Споделено представя: "За вредата от захранката"

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Споделено представя: "За вредата от захранката"

Мнение от Pike »

За вредата от захранката
автор: hunfi.ru
превод: Александър Динев [SASHO]
20.02.2006 г.
Кой от вас не е наблюдавал, особено лятото и в бистра вода, как рибата стои неподвижно на едно място? Особено красиво стоят кефалите: истинска войска на парад в команда "мирно". ...
[пълен текст]

----------------------------------------------------------------------------------------
Вашите коментари към материала.
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Коментарът ми е точно като в последното изречение от тоз текст... :lol:
Само малко мога да поспоря за това че прокисналата захранка не става за нищо и вреди в водоема.От няколко години и доста успешно при това за захранка и за стръв използвам прокинала стара царевица
при риболов на шаран. Не един или два пъти съм имал много успешни
излети точно с тоз метод , за разлика от колеги ловящи в съседство с мен. Е после два , три дни ръцете ти ухаят доста неприятно нооо... изкуството иска жертви-както е казал поета... 8) 8) 8)
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
Прякор
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 15:58
Местоположение: София

Мнение от Прякор »

Няма да коментирам материала. Вероятно авторът е капацитет по темата, а аз не смятам, че имам нужния опит, че да обсъждам мнението му.
Искам само да кажа нещо по въпроса за количеството на захранката. Според мен доста често се захранва с ненужно големи количества вкусотии. Т.е. направо се храни, че и прехранва рибата. Пък и ако си на някое посещавано място, направо си се започва едно излишно надцакване между колегите. (аз, и затова не съм почитател на такива места) След което не рядко се наблюдава само почесване по врата. Наблюдавал съм как кoлеги с пристигането си изсипват половин кофа захранка, висят няколко часа и неудовлетворени си бият камшика, изсипвайки във водата и другата половина. Или в по-лошия случай започнат да се присламчват към теб, да се дивят как така рибата се събира на шепа захранка, а на кофа не ще... и накрая да започнат да замятат върху плувката ти.
Не е ли идеята само да привлечеш рибата със захранването!
Лично на мен за еднодневен излет на гьол не ми се е налагало да хвърлям повече от 2-3 шепи варено жито (например), или 2-3 топки купена захранка или 1-2 кутийки (кочана) царевица. И пак съм имал запомнящи се (според възможностите) резултати.


Само да отбележа, че нямам голям опит с големи гьолове. Може би там въпросът с количеството е друг.
Тишина, красота, птички пеят, риба плясне... А ако и кълве...
Емо Пържанов от Доспат е голям пич!!! Водачът на зелен джип СА 4091 ВХ тоже!!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Прякор написа:Лично на мен за еднодневен излет на гьол не ми се е налагало да хвърлям повече от 2-3 шепи варено жито (например), или 2-3 топки купена захранка или 1-2 кутийки (кочана) царевица. И пак съм имал запомнящи се (според възможностите) резултати.
Споделям - и моят принцип е по-добре да не дохраниш, отколкото да прехраниш.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Много е важно човек да има правилна преценка за водоема.Взимаш си захранката,отиваш на гьола,спираш и се разхождаш,питаш,наблюдаваш поведението на рибата,гледаш колегите как се справят и след това объркваш някакво количество но разумно.Много зависи от гьола или реката,от времето,от годишния сезон и от знанията на колегата риболовец-както за мястото на което е решил да лови така и за навиците на рибата.Това е моето мнение.По малко от колкото прекалено.Вярно,че и рибата трябва да се храни за да расте но..... :lol:
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Хай

Мнение от ASSENAS »

Само да не забравяте, че когато има други до вас храненето има по-голямо значение :wink: иначе и аз съм привърженик на умереното подхранване.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Isakov
Мнения: 371
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 12:14
Местоположение: Кюстендил

Re: Хай

Мнение от Isakov »

само умерено хранена братя повече от 2 баки няма смисал да се мятат :roll:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Хай

Мнение от kriki »

Isakov написа:само умерено хранена братя повече от 2 баки няма смисал да се мятат :roll:
Е стига да не храниш платиките ...там можеш да вдигнеш броя на баките, няма да има сърдити и прехранени :lol: :lol: :lol:
Fish friendly
КрасиПловдив
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 17:42
Местоположение: Пловдив

Мнение от КрасиПловдив »

Аз знам, че качествените фирмени подхранки са приготвени така, че да са бедни на хранителни частици,особено зимните подхранки.Мисля че най-вече и заради състезателите,тъй като те използват с литри.
Та на едно състезание има по 50 състезатели...по между 10-15 литра подхранка....
Може би наистина на свободен риболов не трябва да се храни така...и най-малкото да се съобразяваш как подхранват около теб.
И аз не съм ама никак специалист,но гледам,чета..и после уж се старая да правя "така" по време на риболов.
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Мнение от dekata »

И кво излезе сега- светилата в риболовният спорт са неуки рибарчета :lol: хайде стига открития!Качествената захранка е от голямо значение за успешният риболов. :wink:
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
traper
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 23:21

Re: Споделено представя: "За вредата от захранката"

Мнение от traper »

Тази тема е,като ,,за вредата от храната,,-не яжте,защото ако преядете може да припаднете,или по-лошо.Сериозно по темата.Захранките биват различни според сезона.Разликата е в хранителната стойност в състава им и в цвета.Освен това има и предпочитани аромати пак според сезоните.Цвета на дъното на водоема от своя страна определя и вида захранка и цветът и.Има захранки за течащи води и за неподвижни-,,Тежки-за дъно,средно тежки-и чак до леки-такива,които да задържат рибата ,намираща се в повърхностните слоеве на водоема.Има захранки за пасажни видове риба и такива за елитни екземпляри.Не ми изглежда сериозно мнението,че захранването е вредно!По скоро е важно кадърното захранване.Освен това рибата във всеки водоем си има маршрути на придвижване на ятата.Изключение са хищниците,които са на територии.Трябва да захранваме там,където минават,а не където искаме да ни дойдат.Рибите не са кокошки-където хвърлиш и припкат.Това са диви животни .Изключение-рибарници.Моето мнение-захранвайте премислено и според ситуацията и на съответните места.Захранките с ниска хранителна стойност -по повече.Със богатите захранки-умерено.Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”