Методът "ZLAK", за направа на воблери, стъпка по с

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

материала задължително трябва да е сух .... суши се на сенчесто проветриво място - никога на слънце!.... ма вместо да кършиш клони от тез красиви дървета иди до някоя мебелна работилница и си поискай парчета липа ... не вярвам някой да ти откаже..... :wink:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Original Floater
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 21:16
Местоположение: Троян

Мнение от Original Floater »

Ами добре де, всичко е много ясно, само не разбирам как така сухия материал да го пусна във водата нелакиран за тест, после не е описано как се оцветява воблера и накрая не е ясно мокрото дърво от теста за плуването така мокро ли се топи в лака. Помагайте!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Original Floater написа:Ами добре де, всичко е много ясно, само не разбирам как така сухия материал да го пусна във водата нелакиран за тест, после не е описано как се оцветява воблера и накрая не е ясно мокрото дърво от теста за плуването така мокро ли се топи в лака. Помагайте!
Е пускаш го за тест,гледаш да стои хоризонтално-да не е наклонен наляво или надясно.След като го докараш до нормално положение, го изваждаш от водата и го оставяш да изсъхне след което го боядисваш и лакираш ...и те така.
Спининг клуб "Абичи"
ebakio
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 22:38

Мнение от ebakio »

с какво е най-хубаво да се бойдише ? та да не се изтрие като го топна няколко пъти? :) :roll:


също малко не ми е ясно как да ги издълбая за тея съчми и от къде да ги взема :D с тия резците ли се издълбава ?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ебакио, приятелю! Признай си, че пишеш без да си си направил труда да попрочетеш какво са споделили по въпроса колегите в предни теми? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

ebakio написа:с какво е най-хубаво да се бойдише ? та да не се изтрие като го топна няколко пъти? :) :roll:


също малко не ми е ясно как да ги издълбая за тея съчми и от къде да ги взема :D с тия резците ли се издълбава ?
Ако си достатъчно голям свии на гаджето лака за коса!
Боядисваш с водни боички и отгоре пръскаш с лака :D
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Преслав Георгиев
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 0:19
Местоположение: Ботевград

Мнение от Преслав Георгиев »

П.С. Скоро очаквайте да видите и мойте творения колкото и нищожни да са те. :)
ebakio
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 22:38

Мнение от ebakio »

Преслав Георгиев написа: П.С. Скоро очаквайте да видите и мойте творения колкото и нищожни да са те. :)



Иначе аз съм започнал един воблер станаха ми ясни нещата горе-доло :D

Ама е 6 см ще пробвам някои 2-3 следвъщият път.Тоя е от топола и съм доволен.
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Мнение от FisherBeginner »

Въпросът може да е малко глупав :D , но как се закачат тройките след като вече сте залепили телта вътре във воблерчето... ? :fish3: :fish4: :fish11:
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Мнение от бай Мецан »

FisherBeginner написа:Въпросът може да е малко глупав :D , но как се закачат тройките след като вече сте залепили телта вътре във воблерчето... ? :


А ти воблер виждал ли си ?
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
FisherBeginner
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 18:27

Мнение от FisherBeginner »

Не не съм виждал Баймецане :D за това искам твоето мнение
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

FisherBeginner написа:Не не съм виждал Баймецане :D за това искам твоето мнение
Добре де щом си виждал кое не е ясно.Телта е във воблерчето но си си оставил ухо на което слагаш халкичка с куката и воала всичко и шес.И почваш да ги ловиш :D
Моята риба си е моя.
bobiklima
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 19:43
Риболов: морски и сладководен

Re: Методът "ZLAK", за направа на воблери, стъпка по с

Мнение от bobiklima »

Здравеите рибари и воблерострители ! Много ме заитересува това ваше хоби и начин за примамка за любимите ни рибки. Никога нито съм ловил и нито съм виждал воблер но много интересно ми стана след като прочетох няколко теми по въпроса. Е 1 ми въпрос е стават ли воблерите за морски риболов ? 2-ри въпрос тази примамка потъва ли цялата или само върви по повърхноста. Какава морска риба се лови на воблер и то и от лодка и от брега? Да ме запознаете повече с моделите за морски риболов и начин на изработка. Последно защо във някои постове по темите за воблери ми излиза само надпис "изображение" без снимка как мога да видя снимките.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”