Воблери, блесни, лъкатушки и още нещо ...

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Най-новото ми творение. 51мм и около 6 грама. Плуващ.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Оригиналът.
Изображение
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от Taro »

Жабата е страхотна.:D Много добра работа,bakxys!
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Мнение от баш майстора »

вАжи вАжи!!! :)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Мнение от Рибаря81 »

Браво колега!
Страхотно произведение. Пиши ако имаш слука на него.
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Последните ми произведения. Умалени вариянти на универсалния воблер. Тях също ги направих с две позиции за закачане.
Изображение
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Мнение от Рибаря81 »

Колега, на изработен от теб воблер има ли си слука?

bakxys написа:Последните ми произведения. Умалени вариянти на универсалния воблер. Тях също ги направих с две позиции за закачане.
Изображение
Наслука!
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Имам ,,слука,, колега. На малките воблери кефали и някой костур. Ама миналата година нямах време да ходя за риба и да ги тествам както трябва. Тази зима понаправих някой друг рибок и след забраната ще ги подложа на сериозни изпитания. Чудно ми е що толкова те интересува тази ,,слука,,.
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Мнение от Рибаря81 »

Ами колега до сега на воблер не съм хванал нито една риба и съм се питал каквъл ли трябва да е един воблер за да е ефективен.... затова те питах. :)
bakxys написа:Имам ,,слука,, колега. На малките воблери кефали и някой костур. Ама миналата година нямах време да ходя за риба и да ги тествам както трябва. Тази зима понаправих някой друг рибок и след забраната ще ги подложа на сериозни изпитания. Чудно ми е що толкова те интересува тази ,,слука,,.
Наслука!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Рибаря81 написа:......и съм се питал каквъл ли трябва да е един воблер за да е ефективен....
Ако ми позволиш да отговоря вместо bakxys , колега , би ти казал следното. За да е уловист един воблер трябва първо да е употребен в правилното време, на правилното място и не на последно място по правилният начин. Неуловист воблер няма, има "неподходящ" воблер, точно затова е необходимо да имаш набор от различни воблери и да ги пробваш всичките докато не намериш "правилният" воблер:wink: ! Освен това е необходимо и да има активна риба която в момента не отказва храна. Освен това е необходима и известна упоритост и рано или късно сполуката ще те споходи....както и опитността:D .Наслука!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
pike_test
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 12:41
дал Браво: 2 пъти

Мнение от pike_test »

Искам да попитам от какви кабели(за високо напрежение) може да се вземе олово за утежнение на воблери?Ако може пуснете снимка.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

pike_master написа:Искам да попитам от какви кабели(за високо напрежение) може да се вземе олово за утежнение на воблери?Ако може пуснете снимка.
защо ти е от кабели, копуваш си някакво олово и си го офрмяш, то си е меко
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Здравейте. С голямо съжаление искам да ви кажа, че от три седмици не съм направил нито един воблер. Налегнаха ме домашни задължения, а и на работата ми е много натоварено. Единственото което успях да сътворя или по точно да подобря е тази лъкатушка.
Изображение
Робинсон 11 грама. Мислех си, че ще и разваля баланса и играта обаче се получи много добре. Единствения проблем е, че когато спра да въртя и тя тръгва назад. Получи се така понеже в задния край е по тежка. Иначе на бано водене и придърпване играе много добре. Искам да си направя финска лъкатушка с такава кука с предпазител обаче нещо не ми идва музата. Ако някой има снимки или идеи да каже. Немога да измисля с какво да олекотя тялото. С корк не ми се вярва да стане, понеже после трябва да се китне и ми се струва , че ще се получи доста тежка.
На колегата Рибаря81 искам да кажа, че изработените от мене воблери започнаха да се отчитат. Трябва да си упорит и да имаш разнообразни видове и цветове воблери. В неделя ходих да похвърлям и започнах с най-уловистите си воблери и нищо. Смених с тези с които не съм хващал нищо и удар. На три от воблерите, които ги бях отписал хванах риба.
Колеги нещо не ви се пише напоследък. Не творите ли? Само софиянци се събирате. Малко ми е далеко иначе много бих се радвал да се запознаем на живо. Аз съм от Габрово и ако има желаещи воблеромоделисти от централна България може да измислим нещо.
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Мнение от el_candidat0 »

Много са хубави искам само да те питам от какво правиш перата на блесните и как ги правиш??? :roll:
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Човеко ти го е написал пределно ясно:
bakxys написа:по точно да подобря тази лъкатушка Робинсон 11 грама.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”