бабушки захранки и стръв

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

бабушки захранки и стръв

Мнение от dobriq »

Здравейте колеги в събота и неделя мисля да мръдна на един язовир с добра популация на бабушки.Причината е че са много дребни по 5-6 сантиметра са но са милиони е сигурно има и по едри но аз не мога да ги хвана.Плановете ми бяха за тази събота но не успях да отида защото имах работа и така захранките ми останаха за събота.Значи за захранка съм взел един пакет сенсас 3000 клуб етанг и един пакет мондиалФ шаран жълта.Такъмите ми са Директен 7 метра мавер ластик 0,8мм на трето коляно плувка един грам мавер основно 0,12 повод 0,08мм и кука престън 18 номер.В кълъфа за всеки случай ще си нося и мача,фидера и болото щото на тия телескопи много доверие им нямам.Захранката мисля да е разбъркам етанга+половината пакет мондиала и около 2 кила глина.Ще ловя на шарен и на пинки.Кажете добре ли съм се подготвил ако мислите че телескопа няма да ми свърши работа ще взема и щеката мавера но ме мързи да нося платформи кофи калъфи и за това изкам със столче и директен да отида но кажете си и вие мнението.Поздрави и наслука
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от Коце »

Колега, защо не си взе направо храна за бабушки? Ако все пак ще ловиш с тази храна, ще ти кажа как аз бих подходил. Първо вместо глина бих сложил за пълнеж бисквита /може и с някакъв аромат, ако знаеш храната ти как мирише - ванилия, шоколад.../. Защото глината променя в по-голяма степен механичните свойства на храната. Случвало ми се е дори да не може да се залепва храната, поради кофти глина или прекомерно количество. За да отсееш по-дребните риби трябва да имаш храна с едри частици, които да задържат по-големите риби. Може да го постигнеш като сложиш царевица от консерва и/или жито. Аз бих добавил и печен млян коноп. За да ти кълват само едри - по-голяма кука и стръв. За стръв или 4-5-6 бели или царевица. Отделно може да стреляш с прашката жито, царевица, варен коноп и червей. Всичко в зависимост какви риби и в кой слой ти кълват. Ама то с писане не става, а с практика! :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от maver13 »

Здравей,

Сенса 3000 клуб е добра храна за тая цел, стига водоема да не е много дълбок или да има голямо течение. Мондиала не го смесвай с Сенсата - много е тъмна Сенсата , а мондиала е доста светъл и не е удачно. Предлагам ти Клуб 3000 езеро и Клуб 3000 за едра червеноперка. Глината ми се вижда много, предвид че казваш "водоем" а не - "река". Още водата не е толкова студена, че да бъркаш храна и глина 1 към 1. Ако добавиш и коноп и мъртви пинки и червеи в храна ще е супер. Пробвай да селектираш рибите и с по-голяма стръв на куката - 2-3 бели, жито, защо не и царевица!!??
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от maver13 »

Коце, плюли сме си в устата :lol: Само дето ти си по-бърз, брат :lol:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от Коце »

Саше, това с отсяването е гаден въпрос. Не винаги се получава както го искаме. Най-добре сме го правили на "скарите" с царевица. Но поне там сме сигурни, че има и добро количество едри риби. Ако колегата също е сигурен какво има долу, то може директно да пристъпи към експериментите.

п.п. вчера видях как дребен уклей налапва царевица с кука 8 :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от maver13 »

Прав си!! Аз в повечето случаи съм забелязал, че ако има по едри баби, по скоро с храната е номера да ги дръпнеш. Като дойде едрото, кълванетата се разреждат, но големите кълват и на едно пинки, ако са се събрали отдолу и респективно дребосъка се разрежда постепенно. Аз по-скоро бих си направил храната с повече мръвка вътре, за да се прехранат пинюгите и да останат само капиталните бабушки :roll:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от dobriq »

колеги относно това което ми казвате подготвил съм две консерви царевица за стреляне ще взема 500 грама пинки и 200 грама шарен червей и две кутий вердевас.Умишлено взех етанга и мондиала като мислех че етанга е доста ситен и тъмен а мондиала е едър и светъл и мислех да ги смеся за да отсея по едрите перки със него.Относно язовира аз съм го посещавал 3 пъти и все на едно и също място си ловя дълбочината е около 1,80 два метра.Язовира е с пясъчно ситно чакълно дъно и няма много храна и за това бабушките не са много едрички мисля че има и по едри но не съм сигурен.А за такъмите какво ще кажете добре ли съм се подготвил разполагам с пари за захранки така че кажете ако трябва ще изхвърля мондиала и тоя сенсас и ще купя други няма проблем
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от Коце »

Етанга е ОК. Добави му Червеноперка /Грос Гардон/.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от dobriq »

ами колеги значи аз взех един пакет етанг 300 клуб на сенсас и един пакет експлозиве грос гардонс какво ще кажите
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от Мунчо »

Колега, аз съм останал с впечатление, че си знаеш всичко :? :
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 90#p671690" onclick="window.open(this.href);return false;
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: бабушки захранки и стръв

Мнение от maver13 »

dobriq написа:ами колеги значи аз взех един пакет етанг 300 клуб на сенсас и един пакет експлозиве грос гардонс какво ще кажите
Така е добре. Експлозива ще ти събере бързо рибите и ще работи активно. Доста е лек и отваря топките бързо, но при дълбочина 2м. няма грижи. На това му добави 500-600гр. тъмна глина, малко бял и пинки. Коноп не слагай много - експлозива съдържа почти 50% коноп! Айде и да кажеш дали работи рецептата.
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Захранки,стръв,такъми за червеноперки и каракуди СПЕШНО !!!

Мнение от dobriq »

Здравейте колеги както и в предишната тема питах за захранка за бабушки с отсяването и там за дребосъците и т.н.До водоема отидохме с баба ми като майка ми ни откара до водоема и ни остави да ловим.Аз се заех с бъркането на захранката един пакет грос гардонс на сенсас и един пакет етанг 3000 клуб.Оставих храната да дръпне и нагласих платформата.Разпънах щеката захраних и започнах да ловя гол след гол обаче дребосъци по 5-6 сантиметра.По едно време искарах един стар директен 4 метра на формакс който ми беше първият директен и извадих една линийка с 0,75 плувчица влакно 0,10 повод 0,6 и кука престън пр 26 номер 18.Този директен го направих на баба ми дадох и го да лови и да се занимава с нещо и тя седна си на кофата и аз и хвърлих 2 стиски захранка и 2 прашки бял червей и тя започна да лови по добре от мен даже и започна на директния да хваща едни каракудки по 100-150 грама но аз на щеката не успях да закача каракудки.Та въпросът ми е НЕ СТАНА С ТОВА ОТСЯВАНЕ ПАК СИ СА ДРЕБНИ БАБУШКИТЕ НЕ МОГА ДА ОТСЕЯ ПРОБВАХ И НА ЦАРЕВИЦА НО Я УСМУКАТ И ГЪЛТАТ КУКАТА ДАЙТЕ СЪВЕТ В ЧЕТВЪРТЪК ЩЕ ХОДЯ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Захранки,стръв,такъми за червеноперки и каракуди СПЕШНО

Мнение от Коце »

Ами гледай баба ти как лови! Защо ги търсиш на 13 м, като са били на късо, в краката ти?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Захранки,стръв,такъми за червеноперки и каракуди СПЕШНО

Мнение от dobriq »

колега Коце с уважение към теб аз мислех че ще се държат на дистанцията на щеката където беше около 3 метра дълбоко а на директния беше около 2 и 30 дълбоко иначе баба искара само 5 каракуди а аз нямах кълване на каракуда те бяха в краката ми така е обаче нямах друг директен в калъфа ми бяха само мача и фидера и болото но директния ми беше вкъщи и нямах възможност но сега ще ги потърся с директния ако може да ми обясните как да отсея по едрите бабушки.Поздрави и наслука
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Захранки,стръв,такъми за червеноперки и каракуди СПЕШНО

Мнение от outsider »

dobriq написа:Та въпросът ми е НЕ СТАНА С ТОВА ОТСЯВАНЕ ПАК СИ СА ДРЕБНИ БАБУШКИТЕ НЕ МОГА ДА ОТСЕЯ ПРОБВАХ И НА ЦАРЕВИЦА НО Я УСМУКАТ И ГЪЛТАТ КУКАТА ДАЙТЕ СЪВЕТ В ЧЕТВЪРТЪК ЩЕ ХОДЯ
Сигурен ли си , че във водоема има едри бабушки? Не единични екземпляри , а достатъчна популация? Ако не си виждал никой да ги лови , наблягай на каракудите. :idea:
Ако има едри баби , но и огромно количество дребосък , от захранката няма голяма полза , по-добре да храниш само със жито и царевица.Наслука!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”