Домашна работа 2010

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Следващата партида ... малко кленски, малко универсални ...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

това е... засега :wink: .. продължавам да копам....
Поздрави....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
kuranagastana
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 12:31
Местоположение: София

Мнение от kuranagastana »

Леле Фишер, направо съм изумен.
пп. какъв завършващ лак ползваш ?
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

лака ми е голям проблем.... :roll: .. ползвал съм какво ли не, но накрая се спрях на яхтения лак на ЛЕКО ... бързо съхне, дава хубаво твърдо покритие ..... издирвам си една двукомпонентна епоксидна смес, която хамериканците ползват за своите воблери.... казва се Devcon 2-ton epoxy.. ако някой знае отде да си намеря... ще съм благодарен
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Мнение от stoyan filipov »

издирвам си една двукомпонентна епоксидна смес, която хамериканците ползват за своите воблери.... казва се Devcon 2-ton epoxy..
Здрасти Fisherman66.
Епоксито когато е изложено на слънце губи прозрачността си.Започва да пожълтява а в последствие става почти кафяво.Това е и причината напоследък да се ползва един друг материал.

Поздрави и много слука тази година.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

stoyan filipov написа:
издирвам си една двукомпонентна епоксидна смес, която хамериканците ползват за своите воблери.... казва се Devcon 2-ton epoxy..
Здрасти Fisherman66.
Епоксито когато е изложено на слънце губи прозрачността си.Започва да пожълтява а в последствие става почти кафяво.Това е и причината напоследък да се ползва един друг материал.

Поздрави и много слука тази година.
Стояне, сподели за "другио матриал" де!.... то верно че американците ползват техните домашни само за фукня, ама има отзиви за девкона, че не жълтее.... :roll: ... на мен ми трябва нещо, което прави твърд прозрачен, здрав, бързосъхнещ филм, който все пак има и някаква еластичност (за да не се пука при резка смяна на температури ) .... :roll: ... кауза пердута май?
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Тео, а пробвал ли си комбинация от еластичен лак на водна основа и върху него яхтен за здравина?
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Мнение от stoyan filipov »

Стояне, сподели за "другио матриал" де!.... то верно че американците ползват техните домашни само за фукня, ама има отзиви за девкона, че не жълтее.... Rolling Eyes ... на мен ми трябва нещо, което прави твърд прозрачен, здрав, бързосъхнещ филм, който все пак има и някаква еластичност (за да не се пука при резка смяна на температури ) .... Rolling Eyes ... кауза пердута май?
Сега да кажа,аз използвам епоксито за стримери а не за воблери.
Използвал съм и все още използвам тези:
Изображение
Изображение
Губят си прозрачността и пожълтяват.
Ползвам и това,както и Американците,пак казвам за мухи не знам как ще могат да се заливат с него дръвчета но предполагам,че няма да е проблем:
Изображение
Него имам в предвид.


Поздрави.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
plamen_p
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2005 11:01

Мнение от plamen_p »

Искам да попитам кленските колко сантиметра са ?

И още един въпрос - пробвал ли си ги дали плуват добре, защото имам подобни и ми се струва, че двуделния и оранжевия трудно ще се раздвижат, т.е. играта им няма да много добра? Може и да греша, ако е така се извинявам :D
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Така... Стояне, мерси за инфото.... все пак ми се иска да опитам Девкона ..... :wink:
Пламен написа:Искам да попитам кленските колко сантиметра са ?

И още един въпрос - пробвал ли си ги дали плуват добре, защото имам подобни и ми се струва, че двуделния и оранжевия трудно ще се раздвижат, т.е. играта им няма да много добра? Може и да греша, ако е така се извинявам
Кленските са съответно: двуделния (не толкова кленски, колкото щукарски в случая) - 7 см., оранжевия и останалите - 4 см. .... всички имат добре изразена игра, както в слабо течение, така и на тихо..... играта преди всичко зависи от формата и наклона на лопатката, и чак след това от формата на тялото... засега са тествани на реката, но ще чакам да се постопли, за да ги предложа на клендурите..... :wink:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
plamen_p
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2005 11:01

Мнение от plamen_p »

Аз точно за наклона на лопатката и положението на носовата халка говорех, явно не съм обяснил добре. Доколкото следя форума от време на време, знам че правиш от години, така че сигурно са супер всичките.
Иначе за формата на воблера от моите тестове съм забелязал, че не е толкова важна .

Явно има разлика с моите :oops:

Много са хубави всичките.

Успех и много рибки на тях :D
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Мнение от pux »

Fisherman66 написа:..... играта преди всичко зависи от формата и наклона на лопатката, и чак след това от формата на тялото...
Хммм, аз не бих се подписал под това твърдение :wink: :!: Според мен базовата игра на воблера се определя от 3 взаимосвързани фактора - формата на тялото, позицията и размера на отежнението и плаваемостта на материала, който се използува. Наклона на лопатката също влияе, а чак след това идва ред на самата форма на лопатката. Забелязал съм, че при зададена форма/тежест/наклон - ако един воблер не ще да играе, смяната на размера и формата на лопатката не влияе толкова съществено. Обратно - ако един воблер е добре "скроен" и балансиран, той играе добре с различни лопатки, като смяната на последните не влияе като цяло на типа на играта. Все пак определени форми на тялото се вързват добре с дадени лопатки, а това се установява само експериментално ... или чрез копиране на готови модели.

Поздрави.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Васко, прав си, разбира се.... (то затова и има толкова голямо разнообразие от телесни форми де...) .... :lol: ... но аз принципно експериментирам преди всичко с формата и наклона на лопатката, тъй като общо взето всяка партида ми е с почти еднакви параметри на телата и утежнението....

Ето и новите....:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

... и новите на пангара в очакване на фаза "утежнение" :wink:

Изображение
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Ихааа :o
Чудесно като качество и количество.
永遠に紡績
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Леле Фишермен, та ти си направил повече от 66 :shock: :D
Всичките ли минават тоя ритуал на кръглата маса. Явно преди лака ги посвещаваш в рицарство :lol: :wink:
Страшно ме впечатли третия по ред младок:
Fisherman66 написа: Изображение
По време на игра, тези петна ще се преливат доста интересно. В двубоите залагам на него!

Тази зима и аз спретнах малък взвод за пъстърви – 3, 4 и 5 сантиметрови.
Изображение
Още при тестовете показаха, че кипят от енергия и смятам другите им снимки да са предимно на очите им, надничащи от рибешките усти :wink:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

hrimar написа:Леле Фишермен, та ти си направил повече от 66 :shock: :D
Всичките ли минават тоя ритуал на кръглата маса. Явно преди лака ги посвещаваш в рицарство :lol: :wink:
Ха ха .. това с посвещаването в рицарство ми хареса..... :lol: ... ще трябва да го въведа при всички.....
И твоите са трепач! .... чакаме устно-гърлени снимки :wink: :lol:

Спасе, дай и ти нещо де - не бъди такава скръндза :wink: :lol: сигурен съм, че твориш, та пушек се дига!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”