Mondial - Езеро

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

В магазина на акваспорт -н, преди време ,ми предложиха меки пелети, Сенса, готови за кука. Тогава цената ме стресна, ама сега вече съм калЕн и утре ако имам възможност ще мина да ги разуча по -подробно, в смисъл: размер, аромат, цена, количество и т.н. Имам бегли спомени , че не бяха рибни...ама ше видим де.. Колкото до пелетите от 5.50лв, сенсаските, много съм доволен от тях. Ползвал съм и ягода и скопекс.
Иначе от захранките Мондиал най-много ми харесват: Червеноперка черна (наистина добра) и Скопекс. При червеноперката задължително добавям сухия аромат на ВДЕ Roach. Доста добър резултат дава!

ПС: досега не съм попадал на мухлясала или такава с лош аромат захранка Мондиал! Може да е чист късмет. Дано не се и случва. Попадал съм , обаче, на втвърдена захранка Мондиал, която се рони като я стиснеш, но причината за това според мен е, че е стояла доста време на щанда. Спрях да си купувам захранки от въпросния магазин!
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

Проверих за пелети. Сенса. Имат ги с аромат тути-фрути, мида и други...предполагам рибни. 6 или 8 мм бяха. Кутийка с около 60 грама пелети струва 8.90лв
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

solo написа: Кутийка с около 60 грама пелети струва 8.90лв
Тва е малко много!
Ний с Бачо ви имаме нов фаворит,ама ше коментираме като минат полевите тестове... :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

solo написа:Проверих за пелети. Сенса. Имат ги с аромат тути-фрути, мида и други...предполагам рибни. 6 или 8 мм бяха. Кутийка с около 60 грама пелети струва 8.90лв
Десо, щи пратя Л.С. 8)

п.п. като ти гледам аватара, все ми се струва че съм някъде отсреща, зад платиката и разпъвам ластици.... :D
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

solo написа:Червеноперка черна (наистина добра) и Скопекс
Напълно съгласен!
:D :D :D
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

Бачо Илия написа:
solo написа:Проверих за пелети. Сенса. Имат ги с аромат тути-фрути, мида и други...предполагам рибни. 6 или 8 мм бяха. Кутийка с около 60 грама пелети струва 8.90лв
Десо, щи пратя Л.С. 8)

п.п. като ти гледам аватара, все ми се струва че съм някъде отсреща, зад платиката и разпъвам ластици.... :D
:D Ех, Бачоо, още малко... не остана! Ама и на Копринка, и на Копринка ... :D
Мерси за лс-то!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Бачо Илия написа:
solo написа:Проверих за пелети. Сенса. Имат ги с аромат тути-фрути, мида и други...предполагам рибни. 6 или 8 мм бяха. Кутийка с около 60 грама пелети струва 8.90лв
Десо, щи пратя Л.С. 8)

п.п. като ти гледам аватара, все ми се струва че съм някъде отсреща, зад платиката и разпъвам ластици.... :D
Бачо,така,като говориш за това място и мен започват да ме сърбят ръцете.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Аз съм изключително доволен от захранката "Мондиал Ф", предназначена за каракуда и лин. Има някаква странна, но приятна и силна сладникава, даже "лепкава" миризма и е богата на жълти и червени частици. Показа постоянна привлекателност на Жребчево за платики за три излета, на различни места. За сравнение например, пак тяхната, но предназначена специално за платика, работеше много по-слабо, доказано опитно. Тя имаше някаква никаква(струва ми се плодово-цитрусова) :lol: миризма, осезаемо по-слаба. Много ми се иска да пробвам и предназначените за червеноперка, но ги няма при нас.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Мунчо, аз от "Каракуда и лин" съм повече от доволен. Последно като лових с нея /там където лових имаше каракуда, лин, червеноперка, костур и слънчак/ изключително добре селектира именно тези 2 вида риба! Наистина в сравнение с други захранки има специфичен леко остър аромат :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Nikolov
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 11:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Nikolov »

По темата да кажа и Аз малко.Ползвам мундииалите но само тези които са подбирателни като : Каракуда,шаран,платика,червеноперка и сините пликове.До сега имам добри резултати на тях и съм доволен от това как събират рибата и я задържат.Относно дупките по пакетите тъй като съм близо до доста голям асортимент от захранки мога да кажа,че найстина захранките идват опаковани като от космоса в кашонио по 8 бр и не вярвам някои да тръгне в центъра тука да отваря все ки кашон един по един и да вземе да ги дупче с карбонов кил от плувка щото му е кеф,пък и които ползва сенсас ще е обърнал внимание че и те са надупчени.Сега ще кажете да ама сенсаса си е Сенсас да ама технологията е една и съща при която се правят и двата вида захранка,пече се със всички компоненти и се изсипва в пакетите както се казва "топла топла" да ама при този процес ако се изсипи топла в хирметически затворен пакет влагата която се отделя от топлината ще надуе плика и ще заприличат на толумбички и едва ли някои от вас и всички останали ще идете в магазина ще си вземете надут като балон пакет щото е много красив веднага ще ви цъфне в акъла,че тоя пакет е седял години не месеци там някъде по стелажите... Та самите пакети като се пробият вече работата е друга и тъй като е минала термична обработка храната е способна да кара много дълго време по този начин докъто някоя българска захранка ще стане вътре на буци и ще излезе име "новото кюспе на плоча" . Надявам се съм бил полезен с разяснението ;)
"Клена е злобно шаранче,на който му е писнало да яде сливки и доматчета!"
"А колеги от към коя страна се слага куката от към дръшката или от към върха?"
" а за джапанките ги земам от боклука м/у блоковете
Ихааа не знаех че мухарство и клошарство имат нещо общо."
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Тия дупки са технологични отвори, ма явно на някой трябва да му се обяснява с черна дъска, цветни тебешири и учителка пред пенсия :idea: :wink:
Аватар
Nikolov
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 11:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Nikolov »

:fish1: :fish4: :wink:
"Клена е злобно шаранче,на който му е писнало да яде сливки и доматчета!"
"А колеги от към коя страна се слага куката от към дръшката или от към върха?"
" а за джапанките ги земам от боклука м/у блоковете
Ихааа не знаех че мухарство и клошарство имат нещо общо."
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”