Въпрос за зимни блесни или лъскавината им!

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Въпрос за зимни блесни или лъскавината им!

Мнение от Plat1ka »

Здравейте колеги. Интересувам се от какво се прави лъскавата част на зимните блесни.

Поради доста ограничените количества по нашите магазини мисля да си направя едни 200-300 броя в различни размери но ме интересува от какво мога да направя лъскавата част на блесната.

Мислил съм за тънак лист мед но пък той не потъмнява ли ?
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Основно от тънка месинг лента - латун. Полира се лесно с обикновенна паста за полиране и кече. Преди това може да се обработи с шкурка Р800-1000 на "водно". Можеш да използваш и медна ламарина. Тя се окислява значително по-бързо от латуна. Никъде не пише , че рибите скачат само на "лъскаво".
Поздрави! :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ivan VP написа:Основно от тънка месинг лента - латун. Полира се лесно с обикновенна паста за полиране и кече. Преди това може да се обработи с шкурка Р800-1000 на "водно". Можеш да използваш и медна ламарина. Тя се окислява значително по-бързо от латуна. Никъде не пише , че рибите скачат само на "лъскаво".
Поздрави! :D
Благодаря за бързия отговор. И аз предположих че с месинг ще стане.

А колкото до лъскавото за него не ми беше ясно. Аз иначе си имам идей и за други цветове и разработки. Но това си е основното а аз не го знаех :)

Сега остава само да видя каде мога да намеря такова нещо и се почва .
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Лъскавото не е задължително. По някога матовият цвят носи изненади и работи доста по-добре от лъщящите.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”