Отглеждане на торен червей

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Арнаудов
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 22:58
Местоположение: Нови пазар
Обратна връзка:

Отглеждане на торен червей

Мнение от Арнаудов »

Здравейте колеги. Искам да ви попитам някой знае ли сайт където да бъде описано как се гледа торен червей - стъпка по стъпка, защото искам да си направя малка фермичка за отглеждане на торни червеи, защото в последно време станаха много скъпи. Благодаря предварително. Наслука
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

d

Мнение от TeHeB »

защо преди да пишеш нова тема не прочете малко .... има такава тема вече
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=38611 :wink:
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от bountyhunter1 »

там много точно съм обяснил на един друг колега и за белия червей. :D :D :D
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

Мнение от GReddy »

Аз на село направих следното: Полях един квадрат ( яко го полях ) след това сложих един мукет отгоре и върху мукета две платна... така го поливах всеки ден и там се развъдиха само вдигам мукета и си ги събирам а ако не ми достигат копвам една две лопати и работата се урежда... така цяло лято си имах червеи бях си направил две подобни фермички ( забравих да кажа че трябва да мокриш и мукета за да им държи влага ) така всеки ден хвърляш по една...две кофи и се развъждат... и гледай да избереш по рохкаво ( разровено ) и торливо място а не някое твърдо защото няма да могат да го пробият.... До една.. две седмици би трябвало да имаш торен червей... късмет
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

Мнение от GReddy »

Ето още един начин по който направих новата си ферма :)

Избирам едно място (под сянка!) по възможност по рохкаво. Поливам и напоявам обилно избрано от мен място (моето място е 1x2 метра) след това наторявам с оборна (естествена тор) избраното място и отново поливам за да напоя торта. Исипвам едно степче (става и кафе, канела...нещо ароматно... така червея придобива аромат и рибата усеща това!). След това вземам един голям найлон с който покривам избраното от мен място и запушвам от всички страни така че да не може да прониква въздух за да се запарва и да може да държи влагата по-дълго време! До една седмица (може и по рано!) трябва да ви се появят червеи под найлона (ако няма червеи значи не е достатъчно полято и ще се наложи да ровите с лопата за да извадите червеи. Пожелавам късмет на всички и поздрави от мен!
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

d

Мнение от TeHeB »

не забравяйте да слагате обелки от зеленчуци и сякфи други плодове и т.н аз преди 10 дена направих това което Greddy каза
само че
Първо накопах една дупка 1,50/1м като беше 1 метър дълбока .. полях много вода, след това сложих домати и чушки (надробени)
запълних дупката и на всеки 20 санта слагах от тая смес (от зеленчуците) , днеска копнах и има бая червейчета
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”