Как да си направим ролер

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Как да си направим ролер

Мнение от tursesht »

Ако имате излишен статив за фотоапарат и 2 безполезни мечета за боядисване един елекетрожен или телеподаващо може да си спретнете това:
Изображение
Изображение
А това е краиният резултат :twisted:
Изображение

Прави се като се свалят валяците на мечетата и се заварят като V образна форма по показаният начин,след което трябва да направите основата,всичко останало е просто :P (Искам да подчертая,че това не е мое произведение,а на един испанец,но ми хареса и ви го поствам) :D :D :D
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Аз колега шапка Ви свалям за идеята, ама ми се струва, че тая тринога струва повече от ролер на Престън! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Амиии аз,заради това съм написал,ако имате излишен статив.Ще напиша и утре как може сами да си сътворите тринога с чертежи и идеи,само и аз да го измисля и начертая,как ще е наи лесно,пък дано да ви е полезно. :wink: :D :D Ама за това вече се иска една идея повече инструменти и малко опит с тях,но защо не пък и да се пробва всеки стига да му се занимава.Аз обичам да си правя какво ли не наи-вече заради самата тръпка да си направиш сам нещо и после да го ползваш в полеви условия. :lol: :lol: :lol:
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Добра като идея,но разкрача не е ли малко малък.Знам един статив къде събира прах :idea:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

По-скоро бих умрял,отколкото да позволя да ме видят на брега на водоема с такова нещо...

Толко е пухкавко и беличко,че отсамосебе си се налага обръщението към собственика му:Зайчеее!!

Бррр.........
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Колега, хитро приложение за стари и ненужни стативи :)

Наистина махни тия кечета, не щото е смешно, а рискуваш да отнесеш съчмите на некой пишман ловджия :D

Майтапа настрана, но кечетата задържат влага, мръсотии и триенето им в щека или телескоп са предпоставка за статично електричество.

Може да ги замениш с изолация за тръба намират се от 6мм до 230мм в практикер и бриколаж, ще стане муцка и нема да се различава от купешките

Изображение
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

:lol: :lol: :lol: ахахах не ми беше хрумвало,какво би станало,ако някои ме види с такова нещо :shock: амаа има и от дунапрен мечета които ще са по добър вариант или пък това което е предложил BIG_BOY за изолацията.Сега за разкрача не знам,докато не се пробва няма как да се разбере :oops: а снимките са толкова плюшени,защото аз още не съм го направил,просто копирах вече готовите снимки на испанеца :twisted:
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Като се замисля за цените на стативите, които са достатъчно стабилни за целта и съм готов да трампя купешки ролер за такъв статив :lol:
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

При геодезичните измервания също се използват триноги, които биха свършили същата работа като горепосочената, но по цена не мисля, че и отстъпва.
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от ruci_bo »

Моя ролер също е от мечета - но от тези дунапреновите. за стойка ползвам стойка за плажен чадър - тези като туби за вода - а самите мечета са хванати на тръба от стар плажен чадъл - само е скъсена - позволява даже и регулировка на височина.
Е много пъти са ме питали какво ще боядисвам на гьола, ама здраве да е - майтап да има.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”