качамак??

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

качамак??

Мнение от райчо китов »

Колеги и по точно визирам дунавските чада,ще споделите ли направата на качамака,ама както съм го виждал по този край като гума е ей..обаче след много неуспешни оптит да стане както съм го виждал питам,макар че знам, че пазите рецептата като светото писание,ама...
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Няма нищо сложно съотношение вода, царевично брашно 1:1 .
1-2 лъжици бяло брашно.
Значи слагаш да заври вадата след което слагаш малка част от царевичното брашно и бялото разбъркваш ги и ичакваш да почне пак да бълбука.След което започваш да прибавяш по малко от царевичното брашно и бъркаш така до като стане качамака.
За проба трябва да е станал жилав така че като направиш топченце и кото го удариш от земята да потскочи.Поне аз така го правя.
Също така по желание може да прибавиш боя ако искаш да го оцветиш .Може да сложиш и една чашка захар .Понякога и аз слагам.Може и белтък от едно две яйца но тях ги слагаш на края когато е готав качамака и го месиш до като по изтине.Готовия и омесен качамак го увиваш във весник или кърпа.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

А стига бре разсекрети ми тайната на качамака,много големо МЕРСИ,още в петък го пробвам :idea:
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

КАЧАМАКА.....

Мнение от krezo_bg »

Така приготвен за какво се използва.Да не би да е за пружина.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Бах, пружин,фидер,пълнеж за сандвич,даже и директно на куката става..бе перфектна стръв за мирни риби въобще..ТРАП е с неколкои бири напред :wink:
doko
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 23:24
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

TRAP написа:Няма нищо сложно съотношение вода, царевично брашно 1:1 .

Също така по желание може да прибавиш боя ако искаш да го оцветиш .
ако го правиш за шаран може ли да го оцветиш и овкусиш със степ примерно с аромат на ягода или няма да е трайно??
начинаещ шаранджия
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

На Дунава така се лови шарана и белия амур.На качамак но не в пружина или между кюспени плочки а на кубчета.Комшията така прави качамака,че после като го удари в земята той подскача като гума.Много е жилав.Реже се на кубчета и се слага на куката.Две куки под оловото и качамака на тях,силно замятане с голяма тежест за да издържа на големите течения в Дунава.След половин час във водата качамака си е още на куката.Представете си за какво иде реч.На качамак преди години на топлия канал на АЕЦ-Колозлодуй едно добиче щеше да ме дръпне във водата.На 0.45 не можах да го спра,откъсна от раз.
А за направата на качамака мога да кажа само визуално какво съм видял.Слага се водата да заври,каато заври се слага царевичното брашно.(Не всяко брашно става,трябва да се пробва)Като се изсипе пакета във водата,след това се прави една дупка в средата на брашното така,че водата да го облива отвсякъде,но без да се бърка.Много е важно водата да не е повече иначе качамака няма да стане за куката а само за пружина или за слепване на кюспе за капан.Като водата вече хубаво е обляла качамака и той е станал на топка,почвате да бъркате със свелинна скорост за да се получи хомогенен състава,да няма сухи участъци,че после ще се рони.Бъркате с точилката на жена си или с "джоруляка" :wink: (във врачанско знаят какво е това).За да сте успели трябва като го разбъркате да стане много твърд.Изсипвате го на кърпа (хавлиена)за да може да попие от влагата и се опитвате доколокото може да му придадете форма, да не е като топка ,а да стане сплеснат като питка.След това го нарязвате с КОНЕЦ на филий колкото сте решили да са ви широки кубчетата.Държите качамака в кърпа да не изсъхва,че не можете иначе после да го отрежете (кората става много твърда),след това на гьола режете (може и с нож вече) и правите кубчета с големината на куката така,че да не се показва върха на куката,но същевременно да е здраво закрепен и да не пада при хвърляне.
Ако след силното замятане и след изваждането на такъма,качамака е още там значи сте станали майстори на тази стръв за шаран.

П.П. На качамак се лови от много отдавна колеги и успехите са били на лице и на тепсия след това. :oops:


__________________________________
Риболова е хоби,не война.Радвайте се.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Жълтия цвят се вижда най добре в тъмного на дъното.Не съм овкусявал или оцветявал и ефекта е бил зашеметяващ.Натурален български жъл качамак патентован от братята румънци.На качамак освен шаран и бял амур,се лови и платика и каракуда а брат ми една година изкара една шука 3 кила на качамак. :shock: Нещо и хареса въртенето на качамака при изваждането на такъма и ам, дзвера се хвана.Бяхме се шашнали.
Та за оцветяването и овкусяването ако имаш време и желание пробвай.Варианти много.
Но според мен:риболова много се усложни.Това пак според мен се прави с цел по голяма печалба от производителите и за оцеляване в борабата помежду им.Правят се неща повече за хората от колкото за рибата.Вместо да стават нещата по лесни и удобни за нас,като се тръгне за риба се взима половината къща и такъми които не се хващат в колата а трябва и втора.Едно време се ходеше за риба с въдицата и една резервна дължина корда с кука вързана и толкоз.Стръв каквато си изкопаеш или си хванеш около гьола.А рибаааааааааааааа малиииииииииииииии мноооооооооооогоооооооооооо. :cry: :cry: :cry:
Сори,че се отплеснах.Овкусявай и оцветявай на воля.Лошо нема.Знаеш ли и акъла на рибата,какво и се е прияло. :wink:



_________________________________
Риболова е хоби,не война.Радвайте се.
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

много си прав колега че риболова много се "усложни". ако влезеш в шаранджийския форум и магазин ще се уплашиш :lol: то не са сложни думички,железа,стойки,чалъми,светлини,звукови ефекти,аминокиселини, патенти, ако не знаеш за какво иде реч може да си помислиш че хората не отиват за риба, а се канят да стъпят на марс. и е абсурд шаран да ти клъвне на "прост" качамак, ако на протеиновото топче не пише кевин наш, забрави да хванеш риба :lol:
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

milo69 написа:много си прав колега че риболова много се "усложни". ако влезеш в шаранджийския форум и магазин ще се уплашиш :lol: то не са сложни думички,железа,стойки,чалъми,светлини,звукови ефекти,аминокиселини, патенти, ако не знаеш за какво иде реч може да си помислиш че хората не отиват за риба, а се канят да стъпят на марс. и е абсурд шаран да ти клъвне на "прост" качамак, ако на протеиновото топче не пише кевин наш, забрави да хванеш риба :lol:
:lol: :lol: :lol: така е,ама на последък кълве на туй топче само ако захранваш с ракети,щото мисли,че има заря и ходи там да гледа и да мези топчета кевин наш.. :idea:
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

:lol: :lol: :lol: така е,ама на последък кълве на туй топче само ако захранваш с ракети,щото мисли,че има заря и ходи там да гледа и да мези топчета кевин наш.. :idea:[/quote]

A e тва е истината ,защо не кълве пустия му шаран-щото много мисли.... :lol: :lol: :lol:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: КАЧАМАКА.....

Мнение от babydoctor »

krezo_bg написа:Така приготвен за какво се използва.Да не би да е за пружина.
Те това ако го натъпчеш в пружина, после целият сезон можеш с нея да си ловиш :D Ама есента ще трябва да я чистиш с бормашина.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Докторе точно по рецаптата която съм е дал се използва и за пружина ако няма риба да го изяде изкарва към два часа едно зареждане.А когато има риба може и на 15минута да хванеш риба.Тази рецепта за качамак става и за тъй наречения сандвич.
Тази рецепта съм е научил от старите майстори по Дунав и съм имал доста резултати.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

doko написа:
TRAP написа:Няма нищо сложно съотношение вода, царевично брашно 1:1 .

Също така по желание може да прибавиш боя ако искаш да го оцветиш .
ако го правиш за шаран може ли да го оцветиш и овкусиш със степ примерно с аромат на ягода или няма да е трайно??
Със степ не съм пробвал.
Аз оцветявам по някога качамака в червено с боя за сладки или от тази която се използва за безалкохолно и слагам някаква есенция.
Един много добър аромат да предложа Канела и Мед.Карамела също е добър.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

TRAP написа:Докторе точно по рецаптата която съм е дал се използва и за пружина ако няма риба да го изяде изкарва към два часа едно зареждане
Ма то не пуска нищо бе, Момчиле :roll: в Лом си режехме кубчета от качамака, дето ни е за ядене и слагахме на куката - без кълване можеше да издържи и цял ден.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”