Транцева дъска за надуваема лодка

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
andon1980
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 14:43
Местоположение: Асеновград

Транцева дъска за надуваема лодка

Мнение от andon1980 »

Здравейте колеги,
Тия дни ми се наложи отново да си направя набързо една транцева дъска за надуваема лодка на която да прикрепя електрическия двигател и реших да пусна размери и снимки във форума.Снимките ще се появят малко по късно благодарение на колегата Марко Поло.
Ще се опитам да обясня накратко и самата изработка.Необходими са 2 броя тръбички ф 16 с дължина по 20 см един квадратен профил 20х20 с дължина 39 см и още два такива с дължина 37
На снимките мисля че добре се вижда каква е ночно конструкцията а ъгълът между профилите е 45 градуса.Хубаво е да има ушички на края на квадратните профили за да се пристегнат с въженце към лодката и така като мотора натисне със собствената си тежест и връзките са добре изпънати става доста стабилно.На тази кострукция може да се монтират и стойки за въдици ,малка тента за да пази сянка и да се сложи и котвата на безопасно място.
Транеца е пробван за Фиш Хънтър и Сеахоук.Ако не е станало ясно някой може да пита
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 101 пъти

Мнение от rsimeonov »

Браво калега изглежда много добре.Но неели тежичка за тези лодки.Тръбичките ми изглеждат метални.
andon1980
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 14:43
Местоположение: Асеновград

Мнение от andon1980 »

Цялата стойка тежи не повече от 2 кг.Тръбичките са метални но кухи с дебелина на стената 1.5 мм
ti6oji
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 19:32
Местоположение: V.Tirnovo
дал Браво: 1 път

Мнение от ti6oji »

Дано дъската да не е от ПДЧ иначе често ще я сменяш :roll:
andon1980
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 14:43
Местоположение: Асеновград

Мнение от andon1980 »

Водоустойчив шперплат български специално ходих да го търся и намерих за още 7 8 такива транеца.Ако нямате от този материал е хубаво да се сложи обикновенна дъска иначе ПЗЧ то става като надута вафла
cheffo_boy
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 20, 2021 11:00
Риболов: Въдица, начинаещ

Re: Транцева дъска за надуваема лодка

Мнение от cheffo_boy »

Здравейте. След неуспешни опити да закупя транцева дъска за надуваема лодка, реших да си я направя сам. Темата ми е от полза и благодаря на автора. Моля само ако е възможно за снимки, че качените вече са изчезнали. Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”