Мини платформа

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мини платформа

Мнение от майсторчетоСтрахил »

Миналата година успях да си скалъпя една мини платформа .Нее много професионална ,но на мен ми върши чудесна работа.Прилича малко на стъргало :lol: ,ама.... :fish12:
Изображение
Изображение
Изображение
И след това хайде под седалката на "жигулата" :wink:
Изображение
живей докато можеш
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Желязо или Алуминий ?
Щото ако е желязна си преправи ник-а на "магаренцето" Страхил...майтап...
Ти си от моята "партия"- НАПРАВИ СИ САМ.
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мнение от майсторчетоСтрахил »

:D :D 80% желязо останалото около 20-те % е алуминий.В общи линии я нося постоянно в колата ,но я ползвам само когата колата е до задника ми като съм за риба.Без стола е като стъргалка за обувки пред жилищна кооперация :D :D :D
живей докато можеш
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Еваларка майсторе!
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Майсторче Страхил - искаш ли да ти споделя една бойна идея ?
Става дума за специално столче (виж края на поста), а и за пенсии...стари..или млади но мързеливи спинингисти.
Значи столчето се закопчава с колан (за хора с що годе изразена талия) ..или с 2 колана за шкембелии (под и над шкембето да не се свлича).
Столчето е малко, здраво и сгъваемо, и седи на задника на спинингиста.Не му пречи ни най малко при ходене.
Едната му ръка е свободна при придвижване, или със свободната ръка може да си носи нещо.
Щом приклекне малко повече (или се надупи) столчето щраква в разгънато положение и се сяда на него.
Щом спинингиста се изправи като струна-щрак и столчето се сгъва.
Може да се пригоди и малко, леко фабрично столче от магазините..ама май са големи.Идеята е, столчето да е миниатюрно..
Това е.Идеята от мене - реализацията от тебе..па после ще му мислим.
************************
Не става дума за мене.Но аз обичам да сядам, за да не стърча като Кол и да плаша рибата..особенно распера.Това е главната цел на столчето - а ще се възползват и по-горе описаните.
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мнение от майсторчетоСтрахил »

Pedro написа:Майсторче Страхил - искаш ли да ти споделя една бойна идея ?
.Идеята от мене - реализацията от тебе..па после ще му мислим.
************************
.
Зимата все още предстои,до пролетта ще мислим.То и аз отскоро (не точно с тая идея)се мъча да конструирам някакво по леко столче за излетите които правя пеша до Янтра около квартала.То и на мен с напредване на годините взе по често да ми се присядва кат съм за риба.Така че ще умувам :idea: :lol:
живей докато можеш
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Майсторче, аз на майтап, ама и да не стане точно така, идеята може да свърши работа.
Аз все още даяна много добре, ама миналата седмица едно старче ми взе акъла на Дунава.
Като погледнах от един висок 5-6 метра бряг то беше кацнало долу на нещо като коренище подаващо се от водата 1-2 метра.Само като Батман може да кацнеш там.
После видях една права лопата, с която е копало стъпки в брега на верев за може да слезе - брега е почти отвесен !!Не ми стана ясно как ще се изкачи обратно.
И седи на коренището с пръчка в ръката и лови на плувка.Сега ме е яд, че не извадих апарата от чантата да го щракна.
Та така - ще си отворим работа тази зима.
Успехи !
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”