Първите ми воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Първите ми воблери

Мнение от cekoi »

Здравейте . Тъй като вече след работа е доста тъмно и няма как да ходя за риба реших да се захвана по сериозно с направата на воблери. След няколко вечери в практикуване на дърводелство се появиха и първите няколко . Не съм наблегнал на оцветяването тъй като незнаех дали въобще ще се получи нещо. След направата на първия и неговата проба останах приятно изненадан от добрата му игра въпреки доста кривата му лопатка :lol: . Качил съм снинката им в галерията ми и ако някой ми помогне да я сложа ще бъде супер :( . Ако може малко коментари и градивна критика за да имам основа за по добри модели. Благодаря на всички предварително
Стефан Илиев-Джоко
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Юли 16, 2007 22:26
Местоположение: Тутракан
получил Браво: 1 път

Мнение от Стефан Илиев-Джоко »

[img][img]http://www.picvalley.net/u/143/35689_505.JPG[/img][/img]

Давай смело, всеки следващ ще е по добър. С какво са оцветени и от какво дърво са ?
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Мнение от cekoi »

Пръскани са със някакви спрейове каквито имах под ръка .и след това са потопени във яхтен лак. Дървото е махагон меранти. Доста леко е и лесно за обработка .Мисля да се оборудвам с различни бои и лакове но нещо рисуването не ми се отдава много , но ще трябва да се пробва.
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Мнение от dimow »

браво за желанието
добре са се получили като за начало
завиждам ти за желанието което имаш да отделиш време след работа да се занимаваш с това хоби
на мен все не ми остава мерак да подялкам
според мен мерантито наистина не е лош материалза тази дейност
малко са му широки порите и това го прави по труден за финосване
предлагам ти да си вземеш някъкво по "мазно "дръвце за да добиваш рутина
но в крайна сметка най важно е че ти играят добре
п.п.сега чак видях че средните халки са странно завъртяни
мисля че е правилно да са по посоката :wink:
успех
Ръкоделско студио "Димови"
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”