Пръст, земя, глина, почва или... кога и как?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Публикувай отговор
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

добавен само към глината :wink:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Благодаря за съветите, ще си взема поука. :wink:

П.п - Ако някой е пробвал скоро да сподели резултат, поведение на риба по време на хранене и т.н. :)
felippemassa
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 17:53
Местоположение: Варна

Мнение от felippemassa »

Колеги ако от тези захранки добавя по 1 кг от всеки пакет-
Например 1 кг , МВДЕ , 1 кг Мондиал, - Колко глина да сложа- 2кг или 1?
Ще ловя на слабо течение. Доколкото разбрах до тук- първо смесвам захранките, прекарвам ги през ситото. Вече върху смесената захранка преситвам вече увлажнената глина и вече увлажнявам целия микс?
Изображение
Don't worry! Be happy!
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от Венелин Радушев »

По-добре не овлажнявай глината, поне не на място. Леко преовлажняваш храната, малко да дръпне, добавяш глината суха, чакаш малко и ги преситваш. Може да е грешно, но така правя в повечето случаи. Ако овлажниш глината като захранка ще се разкаля и ще е трудно или неизползваема. Можеш да я овлажниш от предната вечер вкъщи, като постелиш 1-2 ката вестник върху пръстта в баката и налееш малко вода върху вестника, да си я дръпне през него. Количеството и вида нужна глина ще си усетиш сам с времето и според условията. Зависи каква глина ползваш и какъв ефект търсиш. Но тези ми впечатления са добити в крайно кратък период и не ми се доверявай съвсем.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

butnik написа:....може да прибавите и от аромата на Сенса-Blood worm.
Plat1ka написа:........За аромата не съм го пробвал никога но чувам за него спорни коментари някои колеги са много доволни други не чак толкова, както и този на хирономус пак на Сенса !
Хирономус и Blood worm е едно и също нещо :wink:
...read between the lines...
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Поради факта че е зима/пролет, пръстта почти навсякъде е влажна и до сега в темата се споменава само за сушене на същата. "Топлият" сезон обаче наближава и може да се наложи овлажняване. Това се прави по следният начин:
Събира се в кофа пресята пръст, поставя се отгоре вестник на два-три ката като се внимава да няма процепи тоест, водата не трябва да има пряк контакт с пръстта и върху вестника се излива 1л вода на 17л. кофа пръст горе-долу. Н асутринта пръстта е толкова влажна на повърхността колкото и на дъното на кофата.
По-бързият начин за овлажняване:
Въоражавате се с дрелка с бъркалка и пулверизатор (дюзата да е затегната максимално) и огън бий :lol:
...read between the lines...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

waglerbg написа:
butnik написа:....може да прибавите и от аромата на Сенса-Blood worm.
Plat1ka написа:........За аромата не съм го пробвал никога но чувам за него спорни коментари някои колеги са много доволни други не чак толкова, както и този на хирономус пак на Сенса !
Хирономус и Blood worm е едно и също нещо :wink:

Ами колега поне на 2-3 места съм виждал ароматизатор Сенса Земен червей и аорматизатор Хирономус. В две отделни опаковки като два различни и на аромат са ми доста различни.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Два различни са-единия е blood worm,a другия vers de terre=земен червей.При писането на поста си съм допуснал грешка при цитирането.Надявам се,че сега сте наясно.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

butnik написа:Два различни са-единия е blood worm,a другия vers de terre=земен червей.При писането на поста си съм допуснал грешка при цитирането.Надявам се,че сега сте наясно.
хирономус, вердевас, фуй, жокер и т.н. при тая липса не единна терминология стават какви ли не неразбории, не че има пряка връска де.
...read between the lines...
Milovan Davidov
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 14:12
Местоположение: Смолян
дал Браво: 5 пъти

Re: Пръст, земя, глина, почва или... кога и как?

Мнение от Milovan Davidov »

Извинявам се, ама някой може ли да ми обясни при какви условия/ситуаций и как се прави "килим от глина/земя. Въобще технологията. Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”