Първи опити 2010+продължение

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
yavor9999
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 17:27
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от yavor9999 »

Като ги гледам тия воблери ми идват три неща на ума. Първото най-важно е по-грубата и не симетрична форма, която имат. Съмнявам се че ще имат добра игра, но с правилна презентация може и да се получи точно обратното, особенно в по-оспинговани водоеми където рибата почти е свикнала с определени примамки и несъмнено ги пробвай. Второто нещо е техниката ти на работа:
- Преди да нанесеш основния цвят задължително лакирай или нанеси някаква основа поне два пъти, като преди и след всяко лакиране задължително се шкури най-малко с два размера шкурка - по-груба към по финна. Основния цвят го направи със спрей най-добре да е бял. Така примамката ще е по финно направена и ще е с по-добри хидродинамични качества;
- При изработката на корпуса е добре да си приспособиш или купиш някаква ръчна шлаиф машинка, но като за начало повече шкурка му е майката;
Трето като видове примамки пробвай да правиш първо повърхностни примамки - попери и др. Едно че ще ти е по-лесно и ще натрупаш опит, друго че шанса със саморъчен попер е много по-голям за улов на риба / попера работи в по-топли води а не сега /.
Много ме радва факта че сам си тръгнал по такъв труден път и мисля че с повече труд всичко се постига.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Браво, Сашо, за хъса!
Естествено, преди всичко, обаче, трябва повечко търпение - хубавите неща не стават бързо. ;)
Колегите са ти дали всички насоки за по-правилната изработка.
От мен само този съвет - бавно, с кеф, и наистина - наблегни повечко на детайлите и вниманието. :)
И ако правиш каналчето съвсем тънко - ще ти е доста по-лесно да центрираш арматурата, пък и ще пестиш поксипол. ;)
Нека малко се постопли - ще седнем заедно на балкончето ми и ще направим някое и друго изчадие заедно! ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Мнение от pi4a94 »

Винаги ще ти помогна с рисуването знам,че не си силен там.С времето ще гледам да стават по хубави.


ПОЗДРАВИ
Аватар
easer
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 11:11
Местоположение: русе

Мнение от easer »

евала колега !!! за 1 път стават 8) 8)
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”