Мойта дърворезба

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Мойта дърворезба

Мнение от RottingChrist »

Като гледкам всички творения в този форум се вдъхнових и аз да седна да се позанимавам. Хванах един ориджинъл флоатър на рапала и почнах да го копирам. Купешкия беше 5см, аз почнах да правя 8см :lol: . Мерих с линията, смятах, мерих с транспортира :lol: , пак смятах, накрая пробивах с дрелката слагах олово и го докарах да седи чудесно в легена! Отидох на реката, пуснах го във водата и там седеше перфе, но като го дръпнах, той само се гмурна и започна да се шляе под водата без да се усеща никакво трептение!? Ако може някой да драсне някой ред да ми каже (ако може само от снимките де) каде греша или да ми каже "ти баце моа деяш сал урапяци за нищо не стаяш" белким се откажа да се опитвам :lol: . А иначе много искам да се разпиша на самоделка (мечтата :twisted: )! :lol:
Те го в профил и в анфас :

Изображение

Изображение
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Не че съм голям разбирач, ама лопатката не е ли прекалено голяма и прекалено отвесна?
чичован
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 18:07

Мнение от чичован »

Здравей колега дялкач!То нестава само с дялкане,трябва и питане.Виж сега ,остави Рапалата ами вземи и доближи лопатката и халичката една до друга.Намали и ъгъла на лопатката почти на половината пък тогаз шъ видим кво ще правим по нататък.Хайде успех и ще видим кво си направил.
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Мнение от RottingChrist »

чичован Пуснато на: Чет Мар 11, 2010 20:07 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Здравей колега дялкач!То нестава само с дялкане,трябва и питане.Виж сега ,остави Рапалата ами вземи и доближи лопатката и халичката една до друга.Намали и ъгъла на лопатката почти на половината пък тогаз шъ видим кво ще правим по нататък.Хайде успех и ще видим кво си направил.
Заемам се! После ще постна да кажа какво е станало :P
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

Абе може и така да я оставиш лопатката, ама я намали поне наполовина, ако не и повече. Може да стане некой повърхностен фофлер от дръвчето. При това положение , което е сега ще се върти като бургия и ще бяга наляво и надясно много яко
Аватар
ribaria78
Мнения: 377
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 21:14
Местоположение: PLEVEN
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 6 пъти

Воблери

Мнение от ribaria78 »

Много добре колега намали малко лопадката ,а това ,че ще се върти на ляво и дясно е още по примамливо :lol: :lol:
KOITO GO MOJE, SIGO MOJE
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Мнение от RottingChrist »

По съвет на чичован -

Изображение

Изображение

И новата зарибявка - да си няправя тейл спинър :lol:

Изображение

Това е заготовката само да изсъхне поксипола и ще го дооформя и ще сложа лопатката :lol:

ПС : Отивам да пробвам воблера :P
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Абе човек - ти дървен ли ще го правиш ??
Обикновенно са отлети от олово.
Твоя като го метнеш докъде ще фръкне ??
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Мнение от RottingChrist »

Pedro Пуснато на: Пет Мар 12, 2010 15:00 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Абе човек - ти дървен ли ще го правиш ??
Обикновенно са отлети от олово.
Да, но понеже нямам възможност, реших да го издялам от дърво и в прореза за скелета го напълних с олово. Стана доста тежък и само трябва да го дооформя малко и мисля да го пробвам как ще лети и как ще се движи :lol:
ПС дано да стане нещо от него защото имам много лопатки от стари блесни които се изпочупиха и да ги употребя някъде. А воблера работи малко тромава игра има, но на мен ми прилича точно на каракуда дет се движи в шаварак :lol: с едни такива мързеливи движения. Дано да върши работа!
Аватар
crash_man
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 9:25
Местоположение: Бойчиновци(река ОГОСТА)

Мнение от crash_man »

няма значение той как се движи,важното е как ти ще го движеш :wink:
давай да го видиме боядисан.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

RottingChrist написа: ПС дано да стане нещо от него защото имам много лопатки от стари блесни които се изпочупиха и да ги употребя някъде.
А що не пробваш да си направиш и блесни.Лесно е ,а е и ефективно.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”