Балса

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
10t
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 20:59
Местоположение: Чомаковци/Ботевград

Мнение от 10t »

ползвам само макетно ножче, ножовка и 4 вида шкурки. никаква механизация :lol:
под боклука над мoста
Аватар
awfast
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 15:18
Местоположение: София

Мнение от awfast »

Ако е възможно до най-късно утре сутринта някой да ми предложи добър лак под формата на спрей или пък в кутия такъв яхтен :oops: :oops: :oops: Извинявам се че ви прищпорвам, просто имам адски много работа а ми се иска да ги лакирам утре да изсъхнат да ги тествам и да ги пускам във форума :oops: :oops: :oops: Извинявам се отново!
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Здравей колега. Нитроцелулозен грунд за дърво изсъхва за 10 минути. Двукомпонентен е и трудно се намира. Ползвам го за основа. Ако ти трябва бързо съхнене. Може да се шкури и върху него да се боядисва и после да се лакира. Много е здрав и е водоустойчив.Ако бързаш може да ги ползваш за крайно лакиране, но става леко матово и може да ти разложи боята (зависи от нея). Не ти го препоръчвам. Най съм доволен от двукомпонентния лак за паркет. Съхне за 24 часа. Има лакове в спрейове, съхнат бързо обаче не са добри понеже лака се пука от водата след време. Не бързай с лакирането може да снимаш воблерите и без лак. Някой бои се размазват от лаковете и може да си прецакаш окраската. Успех и очаквам снимки.
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Аз използвах тези двата и се справяха добре.
Изображение
Синия е много добър но и бавно съхне. А кафявия му дават 10-12 часа но на 5-6час може да се пипа за повторка и е много разреден.
Аватар
awfast
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 15:18
Местоположение: София

Мнение от awfast »

За да не объркаме нещо, трябва ли да го лакирам преди да тествам?Защото четох че дървото набъбвало страшно много, а другаде четох че може и да се тества без предварително лакирване :oops: на кой да вярвам?
10t
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 20:59
Местоположение: Чомаковци/Ботевград

Мнение от 10t »

тествам без лакиране и преди да сложа поксипола в прореза, но после си трябва малко време да изсъхне дървото. набъбването е пренебрежимо малко, ама влагата би попречила на боята ако се хвърлиш веднага да пръскаш(ако пръскаш де).
под боклука над мoста
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Тествам преди да лакирам, и както каза колегата го оставяш да съхне и тогава боядисваш и лакираш накрая(няколко пъти)
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”