Лов на торен червей + снимки !

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Лов на торен червей + снимки !

Мнение от Plat1ka »

Днес въпреки перфектното време не ходих за риба. Това обаче неозначава че не съм оползотворил хубавия ден с любимото си хоби.

Тъй като за да ходиш толкова често за риба трябва и да разполагаш с достатъчно стръв. А както повечето колеги са заблязали торния червей напоследък стана доста скъп. В моя магазин където го взимам е 80 ст. Лошо няма ако ходиш 4-5 пъти в месеца за риба но аз ходя по толкова в седмицата и ми идва малко множко да го копувам затова обикалям по селата да си го копая.

За целта ви трябват ботуши, лопатка (в моя случай беше дървена пръчка), старо торище(най-много и най-едри има в свинската тор но и кравешките са добри) и да не ви мързи да чоплите.

Ето и малко снимков материал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И след като сме приключили с чопленето и цапането ако имаме късмет прави ето такива снимки по 40-50 на ден.

Изображение

Белите ръкавици са специално за Корсето. Като един виден естетик. Едва ли някога хората в това село са виждали някой да пипа торището им с бели ръкавици. Аз лично си ровя направо с голи ръце че най-добре се усещат нещата но ако гаджето види снимките няма да ми даде да я барна повече :)
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Re: Лов на торен червей + снимки !

Мнение от Coarseman »

Plat1ka написа:Белите ръкавици са специално за Корсето.

Високо го оценявам колега!

Виж така колко е по-добре-дори на снимка е видно че става дума за научен подход,за човек,който държи на реномето си и на имиджа си пред света,а не за некакъв прост селтак дето копа глисти за таранките... :lol: :lol:

А тва с гаджетата е естествен бонус,който идва като следствие от демонстрираното от нас самоуважение.... :wink:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

тука ми е като сцена от "От местопрестъплението Казичене" 1 сезон :lol:
Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Hardi
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 20:23

Мнение от Hardi »

Архиолог-хирург си :D
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от NIKI1968 »

Тайната май е в белите ръкавици.... И ние с баджанака един път се ровихме така, ама освен попови прасета, нищо друго не намерихме :D
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

NIKI1968 написа:Тайната май е в белите ръкавици.... И ние с баджанака един път се ровихме така, ама освен попови прасета, нищо друго не намерихме :D
Какво е това ПОПОВО ПРАСЕ, казва се КОНОЩИП коуега :D :D :D :D :D
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

NIKI1968 написа:Тайната май е в белите ръкавици.... И ние с баджанака един път се ровихме така, ама освен попови прасета, нищо друго не намерихме :D
Те и тия буби са доста апетитни за рибите ама по местата където аз ходя няма риба която да ги яде. Виж на Дунав съм виждал какво го яде това попово прасе (конощипчето) едни баби мрени си го хапваха за закуска.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Hardi написа:Архиолог-хирург си :D
Аз като ходих до аптеката и викам гумени ръкавици имате ли. И двойката какви домакински ли. И аз абе не други. И тя за какво ви трябват да ви предложа... И аз абе трябват ми ............. от тия хирургическите имате ли. И тя имаме. Дай 2 чифта и да си бегам. И тя се чуди са за кво са ми че не й казах.

Ама как да и кажа "Абе в лайната ще ровя с тях" :) Можеше нещо друго на таблетки да ми предложи .
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

С тия цени на торния червей, май копането му е майката... :lol: :lol: (аз вече почти не си купувам) :lol:
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Milovan Davidov
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 14:12
Местоположение: Смолян
дал Браво: 5 пъти

Мнение от Milovan Davidov »

Riboko написа:С тия цени на торния червей, май копането му е майката... :lol: :lol: (аз вече почти не си купувам) :lol:
И аз.Още повече като ги кълцам.Тогава трябват повече и си става скъпо.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ее едно време когато се гледаха животни, червея в магазина беше 30 ст кутииката. НЕ беше проблем да мина на бързо да си купя 3 кутиики за левче и да бегам. Ама пък тогава на моето село имаше ТКЗС и като ида за него с един чувал и една лопата. Четири лопати в чувала и имах червей за един месец на пред.

Виж друг беше въпроса когато ми трябваха бели :) 2-3 пъти си ги произведох сам и след това ми наложиха забрана за производсто на бял червей в рамките на жилищния блок. :) Но пък пак имаше начини да си го набавиш че по магазини една мини кутиика беше 30-40 ст и дума неможеше да става за стрелба на бял камо ли да изпънат или лепен червей :)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Абе луди ли сте,да правите тема как се вади торен червей,че и с ръкавици! :shock: Муахахаххахахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Направо няма такова изперкване, това, ако те видят на село, ще те анатемосат за упмопобъркан без хич да те питат.... :roll: :!:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Yuri Varbanov написа:Абе луди ли сте,да правите тема как се вади торен червей,че и с ръкавици! :shock: Муахахаххахахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Направо няма такова изперкване, това, ако те видят на село, ще те анатемосат за упмопобъркан без хич да те питат.... :roll: :!:
В тая забрана всяка тема със снимки ми е интересна Юрка. А ако заглеждаш снимките бях доста официален и просто нямаше как да пропусна ръкавичките :) Все пак трябва да сме на ниво както казва Корсето. Немога да ида на торището и да копая с вилата нали .....
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Абе Пешо, не,че нещо, ама тема как събираш червеи...Не хващам,наистина!В смисъл да е нещо ново и специфично,ама то всяко дете още преди да може да си върже кукичка, се научава да си събира червеи- и торни ,и земни, и бели, и водни...Пък и ако има някой наистина майстор в това да копа черъви,то са циганите, защото само на такава стръв ловят.Ама честно ме шокира темата...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Yuri Varbanov написа:Абе Пешо, не,че нещо, ама тема как събираш червеи...Не хващам,наистина!В смисъл да е нещо ново и специфично,ама то всяко дете още преди да може да си върже кукичка, се научава да си събира червеи- и торни ,и земни, и бели, и водни...Пък и ако има някой наистина майстор в това да копа черъви,то са циганите, защото само на такава стръв ловят.Ама честно ме шокира темата...
Ще се постарая да се науча да пека френски хлебчета за стръв за да съм по-интересен. :)

Хехе не се шокирай. Виждали сме и по-шокиращи теми през зимния преиод или пролетно-лятната забрана.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”