Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Мнение от dankata »

Да, наистина добри воблери си спретнал!
Можеш ли да споделиш марка на лака който използваш, че не ти размазва маркерите...защото при моите това ми е най-големия проблем и затова ги пръскам само с автомобилни спрейове :?
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами просто ги топя в лак (яхтен) и после ги простирам да съхнат Very Happy

dankata,няма яхтен лак ,който да ти размаже маркерите!
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Сега ще бесня за лаковете.Аз използвам тези двата.


Изображение




Когато искам да се размаже маркера използвам кафявия лак и един маркер които се размазва от лака.А другите ми маркери не се размазват и от двата лака.Когато искам леко размазано драсна леко с този дето размазва за да се прилеят леко цветовете.тук на снимката се вижда най-добре ефекта.



Изображение



Драскал съм само в долния край на очертаването.То се вижда.Синия е много добър но и бавно съхне (2-3дена)и пак лепне.А кафявия му дават 10-12 часа но на 5-6час може да се пипа за повторка и е много разреден.
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Сега ще обясня как правя и човките.Преди време си играх да ги режа с пробивен трион (зеге) , но за съжаление стават бавно и трябва да ги очертавам ,режа и после леко на шмиргела.Сега ми е друга системата.


Изображение




Правя си от тънка лазарника нещо като матрица, нагрявам с газова горелка и стои та гледаи какво става :shock: .За броени минути 10-15 бр. се правят.Това дето е по края на лопатката(изгорялата стружка )се откъртва с ножче и готово. А сега за ножицата , с червено съм показал едни гайки.

Изображение

С отвиване или завиване на гайките се избира дебелината на човката.И пак не вярвайте че се правят бързо.По нататък в темата ще обясня и колко просто и бързо се правят воблерите.


Извинявам се за лошите снимки , от GSM са (но не съм фотограф). :lol: :lol: Дано ви е било интересно и от полза все пак.
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от asp-erman »

Очаквам продължението с огромен интерес.Засега все още не съм започнал воблеромоделирането,но идеята за това все повече узрява.
Това за лопатките наистина е оригинално решение.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Хищник, питах за полирането. Понеже много добре си разлял лака и се получило огледален ефект. След нанасянето на лака се прави плиране с много фина шкурка. Не съм запознат в детайли за технологията.
Изображение
Иначе, сега видях, че си от Троян. Това обяснява "ефекта".
:D :D :D :D :D
Поздрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Аз че съм от Троян , това е факт , но не съм дърводелец :? а шлосер механик.Значи не ги полировам :( , само ги топя в лака който съм показал.Ефекта е такъв заради пръсканата боя (предполагам), тя поема всички драскотини по самия воблер и става гладък без да се омекотява .Тези са преди лак.
Изображение
Изображение
Изображение
След лак ги видя вече. :lol: :lol:
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Батка , сега се сетих.Виж къде е произведен лака.:D
Изображение
Дано не звучи като реклама.
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

:shock: :shock: :shock:
Хишник, гледам и не вервам на ушите си :lol:
Невероятно количество и качество.
пп. ако се съберем всички дето дяламе направо фабрика може да отворим и тогава... :lol:
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Тогава не се знае дали някои ще ги купува . Струва ми се че , всеки си прави воблери , блесни и най различни дрънкулки.Нали това е целта да си правим каквито си искаме на форма ,големина и разцветки.По хубаво от домашното за мен няма :lol: . Поздрави
Аватар
ribarq92
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 19:50

Мнение от ribarq92 »

браво колега. Чесно да ти кажа аз не съм запален по тоя риболов но като ти четох постовете просто мнооо се кефя , продалжаваи само така и чакам нови неша да науча :D :D :D
Аватар
MonsTer_EnerGy
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 20:19
Местоположение: гр.Троян

Мнение от MonsTer_EnerGy »

Днес ходих и видях воблерите . Останах изумен ! Просто всеки един воблер е повече от перфектен . Много са готини като цвят ... дизайн всичките са супер яко направени ... !!! :)
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Мнение от shkarcheto »

4акаме с нетърпение как ги изработваш материали и технология и снимков материал и дали ще има нещо в продажба
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

hishnik написа:Сега ще бесня за лаковете.Аз използвам тези двата.


Изображение



.Синия е много добър но и бавно съхне (2-3дена)и пак лепне.А кафявия му дават 10-12 часа но на 5-6час може да се пипа за повторка и е много разреден.
Евала Хищник чудесни воблери!!! Аз също използвам този синия лак и съм възхитен от качеството му но не знам защо при теб съхне толко бавно,разреди го с АМВ повечко и пробвай пак,при мен съхне за 6-7часа.
Още един път поздравления за воблерите!!!! :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Благодаря за похвалите. Левак , аз тоя лак го бутнах без да искам и разлях целия преди месец.И аз се сетих за какво съхне бавно ,прав си , а и тогава си беше студено навън. Да взема да направя един клип как правя воблерите че ако почна да пиша ще стане една....Очаквайте клип.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”