Риболов на шаран.Захранване?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Александър Димов
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 14:09
Местоположение: Шумен

Риболов на шаран.Захранване?

Мнение от Александър Димов »

За или против използването на тестяна захранка при риболов на шаран? :roll: :roll: :roll:
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: Риболов на шаран.Захранване?

Мнение от ogi70 »

Александър Димов написа:За или против използването на тестяна захранка при риболов на шаран? :roll: :roll: :roll:
Ако имаш предвид хляб или хляб в захранката пролет и есен е много ефикасно
Последно промяна от ogi70 на Чет Май 06, 2010 10:44, променено общо 1 път.
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

:?
Последно промяна от Бачо Илия на Чет Май 06, 2010 19:27, променено общо 1 път.
Александър Димов
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 14:09
Местоположение: Шумен

Пояснение!

Мнение от Александър Димов »

Под наименованието "тестяна захранка" ,имам предвид готова пакетирана храна :D .Въпроса ми е дали да се захранва с такава или е за предпочитане да се подхранва само със семена?
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Мнение от ogi70 »

Здравей Сашо :!:Сега вече разбрах същноста на темата,която пставяш.
Аз мисля,че наистина има някои редки ситуации,когато захранката ще изплаши шараните.Например ако се налага да ги ловим в папура на плитко.
В стандартните ситуаци,според мен,не е лошо в началото да се захрани тежко.След това има 2 варинта.Или приключваме със захранката и минаваме на стреляне/царевица,бял,пелети/ или стреляне+захранка.Ако риболова е на дълбоко/над 5м/ и дистанция/над 25м/ захранката е носител на царевица и бял.
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Мнение от Hitch-Hiker »

Сашо, време ти е за Щека :D сезонът е за къпиране... :!: ти си го знаеш де...така че със захранка ,или без....на шарана трябва да му се слугува :lol:
scarper
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 7:48

Мнение от scarper »

Моят скрамен опит с подхранката за шаран ми е показал, че ако става дума за риболов на дъно то никав успех няма захранването с тонки, дори и добре направени да се пръскат едва след контакт с дъното. Успеваумостто на това подхранване при мен винаги е била нулева.
Най - ефикасно е смес от вкисната царевища, натрошени протеинови толчета със сладък аромат, пелети и коноп.
ilko
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2005 9:36
Местоположение: varna

Мнение от ilko »

Най - ефикасно е смес от вкисната царевища, натрошени протеинови толчета със сладък аромат, пелети и коноп.

:idea:
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Зависи много от конкретните условия. Ако има много дребосък просто забравяш за "тестяните""брашняните" и т.н. захранки и минаваш на семена , ядки, гранули и т.н. йЕдри частици
...read between the lines...
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”