домашно аерографско устройство

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Teo fishermana написа:най-доброто за мен е акрилни бои и аерограф (ма професионален такъв) ... ама още не съм дозрял финансово (инвестицията е за около 1500 кинта )
maranzika написа:Сега да спомена само за аерографите.Могат да се намерят в БГ за около 100-тина лв.Вземаш един компресор от стар хладилник ,купуваш си бои и си готов .Инвестицията не е за 1500лв.. :wink:
Позволих си да преместя мненията на Fisherman66 и Мaranzika тук за да се доразвие дискусията за аерографите.
Лятото се бях навил да купувам аерограф и попрочетох тук и там какво пише из нета( на български :oops: ) и останах с впечатление, че е много важно след като купиш устройството да има и резервни части за него.
След всеки цвят машинката трябва да се почиства и естествено тя е съставена от дребни чаркалаци, които се кривят, запушват и т.н. :? .
Също така било важно аерографа да е с двоен спусък, компресорчето да е качествено, па филтър-влагоуловител, па бои и като сложиш чертата на края се оказва, че Дзуритата са направо без пари :) .
Ама пък от друга страна викам си " Ами и тука, ако е като у нашия подфорум" Спинингов риболов", където ако си хептен новак оставаш с впечатлението, че с такъм под 450- 500 лева няма как да хванеш рибе :lol: :lol: :lol:"
Та мисълта ми е няма ли накой от колегите познати, който се занимава с аерография, та да ни отвори малко на темата. В крайна сметка ние имаме за цел да изрисуваме простички неща, хрилен капак, люспички, плавници и т.н. Та може би ще е възможно и с по-ефтини машинки :) .[/quote]
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами аз точно това казвам колега.Значи работя с един пич на който хобито му е самолетостроене(модели).И разбира се след като го сглоби пада яко боядисване.Та той ми боядиса тва-онова.Става страхотно.Значи последният си аерограф го купи от онлайн магазин от чужбина и му стъпва около 80лв.Аерографа единственото нещо което може да му се случи е да се запуши дюзата,но ако се почиства хубаво няма проблеми.Пича има компресор от "стар Мраз".За разширителен съд се ползват всякакви чудесии(примерно бивш пожарогасител).Има едни неща които аз му ги дадох(казват се масло и влаго -уловител),които се продават и предполагам че струва около 50-100лв.Но на първо време можем и без тях.Има и всякакви бой по магазините,така че не виждам никакъв проблем ако някой има желание(аз все още нямам) да се занимава с това.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

maranzika написа:Значи последният си аерограф го купи от онлайн магазин от чужбина и му стъпва около 80лв.
.
Чудесно maranzika, знаеш ли каква е марката или ако е възможно дай линк към магазина.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами не знам от каква фирма е,ама мисля че е от Тайван.Утре на работа ще го питам и ако те интерисува ще ти кажа.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Значи марката е "SPARMAX".Ето линк към онлайн магазина:
http://www.luckymodel.com/scale.aspx?se ... e=&q_word=
Но в момента там всичко е изкупено(така каза той) и нямало нищо на далавера.А ето и няколко в БГ,които продават аерографи,но са по-скъпички:
http://www.slanchogled.com/?81&02&96113
http://www.hobymodels.com/catalog/index ... 6858040c98
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Благодаря за линковете колега :) .
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Абе аз съм боядисал някоя и друга кола с пистолет и компресор и няма кой знае каква разлика,при аерографа всичко е умалено.Нормалния компресор отдолу има пробка за конденза и се нуждае от влагоуловител.когато обаче се боядисват малки детайли може да се ползва чиста бутилка с въздух под налягане без масло и водоуловители.Като се ползва аерограф е достатъчна и малка бутилка с редуцил за налягането.По удачно и ефтинко.Има фирми ,които изпитват и чистян стари бутилки и ги пълнят.За аерограф въздуха ще изтрае много време.Бутилката може да е стара,малка водолазна или нещо подобно :wink:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами моя човек от начало използваше бутилка от Кока Кола 2 л. за разширителен съд. :lol: :lol: Така че идеи много.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Мнение от pux »

Тъй като и аз по едно време се интересувах от аерографи :), да кажа няколко думи:

Според мен в конкретния случай (изографисване на воблери) се търсят най-малко 2 неща: плавен и равномерен преход на цветовете и фино рисуване на микроскопични детайли. След като отделих извесно време по въпроса, стигнах до следните заключения:

1. Да, може да се купи евтин аерограф за примерно до 50 лв. + още 30-40 за комрпесор. Дали обаче той ще ни върши работа е малко съмнително - ползувателите на подобни аерографи споделят, че доста често се запушват и не пръскат достатъчно фино, а и доста трудно се работи с тях.
2. Колкото и малък да е аерографа, хаби боя - в смисъл - ако не боядисваме серийно, голяма част от боята отива на боклука.
3. Ако някой си мисли, че си купува аерограф и всичко заспива - жестоко се заблуждава. Необходима е практика, усет и малко природен талант - също както с рисуването. Само ще спомена, че съществува отделно направление в изобразителното изкуство, където се работи само с аерографи.
4. Ако някой все пак реши, че не може без аерограф, бих му препоръчал Iwata.

Поздрави.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Напълно съм съгласен с теб.Но според мен за около едни 200 лв. човек който има желание би се оборудвал да започне.Това е както при направата на мухи-започваш с по-малко и по-евтини неща и с времето стават все повече разходите.Но нали е заради ХОБИТО уж. :roll: :roll: :roll:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Дано съм полезен :)

http://www.metacafe.com/watch/1030590/0_airbrush/

Ето и схемата.

Изображение
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Всъщност за аерографите аз четох от тук
http://www.criopop.com/phpbb/
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Bokser »

Темата е малко стара, но само за информация - вчера гледах Бриколаж сухи компресори намалени от 165 на 99 лв. Стават за аерография в домашни условия.
Дино
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 18:07

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Дино »

здравейте отдавна чета форума но чак сега реших да пиша , и тъй като имам понаправени десетина воблера ме интересува върху акрилните бои какъв лак се ползва -става ли яхтен ,от лаковете за нокти има интересни имитаций на люспи например/ как да ги комбинирам с акрилните бои ?/ ако някои сподели ще съм му многггггооооо благодарен а и обещавам скоро да покажа част от моите творения.
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от SKORPION »

Аз слагам само двукомпонентен лак за паркет върху всичко.
Ползвам и лакове за нокти, но само някои видове, които се разреждат с коресилин.
Пръскам поне три слоя и няма следи от зъби след употреба.
Като първия слой го пръскам тънко.
Но ги ПРЪСКАМ, не ги ТОПЯ.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”