Ароматизиране и боядисване на галета

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Ароматизиране и боядисване на галета

Мнение от LFC till I die »

Здравейте колеги! Ще се радвам ,ако споделите как се овкусява галета,която след това да бъде добавяна при приготвяне на захранка.Има ли някаква методика,която трябва да се спази.Благодаря Ви предварително.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Галети...бол 8) На хлебна основа(няколко вида), на бисквитена основа(пак, няколко вида) и т.н.; бели, цветни, ситни, едри..., натурални, печени... :roll: :wink:
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

А каква всъщност е целта от овкусяването? Самата галета си има вкус, който си е ОК. Бисквитената си е сладка и мирише на това онова - шоколад, ванилия, ягода и т.н. Хлебната - ясно.

По-важни според мен са механичните свойства на галетата.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

toko написа:А каква всъщност е целта от овкусяването?
И мене ме озадачи тва...

Особено предвид на факта че след тва ше я слагаме в храната...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Re: Oвкусяване на галета

Мнение от Бачо Илия »

LFC till I die написа:Здравейте колеги! Ще се радвам ,ако споделите как се овкусява галета,която след това да бъде добавяна при приготвяне на захранка.Има ли някаква методика,която трябва да се спази.Благодаря Ви предварително.
Така както е пусната темата, под овкусяване аз разбирам най-елементарното сладко/солено (оставям настрани други вкусове като, кисело, горчиво, лютиво и т.н.). Според мен, овкусяването на захранката или стръвта(жито, теста, кус-кус, всякакви други семена и т.н.) трябва да е балансирано: сладко-солено или солено-сладко, в зависимост от сезона и съответно биологията и хранителните предпочитания на рибите.
В топлия сезон аз "овкусявам", без значение какво, сладко-солено в съотношение 3:1, а в хладния сезон "овкусявам" точно в обратните пропорции: солено-сладко, пак в съотношение 3:1.
Това си го имам като основен принцип при овкусяването! :idea:
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Мнение от LFC till I die »

Съжалявам,но съм написал заглавието неточно.Ако може лицата с правомощие да сменят заглавието на ``Ароматизиране и боядисване на галета``
Имам хлебна галета в по голямо количество, а съм чувал ,че се ароматизира и т.н. преди да се ползва към захранката.Говоря за домашна захранка.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Колега, най-важното за галетата е да е прясна :!: Не ти препоръчвам да я овкусяваш/ароматизираш отделно или да я боядисваш. Единствено можеш да я запечеш, което променя малко цвета, вкуса и механичните свойства на галетата. Просто я добави към купешката захранка и след това ароматизирай и боядисвай всичко. Ако я ползваш само за домашна захранка - пак така - размеси всички компоненти, ароматизирай и боядисвай всичко на куп накрая.
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”