Възможно ли е ????

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Възможно ли е ????

Мнение от el_candidat0 »

Искам да ви попитам възможна ли е изработка на прът в домашни условия и какви материали са нужни и от дърво ли ще се направи или от друг материал ????
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мнение от майсторчетоСтрахил »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,колега ти направо ма хвърли в оркестъра,върна ме 40 и години назад :D .
Сега по сериозно :wink: По пронцип може да се изработи такъв,но кой вече се занимава с това.Въпреки това ей ще ти покажа един правен преди 20 години,когато сина ми беше на 6 годинки и се мъчех да го приобщя към риболова :( (така и не захапа по него).За да изработиш прът от две части ти е необходимо:За долния край права пръчка от свирчовина(дрън бъз),тя е куха от вътре и лека.Обелвасе кората и внимателно на газов котлон или бензиново лампа се изправя идеално.За върхара се използва ,тънка права пръчка от дрян(аз използвах в случая стар връх от счупен телескоп).За информация да знаеш че ще ти е по лесно да си купиш ново телескопче менте(цени около 5-10 лева)отколкото да извършиш сложната процедура около изработването на тая от дърво.
п.п.Някои колеги от форума ще истъкнат сигурно че това е несериозно даже за раззискване ,но на мен ми е приятно да си спомня годините назад :lol: :lol: :lol: :lol: Успех :idea:

Изображение

Изображение

п.п.п.Тук на снимката долницата от стоене на тавана се е деформирала.
живей докато можеш
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Ха това много интересно.Попринцип Няма невъзможни неща но при положение , че се продават евтини китйски сопи що ти трябва да се занимаваш
Моята риба си е моя.
zlatnia56
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 15:00
Местоположение: plovdiv

Направи си сам

Мнение от zlatnia56 »

Черница, колега питащ е добрият материал за въдица. сега му е времето, докато плод ражда . Режеш прът що годе прав по дебел за кефал и по тънк за амджурки и други дребосъци Окастряш я ,но БЕЗ да белиш ккората . За дебелият край е връзваш на простора за пране, а на тънкият краи връзваш две тухли , или една тухла за по тънката пръчка. Оставяш ги така 3 седмици. Вярвай ми пръчката като игла права ще стане и гъвкава . Преди риболова да почнеш е намажи с олио и захар . Само се чудя що едно време с такива такъми в Пловдив риба бол вадехме а сега с що скъпи такъми сме се изтопосали и......
Ние сме такива, каквито се измислим.http://picbg.net/u/19975/19221/522398.jpg" target="window.open(this.href);return false;
vladoto
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 22:58
Местоположение: Монтана

Мнение от vladoto »

Ние ги правехме от зелен папур.Избира се най -дългия папур .Важното е да е зелен.Обелва се да остане само средната част.Изправя се по описания вече начин ,като едновременно с това и изсъхва.Върха дето са пухчетата не се реже.Ако немогат да се свалят сега ,се свалят като изсъхнат и се получава здрав връх.Като цяло пръчката е много лека , гъвкава и учудващо здрава. :D
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Мнение от Iso »

Подобна бе технологията, но материалът беше леска: белена, изсушена и изправяна с тухлите, по описания начин. Това бе най-страшното "оръжие", един "водач" на върха от медна тел (2,5кв.мм) и инпровизирано приспособление за навиване на кордата от същата тел. Стръв червеи от торището или опашка от рибка и с това оборудване се вършеха чудеса. :lol:
Това беше само преди 35-40 години. Купешка въдица имаше само сина на директора на селското училище, защото баща му беше ходил някъде в чужбина в командировка и му я беше донесъл. Нямам спомен как е изглеждала, но беше от магазин... :wink:
Сега карбони, мултипликатори, лодки, лебедки, ама няма риба ... :?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
zlatnia56
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 15:00
Местоположение: plovdiv

Направи си сам

Мнение от zlatnia56 »

Бре маму стара трима писахме и що добро научих ме. Ами ако 100 човека от различни краища на България напишат, хм...... сигурно фабрика за такъми ще спретнем и ШИМАНО ще фалира . Наистина Българина си е жив дявол.
Ние сме такива, каквито се измислим.http://picbg.net/u/19975/19221/522398.jpg" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Възможно е. Пишеш в гооглето ,, Making Fishing Rod '' и четеш. http://www.youtube.com/watch?v=ctHqxCB4caY. http://www.youtube.com/watch?v=Z0QXMWcW ... re=related .Трябват ти малко познания, условия и инструменти и ти си човека. Темата е интересна. Може да я рязвием и да се получи нещо много ценно. Моля колегите които имат инфо по въпроса да го споделят.
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Мнение от el_candidat0 »

Клипчетата са много хубави айде ако има заинтересовани да пишат по темата за да можем да я развием :P :P :P
nabeden ribar
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 15:25
Местоположение: Велико Търново

Мнение от nabeden ribar »

до колкото знам се продават (маркови) готови бланки, водачи, макародържачи и всичко необходимо да се сглоби една въдица. мерак и време да имаш...
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Ето как се правят карбоновите пръчки. http://vbox7.com/play:438eaca9
С превод на български.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”