Кус Кус - каква риба се обажда на тая пущина :)?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Ivan_Manolov
Мнения: 178
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 8:08
Местоположение: Пловдив маа фаа :lol:

Кус Кус - каква риба се обажда на тая пущина :)?

Мнение от Ivan_Manolov »

Здравейте.Мисла на един спортен язовир да пробвам каракудата на кус кус.Кажете ми какво рибе харесва кус куса .Ще съм ви благодарен много.Поздрави
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Всички мирни риби. Шаран само не съм хващал само. Попчета също се хващат на кус кус. Уклея много го тачи. Бабушката също много го харесва. Тези готовите в бурканчета в различни оцветки са много добри. Издържа на куката дълго, не пада веднага ако засечеш без да се закачи риба, също така издържат дълго в хладилника. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Ivan_Manolov
Мнения: 178
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 8:08
Местоположение: Пловдив маа фаа :lol:

Мнение от Ivan_Manolov »

Благодаря за информацията кентавар благодарен съм ти .Много научавам от теб,пич си имам респект към теб :lol: 8) Поздрави.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Иво, за по кратко.Това ми е името. Няма от какво да се респектираш колега. Аз съм народен човек и доста скромен. Опитвам се да помагам на кой с каквото мога.
Лично аз ловя с жълт кус - кус от бурканче. Имам го от 2 години. :shock: Държа го в хладилника. Малко си е променил качествата, но все още е ефективен. Хубаво е да имаш едно бурканче в себе си винаги. Има ги в червен и в един кафеникакъв цвят. Разликата е във вкуса. Не помня точно цвета какъв аромат е, но ти се поинтересувай. Много са ефективни. Някой път ако на друго не ще , кус - куса спасява капото.
Успех и на слука колега. :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Ivan_Manolov
Мнения: 178
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 8:08
Местоположение: Пловдив маа фаа :lol:

Мнение от Ivan_Manolov »

Благодаря Кентавар.И да знаеш казвам се Иван и ми викаи Ванка или както искаш ама не се казвам Иво :)
Ivan_Manolov
Мнения: 178
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 8:08
Местоположение: Пловдив маа фаа :lol:

Мнение от Ivan_Manolov »

Аааааа името ти е иво мойто е иван мислех че си се объркал че се казвам иван хаха :lol: :lol: :oops:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Не забравайте и пъстъра. Освен традиционния улов по Доспат на садкови пъстърви, съм хващал и по Струма на леко дъно диви балканки. Същото като тестото. Белия цвят ги дразни и при движението на стръвта атакуват.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Интересно е това за балканките. Но защо не. Та Ванка, виждал съм кус кус по магазините. Можеш да си купиш и да го свариш, да му сложиш някакъв аромат и цвят по избор. Така сварен става и за подхранване. Както се храни с жито или бял червей. Храниш с кус - куса или събираш каракудата с някаква нехранителна захранка и подаваш по малко с прашка или на ръка кус - кус колкото да я зарибиш, мисля, че ще има ефект. Успех и да се похвалиш после!!! :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

На тази стръв аз съм ловил Каракуда ,Бабушка и Платика.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
jonkobg
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 12:11
Местоположение: Стара Загора

Мнение от jonkobg »

Дето се вика, не че съм любопитен :) , ама как поставяте кус-куса на кукичката - по едно зрънце и открит ли остава върхът й? Най-добри резултати с бяла кука ли се получават?
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

TRAP написа:На тази стръв аз съм ловил Каракуда ,Бабушка и Платика.
Аз също, горе-долу е ефективна и както казва колегата понякога спасява капото :D
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

А според мене, на тая тема кълве многу и най-вечи - младото люпило :lol:
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Важното е, че си правят труда да прегледат има ли стари теми по техния въпрос и да си набавят информацията от тях а не да бълват нови и нови...


Та по въпроса с кус куса . Най-много и най-добри резултати съм имал за Бабушките. Направо умират за него. Ловил съм и Платики но само един път. Бабушки обаче, където и да ги има винаги ще ти клъвнат на кус кус
USB
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 16:03
Местоположение: Varna

Мнение от USB »

Аз лично съм имал отлични резултати с кус-кус при риболов на каракуди и платики. Задължително прибавям от него към подхранката, но не повече от 10-15% от общото количество. Разбираемо, кус-кусът за подхранката си го варя сам. Любим аромат ми е ванилия и шоколад.
Наслука! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”