на хора...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars" O. Wild
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Юрка, през топлата част от годината кефалите се държат доста над дъното и употребата на тежка захранка, според мен, не е много удачна. Конопа е добър за привличанер е особено за задържане на почти всички видове риби. моя съвет за клендурите е стрелба на червеи и царевица(май по вашия край работи). Ако течението е силно или е много дълбоко, всяка качествена захранка ще ти свали и задържи червеите или царевицата в участъка на риболов. Аз лично лятото лова кленове така: замятам и стрелям 10-15 червея преди или върху плувката, в зависимост от течението. На всяко замятяне - стрелба. Дано да съм бил полезен :wink: Успех!!
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Това с царевицата действа,но на реката.А сега забраната е разрешен един канал,където колкото и да се мъча на царевица не мога да я накарам да почне да взима.Ако упорствам най-много да се капотирам бруталистично. :lol: :oops: Въпроса е,че има много баба(едра при това) и идеята ми е да събера бабата и същевременно да не гоня и кефалите,а да си ги цъкам паралелно.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Направи си храната за баби, дови и конопец вътре. Като я разбъркаш я направи по лепкава или добави глина вътре - така ще можеш да добавиш повечко червеи в нея. Иначе не пренебрегвай и стрелбата на червеи - клена е луд по тях и ги предпочита пред всякяква захранка :!:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

maver13 написа:Иначе не пренебрегвай и стрелбата на червеи - клена е луд по тях и ги предпочита пред всякяква захранка :!:
Тук не съм на 100% съгласен с теб.Ако става въпрос за зимния период няма спор по твърдението ти,но през топлия период на годината захранката,според мен разбира се,е задължителна,когато ловим кефал.И ще ти кажа защо съм на това мнение.Зимно време кефал е групиран на определени места и същевременно е муден и много плашлив.Когато намерим мястото с рибите топките захранка могат само да ги уплашат и изгонят,а червеите ги настървяват и същевременно нито ги плашат,нито ги прехранват.Докато сега клена е пръснат навсякъде,пльокането на топки дори понякога провокира интереса му вместо да го плаши.От друга страна понеже храна има навсякъде(било насекоми,било плодве и т.н.)храненето с червеи не може да събере много риби.Тези в перметъра,в който ловим-да,но те са максимум 3-4.От тази гледна точка предпочитам да захраня доста здраво в началото с поне 5-6 големи топки през 30-40см една от друга по посока на течението.Така се оформя дълга хранителна ивица,която не може да остане незабелязана от лакома риба като кефала.След като се събере риба дохранвам на всеки 5-6 мнути с 15-20 бели,което е досттъчно да настърви събралата се риба.Но без захранка не може да се мине е моето мнение.

Но както и да е за друго ми беше въпроса :wink:
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Юри, моят скромен опит сочи, че кефалюгите се кефят на червени захранки. Когато съм хранил с такива, винаги съм хващал по някой клен, който връща захранка. Демек ягодата май го кефи. Това са мои емперични наблюдения обаче :)
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

maver13 написа:Направи си храната за баби, дови и конопец вътре. Като я разбъркаш я направи по лепкава или добави глина вътре - така ще можеш да добавиш повечко червеи в нея.
Ми нали тва съм ти написал бре, :lol: :lol: :lol:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

maver13 написа:
maver13 написа:Направи си храната за баби, дови и конопец вътре. Като я разбъркаш я направи по лепкава или добави глина вътре - така ще можеш да добавиш повечко червеи в нея.
Ми нали тва съм ти написал бре, :lol: :lol: :lol:
Пък аз разбрах,че ме караш само черъви да стрелям и викам тоя ме бъзика нещо... :oops: :lol: :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”