За кефал?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

За кефал?

Мнение от icko »

Здравейте!
Събота и неделя съм ги обрекал "кефалски".Вчера и онзи ден ходих по-скоро разузнавателно и хванах :D на за предстоящия уикенд ми се иска да се подготвя със подходяща захранка специално за кефали!
За сега съм сигурен,че ще взема 500 грама белки :D,но се двуумя дали да ги стрелям с прашката,дали да ги лепя или да ги подам със малко захранка,която да служи за свързващ компонент?Като че ли със захранка най ми допада!
Течението не е много силно по-скоро е умерено.
Та конкретно въпроса ми е кои захранки от гамата на Ван Ден Енде
са приложими за кефал?Мисля да избера Secret,Special,River,World shampion или Natuur.Коя ще ми препоръчате?
Honda-CBR-919-RR-Fire Blade
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Стреляй смело с прашката и се небой. :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от grubi »

Имах добри резултати преди около седмица с Hi pro speciment fish meal и лепен червей. в устата на по едрите имаше цели бучки ttx, които след овлажняването и ситенето добавих отново :wink: 8)
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

World Champion и бели в несвяст!! Може и без захранка!! Кефало си сака белКИ :D :D :D :D :D :D :D
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

Само бял с катапулта :arrow:
Ако си сам 500 гр, ако сте двама- 700 гр, трима- кило.
Няма нужда от други изгъзици.
Манистото тази година ми се утвърди в съзнанието като хитова стръв както за мору така и за клен. Последните два риболова ще ми държат влага за цяла зима.
Успех!!!
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Извинявам се за прибързаното изказване! :oops:
Последно промяна от Yuri Varbanov на Вто Дек 09, 2008 19:36, променено общо 2 пъти.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Yuri Varbanov написа:
GE6_HUNT написа:Само бял с катапулта :arrow:
Ако си сам 500 гр, ако сте двама- 700 гр, трима- кило.
Няма нужда от други изгъзици.
Манистото тази година ми се утвърди в съзнанието като хитова стръв както за мору така и за клен. Последните два риболова ще ми държат влага за цяла зима.
Успех!!!
Такава стръв като мънисто,приятелю,няма!Има бракониерски извращения!
Не си прав мойто момче!!! Мънисто се слага не само на тройка!!!! :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Левака написа:
Yuri Varbanov написа:
GE6_HUNT написа:Само бял с катапулта :arrow:
Ако си сам 500 гр, ако сте двама- 700 гр, трима- кило.
Няма нужда от други изгъзици.
Манистото тази година ми се утвърди в съзнанието като хитова стръв както за мору така и за клен. Последните два риболова ще ми държат влага за цяла зима.
Успех!!!
Такава стръв като мънисто,приятелю,няма!Има бракониерски извращения!
Не си прав мойто момче!!! Мънисто се слага не само на тройка!!!! :wink:
Ако е така се извинявам на човека.Просто освен на тройка другаде не съм виждал да се слага.Поне по нашенско де.Извинявам се пак,ако не съм прав!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Левака написа:Не си прав мойто момче!!! Мънисто се слага не само на тройка!!!! :wink:
Прав е "Големият" - от време оно така ловят по Вит, Малък Искър и... Етрополско, май... :oops: Техен метод си е, помпат с манисто на кукичка 15-17-ти номер...И ловят. Има го и вариантът с асфалт на лопатката на кукичката, това го има и в руските издания...Бе не точно асфалт, а свързващото вещество - дзифт му викахме. Ако някой прояви интерес, имам такива подготвени такъми, не съм ги използвам, ще ги подаря... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Мнение от icko »

Благодаря на всички отговори,ще се стреля ясно е вече!
:wink: Но искам да кажа ако не сте сигурни какво пишете,недейте да пишете по-добре.При нас кефала през зимата се лови основно на СТРЪВ МЪНИСТО!То се поставя на единична кука 1-2-3 номер жълта за предпочитане и на нея по желание жива стръв пилешко черво,бял,жълъдов дървесен. :idea: Нищо не се помпа нищо не се заграпва лови се и кълве,както на всяка друга стръв,само трябва да се засича веднага при първите индикации,защото като усети измамата не повтаря! :idea:
Метода абсолютно не може да се нарече бракониерски всичко е както в нормалния речен риболов на болонеже,идентични са такъмите,храните и т.н. :wink:
Honda-CBR-919-RR-Fire Blade
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

icko написа:Нищо не се помпа нищо не се заграпва лови се и кълве,както на всяка друга стръв
Никой не ти говори за бракониерство, направи справка със стари риболовни издания - писах помпане - така му казват хората и на такова си прилича - плавни вертикални движения от някое високо място - няма нищо общо с дрането. А и кефала, като различаващ се по начина си на хранене от скобара, не е толкова достъпен за косене - за речния говоря, морският е друга бира...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Мнение от icko »

Аз лично не помпам за да го дразня,а и не съм виждал други да го правят,може би в някой моменти ще има успех точно тази тактика и ще я пробвам при първа възможност!Аз ловя по абсолютно същия начин,както със стръв на болонезе.....
Поздрави! :wink:
Honda-CBR-919-RR-Fire Blade
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”