Запитване за захранка

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
svsh
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 15:11
Местоположение: Шумен

Запитване за захранка

Мнение от svsh »

Привет колеги,
предстои ми риболов където дълбочината надхвърля 5 метра, говоря за затворен (платен) водоем, където преобладава каракуда, червеноперка, шаран
ако може някой да ми помогне с избирането на захранка която да работи добре на тази дълбочина
риболова ще бъде на леко ( ще пробвам новия си мач Шимано Катана ) предимно ще търся шаран, но бих се радвал и на някой едра каракуда и червеноперка
риболова ще е на стената на язовира, където дъното е чакълесто


Благодаря предварително
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

Изискванията към захранката за тези условия са прости-да не се разбива при удара в повърхността, и да топката стигне до дъното цяла, търси нещо лепкаво(захранка за река да речем),ако мислиш да добавяш царевица, жито и т.н.-още по-стягаща смеска.Тук ми подсказаха един номер, който ще пробвам утре, така че засега не мога та ти кажа, дали работи:
изцежда се водата от 5-6 кутийки сладка царевица, след което царевицата се смесва с 1 килограм захранка от тип Ривер-операцията се прави вечерта преди излета.Идеята е, че захранката поема останалата в зърната влага, и на другия ден можеш да правиш стегнати топки царевица които летят без да се пръскат във въздуха до 40-50 м :shock: :idea:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Деян Златев
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 19:53

Мнение от Деян Златев »

Promix е доста лепкава и я ползвам за по дълбоки водоеми. Би трябвало да ти свърши работа.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Запитване за захранка

Мнение от Paparaka »

svsh написа:Привет колеги,
предстои ми риболов където дълбочината надхвърля 5 метра, говоря за затворен (платен) водоем, където преобладава каракуда, червеноперка, шаран
ако може някой да ми помогне с избирането на захранка която да работи добре на тази дълбочина
риболова ще бъде на леко ( ще пробвам новия си мач Шимано Катана ) предимно ще търся шаран, но бих се радвал и на някой едра каракуда и червеноперка
риболова ще е на стената на язовира, където дъното е чакълесто


Благодаря предварително
Според мен подхранката за река не е добър вариант. По-добре подбери някоя рецепта и добави пръст. Иначе с речната храна ще трябва да чакаш доста часове да се разтвори.
От друга страна стена от камъни е кофти, особено ако има дупки. Нямат напълване с подхранка, пробвал съм го. :D
Аз лично в този сезон бих опитал на по-плитичко.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”