Въпросче към Ivan VP

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Въпросче към Ivan VP

Мнение от Markony »

Имам стара стъклопластова Germina дали не може да се превърне в една добра пръчка за спининг?
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Аз имам същата, много е гъвкава и е чудесна за спининг, но ми се строши предния водач и сега седи в багажника при останалите повредени въдици.
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Те за туй питам, щото на мене ми се струва добра, в смисъл гъвкава и здрава. И на мен предния водач ми е счупен, но ако се сменят водачите с читави?
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Остава само Иван да се изкаже, може ли да се сменят водачите, на мойта и корка е доста амортизиран, ама толкова рибки ми е налови че имам сантимент към нея.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

vikik написа:Остава само Иван да се изкаже, може ли да се сменят водачите,
Е да не искате да кажете, че са с оригиналните водачи, до сега не сте ли сменяли поне горните :roll: :roll: :roll: Вик, имаш ЛС :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

babydoctor написа:Вик, имаш ЛС :D
нищо не идва?
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

vikik написа:Аз имам същата, много е гъвкава и е чудесна за спининг, но ми се строши предния водач и сега седи в багажника при останалите повредени въдици.
Аз също притежавам една такава GERMINA - доста архивна. Прилича на експонат от тракийска гробница , но що риба е хванала - не е ист...пардон - истина е ! Ползвах я за всякакъв спининг риболов - предимно за щуки. Е , малко мекичка беше , но пак ловеше. Не щеш ли при един риболов на щука край Марица ме нападна огромна каракачанка. Имам в предвид куче , а не жена......е-е-е-е-х да беше жена-а-а-а ?!?
Както и да е! Така...докъде бях стигнал? А , да - до кучето. И така - опрял гръб в колата ( не смеех да се обърна за да влеза , защото а съм се обърнал , а ми е отнесло глезена) можех да се отбранявам единствено с въдицата. Замахнах и го ударих веднъж по огромната глава , но то сякаш нищо не разбра. Затова го халосах още два пъти. На втория удар забелязах че щракна със зъби , чух --- ХРУС и видях че върха ми е станал по-къс с около 15 см.
Както и да е - песа реши да си иде , решил че ми е нанесъл достатъчно поражения.
Прибрах се по живо-по здраво и първото нещо беше да отида до магазина и да си купя сикови водачи. Смених старите и пооформих върха.
Оттогава що щука съм хванал с нея - не е исти...оппа.... истина е !!! Наистина!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Не може да не може да се сменят водачите. :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче към Ivan VP

Мнение от Ivan VP »

Markony написа:Имам стара стъклопластова Germina дали не може да се превърне в една добра пръчка за спининг?
Няма проблем да се сменят водачите, както каза Сакито. Корка също се подменя.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Въпроса ми беше дали ще е добра за този вид риболов. Дали самата стъклопластика става. Защото съм много бос в спининга.
Подходящо ли е да я правя за да започна да се обучавам на спининг или е по-добре да си купя нова пръчка и от там да започна?


П.С. Прочетох темата във Въдици и разбрах за водачите.
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

:lol: аз пък имам една антика с дръзкото име Моторист :lol: с коркова дръжка,плътен стъклопласт но не тежка,доста е гъвкава и мека и е дълга 1,80 ако не греша-за спиниг ако няма друга става :?: :?: :?:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Markony написа:Въпроса ми беше дали ще е добра за този вид риболов. Дали самата стъклопластика става. Защото съм много бос в спининга.
Подходящо ли е да я правя за да започна да се обучавам на спининг или е по-добре да си купя нова пръчка и от там да започна?


П.С. Прочетох темата във Въдици и разбрах за водачите.
Ами няма проблем по скромното ми мнение. Има реномирани фирми, които и сега правят стъкплопластови въдици за спининг. Стига да не е много тежка става за начало.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Благодарско Иване, май ша стана твой последовател в тунинга на пръчки :))
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”