Птичи тор

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Птичи тор

Мнение от Коце »

Колеги, какво е предназначението на тази добавка в захранката и какъв ефект има върху рибата?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Птичия тор се ползва като добавка към захранката основно за бабушка и червеноперка. Не е ясно точно защо този вид риба го обича, но се предполага че е заради съдържанието на уникални минерални вещества и заради специфичния облак който прави на дъното. Определено има свойството да селектира рибите. Чувал съм це го употребяват даже и на река.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Питам, щото в каталозите на ВДЕ навсякъде го пишат и видях и, че Респект го предлагат.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Определено работи. Ползвал съм само на ВДЕ, но действието му си личи само при наличието на много баби във водоема. На Жоро Търнев птичия тор не съм го ползвал, но съм сигурен че не е лош. Ти беше пускал теми с некви големи баби, та там го пробвай и ще разбереш.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

maver13 написа:На Жоро Търнев птичия тор не съм го ползвал, но съм сигурен че не е лош.
Аз съм го ползвал въпреки че не съм сигурен че е 100% тор, ами има и пълнеж. За резултат - доволен съм. Трябва да се вминава с количеството. Примерно половин кг гълъбова тор е достатъчна за 3кг захранка. Освен заради минералните в-ва в него се използва и за това, че има мн специфична и остра миризма. Отделно прави облак и стълб от частици (зависи как е добавен де...).


*Добавя се в захранката по следния начин. Отделно се слага гълъбовата тор в съд, към който добавяш вода до получаването на КАША! Оставяш за известно време 10-20м и добавяш в такова получаване към суха/леко овлажнена захранка. После доовлажняваш и пресяваш. Имал съм много добри резултати в комбинация с захранка Jaxon Roach :).
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Аз ползвам гранулиран такъв. Не е правен за рибарски нужди, но върши перфектна работа. Придава отвратителен мирис на захранката и я прави по-тъмна, храната работи много добре на бабушки .
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Мнение от Local »

Много го харесвам като добавка, аз обичам да си го кисна от предната вечер обикновено половината пакет в 2 литра вода, в началото като го сипя, боклуците които изплуват отгоре ги изхвърлям, а торта до сутринта си поема водата и става перфектна каша. Прави страхотна мътилка, доста успешно като добавка го ползвам за яз. Мандра и Цонево, както и разните канали около Бургас. За около 5 кг захранка съм на мнение че половин пакет тор е достатъчен.
stich
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 13:29

Мнение от stich »

Един приятел ми разказа случка от миналата година:На Рабиша около 30-тина човека ловят бабушка.Той с домашно приготвена захранка с която всеки път си ловел бабите.Този път обаче сложил и тор от канарчетата на комшията.Бил единствения,който в тоя ден ловял САМО таранка. :shock:
Аватар
sword-fish
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sword-fish »

Както е писал колегата , работи при риболов на перки . Пробано е , но не знам защо е така. Но според мен трябва прецизно да е подбрана основната захранка !
Емил Димитров
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 18:58
Местоположение: pernik

Мнение от Емил Димитров »

Здравейте колеги, чел съм, че има ефект само за горещите дни от годината,Ефекта от торта е,че рибите усещат водата като наситена с повече кислород и по хладка. Това са го казали ония учените
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Мнение от LFC till I die »

През студения сезон използва ли се гълъбовата тор при риболова на бабушки?
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

Коце и аз съм го пробвал 2 пъти до този момент. И искам да ти кажа че на Цонево ми събра и задържа бабите за разлика от на други колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”