Тежки, олекотени блесни :)

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Тежки, олекотени блесни :)

Мнение от pux »

Идеята е да се направи блесна, която е достатъчно тежка за да лети надалеч, а същевременно достатъчно лека за да потъва и да се води максимално бавно.

Технологията е финска и за пореден път доказва, колко далеч са стигнали някои хора в риболова! Мисля, че снимките са ясни и без коментар:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За какво се използуват подобни блесни, също смятам е ясно :wink:. Изработват се сравнително лесно и се надявам да влязат успешно в арсенала и на българските колеги.

Поздрави.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

благодаря.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

под финска технилигия какво се има предвид, иначе идеята е интересна, пълнежа от какво е?
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

финладска ще да е.ми на корк ми прилича.хубава идея .може и с друго да с е направи .
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Тежки, олекотени блесни :)

Мнение от quietriot »

pux написа:Технологията е финска и за пореден път доказва, колко далеч са стигнали някои хора в риболова! Мисля, че снимките са ясни и без коментар:
Изображение

За какво се използуват подобни блесни, също смятам е ясно :wink:. Изработват се сравнително лесно и се надявам да влязат успешно в арсенала и на българските колеги.

Поздрави.
Езерните проявяват ли имтерес и корка само за олекотяване ли е или и за да повдига тялото леко :?:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Тежки, олекотени блесни :)

Мнение от pux »

quietriot написа:Езерните проявяват ли имтерес и корка само за олекотяване ли е или и за да повдига тялото леко :?:
Колега, нещо не ти разбрах въпроса?

Поздрави.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Под езерните визирах пастървите, а за това което прилича на корк, питах каква му е идеята :wink:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Мнение от pux »

Идеята на корка е да накара една блесна, която тежи 25-35 гр. и потъва като кирка, да потъва и се води съвсем бавно. А на пъстървите не им трябват олекотени, бавнопотъващи блесни - те си кълват и на нормални :lol: .

Поздрави.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

мерси за изчерпателния отговор, и преди сега съм те разбрал прекрасно :wink:
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Колега пух дай малко повече инфо. Как точно се казват тези блесни. Искам да се поровя в нета за тях. От къде са тези снимки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Аз направих веднага 2 броя.Страхотия.Дистанцията която постигнах на тестовете ме изненада.Утре ще ви ги снимам .Не знам колко грамови станаха,но летят страхотно.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Мнение от pux »

bakxys написа:Колега пух дай малко повече инфо. Как точно се казват тези блесни. Искам да се поровя в нета за тях. От къде са тези снимки.
Не знам как точно се казват тези блесни. Знам, че традиционно се правят и използуват във Финландия. Двата големи фински производителя на изкуствени примамки - Рапала и Блу Фокс имат такива модели. Снимките ми ги прати един познат колега - финландец, когато го попитах "що, аджеба на сите хора клатушките са им с пробити дупки, а само финските не". Тогава ми разясни идеята и технологията.

Поздрави.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ето какви ги сътворих.Голямата е 31гр. , а малката е 22гр.
Изображение
Тук се виждат двете плочки олово които са поставени вътре.
Изображение
Изображение
Изображение
А на втората оловото е между двата слоя.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И най-важното е че имат доста хубава игра около и почти на повърхността. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Браво колега. Елиминирал си телта. Като гледам няма смисъл от нея. Само бави и усложнява изработването на примамката. Какво си залепил за плаваемост? Малко широки ми се видят лъкатушките. Червената пластмасова опашчица е от руската школа. Направил си Финска-Побългарена-Рускофинализирана клатушка.Тези Финските са по-дебели и по-тесни. Като ги гледам са ги китнали, за да ги направят такива заоблени. Пък той китът не държи много м-у желязо и дърво. Щуката ще си каже думата. Ще направя и аз няколко ''прототипа''. Сега тъкмо завършвам няколко воблерчета и тия дни ще ви ги покажа.
Успехи на всички в майсторенето на примамки в това време.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

bakxys написа:Какво си залепил за плаваемост? Малко широки ми се видят лъкатушките.
Не знам как се казва и от къде ми е попаднало това нещо. :roll: Тънко е много,но ако е по-дебело,сигурно става и за воблери.
Червената е 2,5см.,а сивата 2см.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”