Изпънат бял

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
bachoivo
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 13:10
Риболов: Фидер, бате
Местоположение: Ruse

Изпънат бял

Мнение от bachoivo »

Все се каня да питам, как аджаба белия червей става изпънат/удавен или там както се казва. Все си мисля вечерта преди риболов да тикна 200гр примерно в камерата, и на другия ден няма да мърда в топките захранка....ама специалистите да обяснят ако може :)
Мерси предварително!
Дай рибо-рибо-рибо....
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от Д-р Флекс »

Точно така. Напъхай ги в камерата. Но гледай жена ти да не разбере.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от Popeye »

И така става , но аз лично наливам първо малко хладка след това гореща да се опне , след това отцеждам и в камерата , знам от моя джедай , че така не почернява :D
VIP sux !!!
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Изпънат бял

Мнение от Георги Кръстев »

Popeye написа:И така става , но аз лично наливам първо малко хладка след това гореща да се опне , след това отцеждам и в камерата , знам от моя джедай , че така не почернява :D
Незнам кой е твоя джадай, но мислим еднакво :wink:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
bachoivo
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 13:10
Риболов: Фидер, бате
Местоположение: Ruse

Re: Изпънат бял

Мнение от bachoivo »

Благодарско колеги
Weekend-a ще се пробва, че ще има пак фидерови изпълнения по Дунав.
Мерси и НАСЛУКА!
Дай рибо-рибо-рибо....
Аватар
lusox_iv
Мнения: 318
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:28
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от lusox_iv »

Определено варянта с врялата вода е по сигурен и червеите се изпъват как си требва.Ако ги поставиш в камерата,една нощ няма да им е достатъчна и на следващият ден,като малко ги понапече слънцето се поразмърдват.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от krasimir »

Ако се попари само с вряла вода стават неестествено и ярко бели, което понякога плаши рибите! Точните градуси на водата не съм ги налучкал още, но за изпъване вариантите са два:

1.Сипваш ги в студена вода и постепенно добавяш вряла вода, докато не се изпънат. Ако имаш повече червей може да си го замразиш в торбички във фризера, но преди това го подсуши леко в хавлия.

2.Да ги замразиш направо, но първия вариант е за предпочитане.

Това е което аз знам и правя. Но току виж някой състезател може да обади нещо друго... :roll:
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Изпънат бял

Мнение от Георги Кръстев »

Ако не ви се занимава с попарване... Почистват се добре от трините. После се слагат в една торбичка и хубаво и се вади въздуха, завързваш и гаранция че до утре са умрели, а може да им добавиш и малко сух ароматизатор още при замръзяването :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от sharo1 »

Почти винаги ,след излед ми хартисва червей,кастери,слагам в онези пликчета с цип или както там се казва,отгоре дето се запечатва и в камерата.
Добре са се изпънали,сабирам зимнина :lol: ,ама дали няма да плуват после.
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от hypperion »

sharo1 написа:ама дали няма да плуват после.
Няма такава опастност, стига да са се поразмекнали малко гадините. Тежат си на мястото 8)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 182 пъти
получил Браво: 4613 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от outsider »

В Испания номера (през лятото) беше да се вържат в найлонова торбичка и да се оставят на слънце за няколко минути - ама в Испания слънцето е като на оная планета от "Хрониките на Ридик" 8) :lol:
Така или иначе попареният или замразен бял е добре да се ръгне всичкият в стартовите топки , оставиш ли го много време на слънце , както и да си го умъртвил , все ще почернеe.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Изпънат бял

Мнение от Doktor-5 »

outsider написа:В Испания номера (през лятото) беше да се вържат в найлонова торбичка и да се оставят на слънце за няколко минути - ама в Испания слънцето е като на оная планета от "Хрониките на Ридик" 8) :lol:
Така или иначе попареният или замразен бял е добре да се ръгне всичкият в стартовите топки , оставиш ли го много време на слънце , както и да си го умъртвил , все ще почернеe.
+ :idea:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Изпънат бял

Мнение от Венелин Радушев »

След всеки риболов ми остават няколкостотин грама бял и/или пинки, съответно ги почиствам и пълня в бутилка от минерална вода и в фризера (за следващият уикенд). Ако ми трябват от днес за утре, този номер не работи, доста възкръсват като се позатоплят и се получава - грозно... В такива случаи гореспоменатата система: покривам ги с един пръст хладка вода и редувам -вряла,хладка,вряла,хладка. Ако се прекали с врялата побеляват, стават жилави като гума (понякога е хубаво да имаме една шепа такива за стръв :D ) и с доста по-малка плътност, потъват бавно и дори никак :lol: ....направо си плуват. Подобен е ефектът и ако се замразят без да са добре подсушени...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”