уклеи

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Благодаря :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

solomon написа:
комбинирана със сухо мляко
Сухото мляко го слагам задължително.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

......трици и кокосови стърготини - плуват :lol:
Класиката за триците е - печени върху казан - тоест тея които са били ползвани за уплътняване.
Класиката при кокосовите стърготини - никаква идея :lol:
/не мисля че уклея би оценл ром, лимони други такива/
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

toko написа:Където и да ловиш облака изчезва бързо. Храниш непрекъснато и по малко. Винаги след цопването на захранката се вадят 10-15 бързи риби. После пак. И стреляш по малко червеи.
Това е истината , но важи при капризно кълване на уклейката , иначе комбинацията от царевично брашно и пшеничен грис от хранителните магазини е върха на сладоледа и евентуално може да се добави малко пясък от брега на водоема /предполагам , че пясъка не се слага за утежняване , а за да се икономиса от подхранката и леко да се замъти/ . Между другото , когато уклейката кълве активно на пролет става и само с шепа пясък ! Зимъска една - две филии мачкан хлебец с пинки, да паднат на дъното стигат .
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Ако уклея е горе и целта е да го активизирам и задържа правя следното. Царевично брашно (не грис) или рапично, ако намеря, боза, кисело мляко и пресята дървесна пепел или льосова глина. Ако е навътре, слагам и съвсем малко галета, колкото да ми позволи да правя стиска. (Ако използвам льос не слагам галета.) Идеята е да се прави такава стиска, която да се разбие веднага щом докосне водата. Заради комбинацията от льосовата глина и киселото мляко това нещо пуши, та чак ми смади на очите... :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Tervel
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 23:34

Мнение от Tervel »

Тоя пясък много добре влезна като идея.Браво!По едно време чак захранка забравих да хвърлям, само на пясък, ама и рибата доволна :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”