Уплътнинелна пяна

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Четох някъде,че такива лодки ги пълнели с някаква пяна с която правели изолацията на бойлерите,а завода май беше във Варна.Идея нямам и никога не съм го правил,но по закона на логиката/МОЙТА/ май ще ти се наложи да я изправиш тая лодка с гъза нагоре,да и резнеш задницата или там където се събират бордовете и е заострена,това острото да го резнеш малко от двете страни и да пълниш от там.Така поне ще се пълни равномерно и няма да остават кухини,а и ще има достатъчно място да се разширява пяната.
Ако модела е елипсовиден и няма от къде да го резнеш мммммммммммммммм нямам идея как да стане.Никога не съм го правил и незнам дали и това ще проработи,но ако лодката ти е кофти и е за изхвърляне може да пробваш.
Обади се на някоя фирма която поставя дограма-те ползват такива пяни и може да ти дадат идея.Павката виж как ги разбира-точно с това се занимаваше май той или поне така беше споменал преди около 8 месеца.

Може да пробваш и нещо друго,което го знам от опит.Вземи една децка топка,от тия плажните които се надуват и пробвай да я напълниш нея поне за опит.Това го правехме с малките яхтички за плавичест-пълнехме ги с такива топки за да не потъват ако се обархат.Пълнехме им \"водонепроницаемите оцеци\" с такива магарии.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ЛЕЛЕЕ това как превежда само,СРАМ.

Ей го на къде сам чел. :)


http://forum.nariba.com/viewtopic733.html
Go BIG or Go Home!
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

И аз от там го прочетох , ама реших с пяна на флакони , че къде да ги търся тие боилери и хладилници :) Ще съсипя 3-4 флакона и лодката, но с научна цел , а може и да стане все нещо - те москвича го продават за кола , че това ли няма да мине за лодка :lol:
ще пиша като съм готов
Goat Food!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ми то и пяната за бойлери също е на флакони бре ( само че с покривност 400-500л. :lol: ) ама там вече ти требват специални помпи . По принцип във флакони от 750мл има високообемна пяна с покривност 60-80л. взависимост от това какво налягане и е набил производителя :D но за нея ти трябва пистолет :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

chirusa_bg написа:ллл те москвича го продават за кола , че това ли няма да мине за лодка :lol:
Чирозе, братче, само не ми казвай, че не можеш да плуваш :roll: :D :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

ААА докторе , плувам като рибка ( не сушена) , но се притеснявам , че като си видя мача да потъва и ще ми спре сърцето :x
Ти си лекаря , кажи възможно ли е ? :wink:
Goat Food!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Да ви кажа веднъж се правих на ВиК специалист и трябваше да запълня една дупка след като направих тръбата. И вместо с пясък и цимент сложих пяна. Дупката беше дълбока около 10-15 см. След 2-3 дни почнах да изрязвам стърчащата пяна а отвътре беше останала мека като недопечен хляб. Предполагам, че заради липсата на кислород не е могла да се втвърди. Освен това ме притеснява формата която ще заеме пяна при изсъхване. Едва ли ще покрие гладко повърността на лодката. По-скоро някъде ще издуе, а другаде ще остане незапълнено. И накрая провери дали пяната няма да разяде материала на лодката. С две думи не ми се вярва да стане. :cry:
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Благодаря ти , но ако ми прочетеш въпросите питам точно това -
дали ще се разтече лодката
дали ще се втвърди пяната без въздух
:?: :?: :?:
Goat Food!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

chirusa_bg написа:... плувам като рибка ( не сушена) , но се притеснявам , че като си видя мача да потъва и ще ми спре сърцето :x
Ти си лекаря , кажи възможно ли е ? :wink:
Ми аз само като си го представя и ми спира сърцето. А сушената рибка как плува в червено винце........ :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Притесняваме, че няма да изсъхне отвътре пяната, освен ако не я надупчиш като швейцарско ширене :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Както споменах има разлика от пяна до пяна :wink:
Тъй за разяждането на лодката - ТЦ нема да я разяде :D
Тъй за втвърдяването - ми нема нужда чак да се правят ементали , камембери и прочее :D на качествената пяна ( раздува а не се разтича 8) ) и требва маааалце въздух и нема ядове :D
Тъй втвърдителят на пяната е - ВОДА - изплаква се вече пробитата лодка и се пълни :D
Късмет в начинанието и НАСЛУКА !!!






апропо : да не земеш да напълниш лодката с вода и да и пускаш пяна :wink: само я изплакваш колкото да я овлажниш и действаш :D
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Благодаря ще се пребвам тие дни , но във фирмата някой изключително икономичен тип ни спря интернета -за икономий та сега на целия етаж имаме три РС с нет и ще се весвам по-рядко във форума

ПП Павка мухарката ми е 6-7 клас , 2.55 м , макарата 7-8 клас
драсни едно ЛС , или тука или в нариба , ти знаеш за , какво :wink:
Goat Food!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”