Пръст, земя, глина, почва или... кога и как?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Публикувай отговор
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Yuri Varbanov написа:
Plat1ka написа:Юри. По това което питаш писах и аз и други колеги мисля че писаха. Има г о и този вариант. Позлва се предимно за флуийл и кълцан торен вечрвей но съм го правил и с изпънат бял както и много други колеги. Аз съм го научил от състезателите и съм го правил и съм имал невероятни резултати в риболова на костур.

Благодарско,ще го пробвам,само да се вредя от косачи...
Там където са косачите едва ли е най-подходящото. Но до колкото знам около теб има разни пресевни с костури и бабушки. С тази храна може да имаш резултата сред тези риби. Също за бабите може да направиш 50 на 50 с някоя тъмна захранка + опънат или жив бял.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Plat1ka написа:
Yuri Varbanov написа:
Plat1ka написа:Юри. По това което питаш писах и аз и други колеги мисля че писаха. Има г о и този вариант. Позлва се предимно за флуийл и кълцан торен вечрвей но съм го правил и с изпънат бял както и много други колеги. Аз съм го научил от състезателите и съм го правил и съм имал невероятни резултати в риболова на костур.

Благодарско,ще го пробвам,само да се вредя от косачи...
Там където са косачите едва ли е най-подходящото. Но до колкото знам около теб има разни пресевни с костури и бабушки. С тази храна може да имаш резултата сред тези риби. Също за бабите може да направиш 50 на 50 с някоя тъмна захранка + опънат или жив бял.
Това е вървежно,но октомври - ноември.При тези -20 температури ще замръзнат одма.Даже се чудя дали и реките няма да ги свие.Преди 5-6 години имаше подобен случай.По-скоро се чудя дали на плитка и бистра вода ще се дръпне по този начин риба или съвсем ще се изгони.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

На плитка и бистра вода зимно време че и лятото каквато и да е храна ще изгони рибата. За такива условия само стребла на бял .
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Plat1ka написа:На плитка и бистра вода зимно време че и лятото каквато и да е храна ще изгони рибата. За такива условия само стребла на бял .


Стрелбата на бял и глината са ми били ефективна на подобни места,но при условие,че течението е било не много бързо. За конкретното място са му променили коритото и е с доста бърза вода,това ме навява ва мисълта,че няма да е ефективен този подход,защото водата ще го отнася,а възможност за "болонезиране" няма,тъй като се лови с 4-5м директни.В интерес на истината и на мен не ми идва идея как да се активизира рибата да си храни,а като другите колеги да дрема за 10на уклея и привечер някой кефал,не ми се прави.
Ама айде да не изместваме идеята тук,обяснил съм горе-долу как стоят нещата в по-долната тема.
Пещерски
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 19:40
дал Браво: 61 пъти

Мнение от Пещерски »

Ако активните съставки в захранката на които разчитаме да ни привлекат рибата са с алкално pH и смесим захранката с глина/пръст с кисело pH какво става?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

venci72 написа:
IDA написа:Значи, до тука, според написаното има две функции:

1. Да тежи и да прави добър "облак"; да го и оцветява.

2. Да прави захранката "по-постна" в зимния сезон, и да я оцветява със по-тъмен цвят.

Айде сега да пишем и за останалото- 3..4..5...6....

:D
е тогава требе да има и такава точка примерно

4.некой изобщо не използват ни земя ,ни глина ,ни крътличини ,ни па ги смесват ,ни ги интересува дали се мати водата или не ...и па ловат риби
Те па шибат яко филц :D
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

:lol: да ама никой не иска да ме чуе ,баш ме брига мене че у париж и у англйските шадравани турали земя
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Венци, онез там ловят с индустриални количества вердевас през зимата- ползва се само глина, да му направи килим и не мре както, ако е захранка , а не глина ( това е "т. 3"). С нарязания торен е същата работа :idea: 8) Иедното и другото, умира аламинут от солта в зимните захранки! :idea:
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

що ловат ,ловат у развъдници каде има тонове риби...
helikopter
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 0:33

Мнение от helikopter »

pobeditelqt написа:При наличие 50/50 глина и храна, хранителноста е 50% по-малка за целия риболов.


Ми и аз така мисля. :D само че зависи каква ти е храната и колко хранителни частици и какви си добавил в сместа.Всичко се прави според личната ни прценка на ситуацията,а варианти много.Ако искаш дори с глина можеш да изгониш рибата ... ае със здраве. :lol:
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Една интересна статия:

http://dox.bg/files/dw?a=ba4e9d8f17

Преди години беше публикувана и в някое от нашите списания :roll: 8)
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Пещерски написа:Ако активните съставки в захранката на които разчитаме да ни привлекат рибата са с алкално pH и смесим захранката с глина/пръст с кисело pH какво става?
Ех Пещерски, къде е Санка Върбанова да те чуе, :lol: :lol: :lol: , ами как какво, амониева селитра ще се получи :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Doktor-5 написа:...

Докторе, подшушни нещо за темата бре. Правилно ли разсъждаваме тука, добре ли сме се насочили за ситуациите до момента? За онази комбинация какво ще кажеш от пръст и кълцан торен, за какви риби може да се приложи и при какви обстоятелства? Пусни някой фрии жокер, пък ще пусна някой литър ракия до Бургас по морето... :lol:
Пещерски
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 19:40
дал Браво: 61 пъти

Мнение от Пещерски »

Doktor-5 написа:
Пещерски написа:Ако активните съставки в захранката на които разчитаме да ни привлекат рибата са с алкално pH и смесим захранката с глина/пръст с кисело pH какво става?
Ех Пещерски, къде е Санка Върбанова да те чуе, :lol: :lol: :lol: , ами как какво, амониева селитра ще се получи :lol: :lol: :lol:
Здрасти Бате!
Тя ме слуша женицата, даже 2 пъти! :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

krasimir написа:
Doktor-5 написа:...

Докторе, подшушни нещо за темата бре. Правилно ли разсъждаваме тука, добре ли сме се насочили за ситуациите до момента? За онази комбинация какво ще кажеш от пръст и кълцан торен, за какви риби може да се приложи и при какви обстоятелства? Пусни някой фрии жокер, пък ще пусна някой литър ракия до Бургас по морето... :lol:
Наблюдавам темата с интерес, до тук всичксо е точно, аз също използвам пръст и то в големи количества и зиме и лете. Пръста с торен ползвам на пролет когато рибите се интересуват единственно от мръвка (нещо храната не ги е еня) та така, продължавайте в същия дух наблюдава се едно голямо израстване сред потребителите във форума по отношение на риболовна грамотност (без имена щото ще стане страшно) :lol: Успех на всички!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”