Бентонит

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Бентонит

Мнение от Hitch-Hiker »

Колеги споделете опита си с тази глина...кога се ползва ,в какво съотношение,за какви риби...
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Исползва се за слепване на подхранката -(подхранка с пръст). Ако ловиш на дълбоко или на река и ти се стори, че подхранката ти, не е достатъчно лекава и тежка слагаш бентонит до 10% от общата маса.
Върши чудесна работа ако случайно си решил да хвърляш само пръст с нещо си, примерно Damp Leam на VDE.
...read between the lines...
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Мнение от Hitch-Hiker »

Благодаря ти колега,основно искам да я ползвам с Damp Leam...на голяма дълбочина 7...8 метра за риболов с мач на дистанция,с кълцан торен,или изпънат бял чевей..та въпроса ми е и тогава ли съотношението е 10%спрямо другата глина?Аз лично съм пробвал 1/3 бентонит,2/3 Damp Leam.И другият ми въпрос е трябва ли да се слага ароматизатор към тази смес(бентонит+глина)съответно и боя?
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Мнение от ogi70 »

Никога повече от 10% бетонит :!: Не е необходимо да боядисваш сместа,а по добре вместа Damp Leam си събери пръст от брега на водоема/от къртичина или сипей/.Така по естествен начин тя ще добие цвета на дъното и няма да буди подозрение у рибите.Освен това ще ти излезе по евтино. :wink: За ароматизатор не съм сигурен,но клоня към не.Ако искаш повече инфо по въпроса има добра статия в "На плувка и дъно" от 08.2009.
Ако не е тайна къде мислиш да го пробваш това :?:
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

ogi70 написа:Никога повече от 10% бетонит :!: Не е необходимо да боядисваш сместа,а по добре вместа Damp Leam си събери пръст от брега на водоема/от къртичина или сипей/.Така по естествен начин тя ще добие цвета на дъното и няма да буди подозрение у рибите.Освен това ще ти излезе по евтино. :wink: За ароматизатор не съм сигурен,но клоня към не.Ако искаш повече инфо по въпроса има добра статия в "На плувка и дъно" от 08.2009.
....
:idea:
...read between the lines...
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Мнение от Hitch-Hiker »

Сива глина

Известна е още под името Bentonite. Използва се за повишено слепване на подхранката. Французите винаги носят пакет бентонит със себе си, за да могат при необходимост бързо да променят свойствата на подхранката. Тъй като бентонитът е много лепкав, са достатъчни 10-15% от него, за да направят храната ви пригодна за риболов на река с течение. Бентонитът може да се смесва с влажната глина за повишаване на лепкавостта в съотношение една трета бентонит и две трети влажна глина :idea: 06.2001г На плувка и дъно . Французите за подхранката - част 5
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Мнение от ogi70 »

Hitch-Hiker написа:Сива глина

Известна е още под името Bentonite. Използва се за повишено слепване на подхранката. Французите винаги носят пакет бентонит със себе си, за да могат при необходимост бързо да променят свойствата на подхранката. Тъй като бентонитът е много лепкав, са достатъчни 10-15% от него, за да направят храната ви пригодна за риболов на река с течение. Бентонитът може да се смесва с влажната глина за повишаване на лепкавостта в съотношение една трета бентонит и две трети влажна глина :idea: 06.2001г На плувка и дъно . Французите за подхранката - част 5
Моята статия е английска.Явно има разлика между двете школи. :D
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Аватар
dundurma
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 20:26
Местоположение: Стара Загора

Мнение от dundurma »

Пичове за къв бентонит говорите, щото ако е аз тва - Изображение ще падна от две години съм му шофьор и всеки ден го разкарвам, но незнам да става, като добавка към захранката. Разбира се ако говорим за едно и също нещо :shock:
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

dundurma написа:Пичове за къв бентонит говорите, щото ако е аз тва - Изображение ще падна от две години съм му шофьор и всеки ден го разкарвам, но незнам да става, като добавка към захранката. Разбира се ако говорим за едно и също нещо :shock:
Споко, нямат почти нищо общо. Абе тоя бентонит ( риболовния) не е някаква "магия" в повечето случай нормалната БГ глина върши перфектана работа без да и се добвя нищо.
...read between the lines...
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Мнение от Iso »

http://www.bentonite-bg.com/bg/index.html - виж "Продукти".

:lol: кой от всички показани? Този котешкия май е най-подходящ и достъпен.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Iso написа:http://www.bentonite-bg.com/bg/index.html - виж "Продукти".

:lol: кой от всички показани? Този котешкия май е най-подходящ и достъпен.
не се занимавай!!! Ако не знаеш защо , питай (ме)!
...read between the lines...
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

waglerbg написа:
Iso написа:http://www.bentonite-bg.com/bg/index.html - виж "Продукти".

:lol: кой от всички показани? Този котешкия май е най-подходящ и достъпен.
не се занимавай!!! Ако не знаеш защо , питай (ме)!
Ако въпреки всичко, изгаряш от желание да ползваш бентонит си купи този:
Изображение
:wink:
...read between the lines...
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”