ЧЕРВЕИ-бял,шарен,пинки-цени

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Купих си 100 грама, защото толкова ми трябваха, а даже ми бяха и в повече за 2 часа риболов. Обикновено за един риболов не взимам повече от 300 грама и освен състезатели или някои други луди за река не виждам кой ще купи 1 килограм и повече.

Все едно, кой съм аз да решавам политиката на търговците на дребно и да им гледам надценките от 60-80-100%. Живеем в пазарна икономика и всеки сам избира своето поведение. Купувачите също.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Благодаря за отношението Емо!Днес говорих с Тони,мисля че ще се сработите,но това го оставям на вас!
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Попа написа:Днес говорих с Тони,мисля че ще се сработите...

Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Еееееее браво на вас момчета.Кажете му на Тони,че няма да има проблеми относно качеството.Цените ги знаете.....така,че щом се обади съм готов.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
stoilkatastz
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 23:57
Местоположение: stara zagora

Мнение от stoilkatastz »

колеги каде в стара загора може да се вземе бял червеи на грамаж,да кажем 300-400гр.в тез кутиики ми се струва че грамажа е много по малак от цената.благодаря. :D :fish11: :fish11:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

stoilkatastz написа:колеги каде в стара загора може да се вземе бял червеи на грамаж,да кажем 300-400гр.в тез кутиики ми се струва че грамажа е много по малак от цената.благодаря. :D :fish11: :fish11:
Станимир Мушников и му предай поздрави от мене.И защо питаш. :roll: Той би трябвало отдавна да продава на грамаж на Патриарха и Чайка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Мнение от Мишел-Маяк »

Емо,не се познаваме,но си поръчах и получих от вашия червей-наистина е качество,браво,а колкото за фирата-ако някой каже че живата стръв няма фира-лъже,аз съм взимал уж италиански който за 2-3 дена стана какавида.Вие работете за качество и цвят,другото ще дойде ще дойде само.Поздрави.
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Мишел-Маяк написа:Емо,не се познаваме,но си поръчах и получих от вашия червей-наистина е качество,браво,а колкото за фирата-ако някой каже че живата стръв няма фира-лъже,аз съм взимал уж италиански който за 2-3 дена стана какавида.Вие работете за качество и цвят,другото ще дойде ще дойде само.Поздрави.
Естественно е,че всяко живо същество,което не се храни отслабва.Червея има най-голяма фира в 1-вите дни.Когато си празни коремчетата.Но тези дни обикновенно те не седят във вашите хладилници.После за 10кг. червей фирата е максимум 120гр.,но за 10 дена.Това е нищо спрямо цената на продаване и копуване.
Целия проблем идва от незнание как да се гледат червеите.Какавиди стават само поради една причина.Не правилна температура в която се съхраняват.Тогава червея минава от едно състояние към друго.В случая грешката не е във вас,но нямам желание да коментирам конкуренцията.Ще копна едно мое мнение от другия форум за да не обяснявам отново всичко.

Колеги сега се прибирам от червеите.Желая да ви зарадвам с нова новина.Решихме пинките да ги даваме на цената на белия червей.За търговците това означава 7лв.,за магазините на грамаж12-15лв.
Какво трябва да знаят търговците за тяхното съхранение.Пинките се държат при по-висока температура в хладилника.Някъде,около 8 градуса.Те са много издръжлив и жизнен червей.За това в него трябва винаги да има повече борова трина.Често нашите клиенти се сърдят,когато забележат повече трина в тях.Но това е задължително,защото в противен случай пинките започват да пълзят на всякъде.По принцип те са издръжливи и могат да се съхраняват поне двойно-тройно дни от другия червей.
Какво трябва да знаят риболовците за тях......Този дребен червей е много удачен,не само за зимен риболов и уклей.Доста по успешно е да се използва за хранилката и стрелба с прашка.Това е така,защото в един килограм червеи се съдържа поне тройно количество,като бройка.Когато се стреля с прашка освен,че рибата се настървява,тя не се и прехранва.Не зная,защо в Б-я основните количества се продават само през пролетта.Винаги е по-удачно да си вземеш 300гр пинки за захранка,а белия и шарения да използваш за куката.Когато сърбите имат състезания някои техни състезатели ни заявяват пинки,но ни карат да ги вадим от ваните,когато са още недохранени и доста дребни.

Какво още трябва да се знае за съхранението на червея от търговците и клиентите ни.
Да приемем,че някой ми е поръчал червей и е от Бургас или Варна.Лято е и ние му го изпращаме по рейс.Колетите стоят отдолу в багажното отделение.Там е 50 градусова жега и червея пътува 5-6 часа.При получаване на колета след,като се извади от кашона червея не се разпечатва от плика,а заедно с него се вкарва в хладилника до като се охлади.Това се прави,защото отваряйки го веднага той е с мн. висока температура.Освен това започва да се движи и да създава допълнителна такава.Ако бръкнете в такъв момент в средата на ваната бих казал,че ще усетите топлината.И като се има предвид,че повечето търговци нямат минусови хладилни витрини той ще се охлади незнайно кога.А има ли висока температура започва да минава в др. стадий от своето развитие,а именно какавидирането.Може също да се разпени и да се получи нещо,като течност в него.Тогава задължително се посушават с трина,но не с брашно та било то и царевично.Брашното само улеснява минаването към стадий на какавидиране,а и ги слепва.Когато,червеите са толи или както казваме ние са заврели се отделя най-голямо количество амоняк.Той освен,че започва да смърди силно прецаква и вашите хладилници.Амоняка се полепва по изпарителя и така хладилника ви заминава на кино след година употреба.Повтрям за лесното им укротяване в такъв случай......ги слагате в плик,като им извадите въздуха.Тогава те спират да се движат и ги държите от 0 до 2 градуса 2-3 часа.След това те са охладени и ги подсушавате отново с трина.Един чувал борова трина го взимам от някоя дърводелна за максимум 1-2лв.След това я оставям трината да изсъхне и после я пресявам,като отделям талажа.Мисля,че 2 чувала могат да стигнат за цялото лято при повечето търговци.Но гледайте трината да не е талашит или с нафта от някой гатер.
Забравих да ви кажа,че е по-добре трината,която им слагате да е влажна(с вода).Червея не губи тегло и по-бързо се охлажда.Единственно по-трудно се пресява при продажбата му.
Дано съм ви бил полезен с инфото,което ви дадох.Ако спазвате всичко това ще имате винаги качествени червеи във вашия здрав минусов хладилник(от 0 до 2 градуса температура).
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Информацията е изключително полезна.Признавам си,че има неща които незнаех,а съм употребил стотици кила червеи :oops: Благодаря!
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Захранки и стръв”